Salon Eliott

Příběh dvou sester, které se odvážně potýkají se všemi nepřízněmi života. Známé z televizního zpracování.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37013/salon-eliott-y13-37013.jpg 4.136
Vydáno, Iris

The House of Eliott

Kniha Salon Eliott

MissBlack

Příjemné, milé čtení, které člověk slupne raz dva. Postavy sympatické, prostředí zajímavé, za mě spokojenost.

Mychaela

Zajímavé nahlédnout do dávných, svým způsobem idylických, časů. Byla to pro mě svým způsobem taková pohádka pro dospělé :-)
Seriál jsem neviděla. Pro zajímavost jsem si při čtení první díl pustila a byla jsem trochu v šoku - moje představy vzhledu postav se od seriálové verze sakra lišily, hlavně Beatrice!

mistrikova

Knihu jsem přečetla asi za 2.5 dne a řekla bych, že je lepší než seriál vysílaný u nás v 90.letech. Příběh se odehrává na pozadí poválečné nezaměstnanosti a chudoby, která ve společnosti ústí ve vznik IRA a socialistů, protestujícím proti sociálním nerovnostem. Líbila se mi chuť se vymanit ze zaběhlých stereotypů "lepší společnosti", kdy se od žen očekávalo být pouhou manželkou, eventuelně milenkou. Příběh dobře vystaven na rodinném tajemství a snaze vymanit se z minulosti i chudoby svojí pílí a snahou s pomyslnou trochou toho štěstí.
Doporučuji jako prima oddychovku.

LaCucaracha
14.10.2019

Jak jsem knížku uviděla v knihkupectví, musela jsem ji mít. Jako malá jsem koukala na seriál, měla jsem ho ráda a nechápu, proč ho ČT nikdy neopakovala. Dle copyrightu vznikla knížka až po seriálu, měla by ho tedy věrně kopírovat, což ale asi není úplně pravda. Sice si ho moc nepamatuji, ale nějak si nevybavuji, že by Evangeline byla taková smyslná rajda. A pokud ano, určitě v seriálu nebyly erotické scény jako v knížce, to by mně asi rodiče televizi zatrhli. A tady si je rozhodně mohli odpustit, vždyť to chvílemi skoro připomínalo soft porno. Taky byl v seriálu kladen mnohem větší důraz na samotný salon, na krejčovství a šaty. Jestli se nepletu, uspořádaly sestry třeba i módní přehlídku. Je jasné, že do knihy se vzhled šatů špatně přenáší, ale i tak je knížka koncipovaná spíš jako příběh dvou sester, které se po smrti otce stavějí na vlastní nohy a salon je jen prostředkem. Mimochodem škoda, že nebyly využity ilustrace, tady se vyloženě nabízely. Ale i tak jsem si to přečetla s chutí. Je to takové jednodušší psaní, žádná opravdu kvalitní literatura, ale pěkně to odsejpá, vždycky jsem měla problém se od čtení odtrhnout. Příjemné nenáročné čtení pro ženy.

MimaJ
04.10.2019

Knihu som sa rozhodla čítať kvôli obdobiu, do ktorého bol dej zasadený a ktoré mám veľmi rada. Doba s výnimočnou módou a presadzovaním sa. Musím pochváliť aj krásne spracovanú obálku. Jediné, čo mi občas vadilo, bolo to, že mi jednotlivé pasáže v rámci prehovorov postáv pripadali zmätočné.
Príjemné čítanie.

Eorin
08.08.2019

Velmi čtivé (po autobusech do a z práce přečteno za dva dny), nádherná obálka, sympatické postavy, které nebyly černobílé a na tak malý prostor byly docela dobře vykreslené. Tenká nit jakési záhady se tam vine, ale nijak zvlášť na sebe neupozorňuje a vyústí v příjemné rozuzlení, asi jako když zjistíte, že vaše káva má lehce čokoládovou vůni - je to příjemné, ale nijak závratné zjištění. Děj sám o sobě hezky plyne (byť vytýkám občasnou zmatenost, kdy nevíte, která z postav to vlastně teď mluví, ale nestává se to často), až je najednou konec, u kterého si tak nějak říkáte - konec dobrý, všechno dobré, ačkoliv stoprocentně ukončené to není. To ponechala autorka na čtenáři a je to moc pěkný tah.
Na pohodové čtení, které není prvoplánově bezduché, ale naopak oplývá zajímavým prostředím i občas se vyskytujícími politickými reáliemi. Za mě - doporučuji coby asi nejlepší letní oddychové čtení, na které jsem v poslední době narazila.

ivousekk
30.07.2019

Výborné a velice čtivé, že se nešlo odrthnout. Jediné, co mi chybělo, byly nákresy všech těch úžasných modelů, které Bea s Evie navrhovaly a šily.

vikaa
28.06.2019

Pořád mám v paměti úchvatný seriál, který je ovšem možné vidět jen v angličtině, což bych asi nedávala. Tak jsem si aspoň příběh dvou sester oživila v knižní podobě. Rozhodně mě čtení nezklamalo, a kupodivu jsem si po více než dvaceti letech pamatovala trochu i děj. Některé knihy mnou "prošumí" a za týden nevím, že jsem je četla. Tohle rozhodně není ten případ...

Kavárna v Kodani
Kavárna v Kodani