Knihodrak Knihodrak komentáře u knih

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Opět dokonalé!️ Za mě tedy píše Sofoklés lépe než Shakespeare, i když ten také není k zahození️️️️️

15.06.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ne. Víc jsem té knížce dát nemohla. Snad všem knížkám ( cca 35 ), co jsem letos četla, jsem dala vždy pět hvězdiček, až na pár výjimek, kdy jsem dala čtyři. Šlo až přesně do 330 strany, kdy se mi Jamie nadobro zprotivil. Nejhorší snad bylo, jak se to autorka snažila nějak vyřešit, přejít, opustit ten problém nebo já opravdu nevím o co se snažila, ale DUPALA V TOM JAK SLON V PORCELÁNU! Nejenže to pořád připomínala další 250 stránek, ale Jamieho pohnutky ještě zhoršovala, ukazovala, že jiní muži se můžou i v té době chovat líp a jeho postavu pro mě vrhala do stále horšího světla. Kdyby se vysloveně omluvil, tak bych to přešla, ale takhle prostě NE. Jsou věci jako NÁSILÍ ( zvlášť na ženách ) přes které se přenést nedokážu. To jak se k tomu záhy postaví Claire mi přišlo opravdu hloupé a její špatný postoj se zde opakuje vícekrát. Ani nedokážu spočítat kolikrát jsme knihou chtěla mrštit o zem ( i když bych to nikdy neudělala, ale neměla jsem k tomu daleko ) a to opravdu nejsem vznětlivý osoba a hodně dlouho jsem se tak strašné nevytáčela. Ke konci už to bylo dobré, Jamie se choval RELATIVNĚ dobře. Kdyby to autorka tak nepokazila v polovině knihy, byla bych z ní nadšená, ale takhle pro mě už asi napořád zůstane částečně Jamie sadistický bastard ( omlouvám se ) a vždy jeho chování obracím z obou stran. Zkrátka autorka ho skoro zbytečně v půlce knihy znechutí a tím podupe celou knihu. Poslední věc PROSÍM NASTUDUJTE SI NĚCO O STUARTOVCÍCH! BYLI TO PANOVNICI KTEŘÍ CHTĚLI VLÁDNOUT ABSOLUTICKY A ROZPOUŠTELI PARLAMENT, což zde autorka vůbec nepopisuje, takže se může zdát, že Skotu bojují za správnou věc, ale není tomu tak! Kdyby tenkrát neprohráli mohlo to změnit celé dějiny k horšímu.
Druhý díl mám již doma koupený a teď přemýšlím, jestli si mezitím nepřečtu něco jiného a jestli to tím dílem neskončil, protože autorka sice píše docela napínavě a je to zajímavé, jen kdyby mi nezprotovila Jamieho. Kdyby se v půlce knihy nestalo, to co se stalo, byla by ta kniha skvělá a dala bych ji pět hvězdiček, ale takhle.....Nevím jestli knihu doporučit, záleží na VÁS, za mě je to tak půl na půl :(

10.06.2021 1 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Vtipný, oddechový román, který se čte jedním dechem️! Myslím, že na historku o závodu s cereáliemi jen tak nezapomenu :). Možná by tam mohly za mě být trošku více rozpracované intimní scény, ale tak co už, je to i tak skvělá kniha, kterou určitě doporučuji. A jednou po ní zase sáhnu️️️️️

01.06.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Poslední nádherný díl této celé krásné fantasy série, který jsem přečetla jedním dechem. Takhle umí psát opravdu čisté fantasy jen málokdo ️. Ostrov Fennbirn jsem si úplně zamilovala a navždy zůstane v mém srdci️️️️️!

29.05.2021 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Opět krásná fantasy kniha se špetkou romantiky️. Je neuvěřitelné, jak je celá tato série čtivá a jak děj krásně plyne! Určitě moc doporučuji ️️️️️

27.05.2021 5 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Četla jsem už Romea a Julii, Hamleta a i Mnoho povyku pro nic, to jsou všechno Fila od Shakespeara, ale žádné z nich se nemůže rovnat Sofoklově Antigoně️. To je tak krásně napsané drama. Líbí se mi zde, že tady když chce nějaká postava sdělit nějakou myšlenku, tak to není dlouhý monolog, ale týká se to dialogů a hned to podobá děj dopředu. Velmi se mi i líbï rychlé slovní přestřelky a to, že pokud je člověk v řecké mytologii vzdělaný, tak chápe krásné metafory tohoto díla️️️️️

23.05.2021 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Krásná kniha, ale někdy mi přišlo, že se děj trochu vlekl, ale i tak skvěle příběhy️

23.05.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Nádherná kniha️. VŠICHNI, KDO ČETLI KRONIKY PRACHU SI JI MUSÍ POVINNĚ PŘEČÍST! Spoustu věcí kniha vysvětlila a jsou pro mě teď Kroniky prachu úplně nově a krásně ucelené️. No a v následující době je určitě mezi čtením upeču máslové sušenky️️️️️.

16.05.2021 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tuto celou sérii úplně miluji!️ Je hodně vtipná, ale i dobrodružná a lásku tu taky najdete, ale hlavně se dost nasmějete. Mercedes, Mercy, co opravuje Volkswageny navždy zůstane v mém srdci️️️️

15.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná kniha ️. Je neuvěřitelné, že i když se tam někdy ani nic až tak zajímavého naděje, jak to dokáže autorka svým krásným stylem psaním podat tak, že to zajímavé je! Jediné, co bych vytkla je, že mi přišel popis knihovny, kde se co nachází, trochu zmatený. Ale i tak, byl to můj první historický román a jsem neuvěřitelně ráda, že to byly právě Kroniky prachu a už teď se moc těším na dodatkovou knihu, kterou mám již koupenou a hezky v knihovničce. Bála jsem se jak to celé končí, ale konec mi přišel krásný a přidal mému hodnocení tu pátou hvězdičku. Určitě doporučuji ️️️️️!

15.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se odehrává v listopadu! V knize Kroniky prachu pár stránek navíc najdete rozpis toho, jak knihu číst v listopadu tak, aby jste každý den prožili to, co ve stejný den v listopadu Animant. Takže už vím, jakou knížku budu číst v listopadu podruhé ️

12.05.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Ta kniha je dokonalá️. Ona mám své nejoblíbenějších knižní série, ale kdybych si měla vybrat jen jednu jedinou knihu, která vypraví příběh jen sama o sobě a nepotřebuje další knihy, vybrala bych si tuto. Opravdu se snažím vymyslet, co bych sem napsala, ale to se prostě nedá popsat jinak než, že tak kniha je nádherná️️️️️.

03.05.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četla jsem tuhle knihu již potřetí️. Myslím, že tohle samo o sobě vypovídá, jak krásné příběhy se v knize skrývají. Jsem hrdá, že ji mám ve své knihovničce️️️️️.

28.04.2021 5 z 5

Wildcard Wildcard Marie Lu

První díl byl asi lepší, ale přesto nádherná️♥️ a fascinující kniha, i když trošku zašmodrchaná. NeuroLink a Warcross a vůbec to všechno mě dostalo, takhle krásný a propracovaný sci-fi svět jsem ještě nečetla. Určitě doporučuji, krásné na odpoutání od reality, čtete a zároveň máte pocit, že hrajete. Já osobně si odnáším tuto krásnou inspirující větu: ,,Každé dveře mají klíč."️️️️️♥️♥️♥️♥️♥️

27.04.2021 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

První polovina byla dokonalá! Příběh krásný a velmi, ale opravu velmi čtivý️. Pak už to bylo více o vztazích a já od téhle knížky chtěla spíše oddechové scifi. No ale to je můj problém. Malinko mi vadilo, že po patnácti stránkách jsem věděla, kdo se jí líbí a po necelých dvě stě padesáti, kdo je Zero. Knížka je skvělé napsaná jen trochu předvídatelná, což ale rozhodně kompenzuje VELKÁ ČTIVOST knížky, jakou jsem už dlouho nezažilo a ORIGINALITA WARCROSSOVÉHO SVĚTA. Určitě knížku doporučuji️️️️️!

22.04.2021 5 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Sice jsem při tomto dílu brečela snad každým deset stránek. Je to nádherné pokračování a nádherná kniha️. Navíc autorka má i skvělý hudební vkus. Ale hlavně je příběh Hailee i Chase inspirativní a jak už jsem psala - je krásný️️️️️

19.04.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Nádherná, i kdy z trochu smutná knížka️Ale hlavně je velmi ORIGINÁLNÍ️. Hailee jsem si zamilovala a i Chase. Na to že je knížka psaná částečně v průběhovém čase si člověk vznikne po deseti stránkách. Opravdu nechápu proč má tak nežije hodnocení. Jestli hledáte něco odlišného a přesto úžasného určitě si knížku přečtěte ️️️️️

16.04.2021 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Krásná a úžasná knížka s dojemným příběhem. Určitě pět z pěti ♥️( třeba se jednou naučím,jak se to tady vlastně dělá ). Je tam vidět, jak dobrý nebo špatný můžeme mít přístup k životu a co s tím dělat♥️. Stoprocentně si tuto knížku přečtěte!♥️♥️♥️♥️♥️

10.04.2021 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Celá série se místy strašně natahovala a vlekla ( můj dojem ). Teď mini spoiler - s koncem to chvilku vypadalo, že to dopadne skvěle, pak to ale dopadlo, tak, jak to dopadlo no....Mě se ten úplný konec prostě nelíbil.

09.04.2021

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Vůbec nechápu proč má tato knížka tak málo procent! Je romantická, vtipná a zkrátka skvělá, stejně jako vše od J.L.A.♥️. Určitě si tyto knihu přečtěte hned vás dojme a zlepší vám náladě♥️. A těch procent si vůbec nevšímejte ( vůbec neodpovídají. Moc doporučuji ♥️. Kdybych věděla jak dávám pět hvězdiček! ( Jako je existují i lepší knihy - např. Od Sarah.J.Mass, ale tahle kniha si těch pět taky zaslouží )♥️♥️♥️♥️♥️

08.04.2021 5 z 5