Klepsi Klepsi komentáře u knih

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Osobně nechápu ty hejty tady. Na druhou stranu chápu, že Pratchettův humor nesedne každému, stejně jako Gaimanův styl psaní. Oba autoři jsou ale geniální a jejich spojení nemá chybu - kniha je plná perfektního humoru a narážek, kterým, pravda, rozumí zřejmě jen znalí a sečtělí lidé, lidé se všeobecným rozhledem a schopností dívat se na mnoho věcí s nadsázkou. Je to čtivé, je to vtipné (já osobně jsem se bavila neustále a nemůžu říct, že by mě nějaká pasáž byť jen trošku nudila) a překlad pana Kantůrka tomu dodává ten správný šmrnc. Seriál je taky bomba, ale rozhodně bych nezatracovala kvůli jednomu to druhé. Jen seriál možná víc sedí lidem, kterým Pratchettova literatura připadá těžší.

24.08.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nikdy bych neřekla, že může být české fantasy tak dobré. Ale ono opravdu je a všechny ty pozitivní recenze jsou pravdivé! Přečtete prvních dvacet stránek a pak už to jede jako na běžícím pásu... a za chvilku jste na konci. A to i navzdory tomu, že to, dle mého názoru, není klasicky strukturovaná kniha - nebo alespoň mně to tak nepřišlo. Není to nuda, nuda, nuda, bomba vyvrcholení, nuda, konec... u Naslouchače se člověk nenudí ani chvilku a neustále napjatě čeká, co se stane na další stránce. A z velké části za to nepochybně může ten originální, neotřelý svět, který na začátku vzbudí čtenářovu zvědavost a přiživuje ji až do konce. A možná za to zčásti mohou i velmi pěkně vykreslené postavy a vztahy mezi nimi.
Zkrátka a dobře - za mě palec rozhodně nahoru a už se moc těším, až načnu Faju.

13.01.2019 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Elantris je zahalená tajemstvím a záhadami a právě to je to, co nutí čtenáře číst dál a dál a napjatě čekat, jak se to všechno vyvine a jak to dopadne s Raodenem a ostatními Elantriany. Není to vyloženě akční fantasy, ale má to svoje kouzlo, je to zajímavé, má to spád a dobře se to čte. Plus to má úžasně vykreslené postavy - třeba takového Galladona si prostě nejde neoblíbit :) Za mě pět hvězdiček, Sanderson asi nezklame.

08.08.2019 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Přistupovala jsem k tomu skepticky, protože urban fantasy obvykle nečtu, ale tohle za přečtení rozhodně stojí. Je to originální a nápadité, vtipné a psané tak, že stránky plynou tak rychle, že to ani nevnímáte, a najednou jste na konci. Už se těším na další dobrodružství konstábla Petera Granta :-)

28.12.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Trochu jsem se bála, že druhý díl nebude tak super, jako první... Pravda, první mě zaujal a bavil víc, ale v druhé knize měla autorka pořád co ukazovat a čím překvapovat čtenáře. Čtivé, chytlavé, sednete k tomu a nemůžete se odtrhnout, protože se celou dobu něco děje. A ten konec? Pfuuu, jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat! :)

09.02.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Já detektivky obvykle nečtu, ale tahle série mě dostala. Je to čtivé, je to nápadité a svižné, má to úžasně vykreslené postavy, které okamžitě přirostou k srdci. Budu číst, dokud Strike bude vycházet :) (A doporučuju i zfilmované verze!)

24.10.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ačkoliv někteří tvrdí, že po Šifře mistra Leonarda kvalita Brownových knih s Langdonem rapidně klesá, já s tím ani trošku nesouhlasím. Měla jsem sice obavy, že se něco z předešlých příběhů prostě musí v Infernu opakovat, protože spisovatel nemůže být schopný vymýšlet další geniální zápletky, aby byly zcela originální, ale moje obavy naštěstí vyzněly do prázdna. Inferno mě překvapilo už na samém začátku, draplo mě a nepustilo. A konec? Posledních sto stránek jsem si říkala, že určitě vím, jak to skončí, že se to dá lehce prokouknout... a zase jsem se zmýlila. Brown zkrátka nezklamal a já nemůžu jinak, než dát Infernu zasloužených pět hvězdiček.

14.03.2014 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Dokonalá kniha, nemá chybu. Četla se parádně, pro mě to byl přesně ten typ knihy, který člověk nemůže jen tak odložit a čte a čte, dokud to jde a dokud je co. Dextera s Emmou si člověk musí zamilovat, hlavně na začátku knihy, kde je jejich vztah plný sarkastických prupovídek. Je to fascinující příběh dvou lidí, kteří k sobě konečně našli cestu. Konec se neobešel bez slz. Tleskám a vřele doporučuji jak knihu, tak velmi dobře natočený film!

30.01.2014 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Není to ono. Je to divný. Geralt už není ten Geralt, kterého známe... Děj sice občas chytne a nutí číst další stránky, ale je to spíš výjimka. Konec jsem dočítala víceméně jen z povinnosti.

20.04.2019 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Ačkoliv tohle téma není úplně můj šálek kávy, kniha mne opravdu zaujala a bavila. Je neskutečně čtivá - přesně jedna z těch, do kterých se začtete a nemůžete přestat :) Působivý náhled na svět, mnoho podnětů k zamyšlení. Můžu jen doporučit.

02.10.2015 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Tak já půjdu trošku proti proudu. Ne, kniha mě zrovna moc neoslovila - čekala jsem od toho mnohem víc. Přišlo mi to, že je to celou dobu spíš o tom, co si kluk myslí o holkách, a toho dramatu týkajícího se přežití tam zase moc nebylo. Určitě existují lepší knížky na toto téma. A závěr příběhu? Nic moc.

11.02.2014 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je trochu jiný, než ostatní knihy s Robertem Langdonem - zejména proto, že spíš než historie se nenásilně dotýká budoucnosti a technologií. Je to trochu jiné, než na co jsme zvyklí, ale to rozhodně neznamená, že je to špatné. Mně osobně chybělo pořádné napětí a pořádná akce, popravdě tu nebylo ani mnoho nečekaných zvratů, ale přesto čtete, čtete... a najednou koukáte a jste před koncem knížky. Má to spád a čte se to dobře. Dan Brown prostě umí psát a krom toho má můj upřímný obdiv za to, kolik informací si pro stvoření téhle knihy musel sehnat. Robert Langdon stárne, ale pořád má svoje charisma, a vlastně to ve výsledku není vůbec špatné. Na pět hvězdiček to ale tentokrát nemá :)

15.07.2019 4 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Já si dovolím nesouhlasit s komentáři, kde píšete, že je kniha napsaná strohým jazykem :) Ona tak napsaná totiž není - to jen český překlad je naprosto příšerný a donutil mě tak odložit knihy s Eziem, protože se to nedalo číst. Pak jsem si ale koupila Black Flag v angličtině, protože tenhle díl Assassin's Creed zbožňuju, a musím říct, že ta knížka je skvělá. Je napsaná tak, že čtenáře okamžitě vtáhne do děje, Edwardovo vyprávění je místy vtipné, místy z něj člověka bolí srdce... Prostě v angličtině to stojí za přečtení. Takže pokud zvládáte číst v ájině, radši sáhněte po nepřeložené knize, protože ten český překlad je katastrofální :) Já osobně jsem z knihy v angličtině nadšená.

19.07.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím nejlepší díl z celé série. Žeru to, jak se vyvíjejí postavy, moc se mi líbí ten svižný styl psaní, u tohohle dílu mě bavila dost i zápletka.

24.10.2018 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Kvůli pozitivním názorům a recenzím jsem měla vysoká očekávání, která ale kniha zdaleka nenaplnila, takže přijdu se spíše negativním názorem. Musím přiznat, že prvních 170 stránek mě nudilo a nejednou se mi v mysli vynořil nápad knihu odložit a vzít si kvalitnější čtivo. Na začátku jsem byla naprosto zmatená, netušila jsem, do jakého světa mě to autorka vrhla... a ta zmatenost se mě držela dobrou půlku knihy. První půlka prostě byla o ničem, zamotaná, nudná, bez záživnějšího děje a strašně špatně čitelná (alespoň pro mě). Ale pak přišel zvrat a zbytek knihy jsem přečetla s nadšením, bez potíží a zvědavá, co bude v dalších kapitolách. Přesto ale nedošlo k epické akci, kterou jsem očekávala, není to prostě nic, co bych vychvalovala do nebes. Možná, že se ze mě zkrátka stává náročnější čtenář. Nicméně co se mi líbilo, to byl vývoj postav, originální nápad a v neposledním případě jistá romance, která nebyla napsaná sladce, ale prostě... krásně. Luciana Kiggse si zkrátka musíte zamilovat společně s jistou slečnou hrdinkou. Chtěla bych dát víc, než tři hvězdičky, ale bohužel se k tomu nepřemůžu.

18.01.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Zápletka sice originální, ale nedotažená, místy mi přišla příliš roztahaná a opakující se. Nemůžu ale tvrdit, že jsem se nudila - jakmile jsem se do knihy začetla, těžko jsem se odtrhávala. Autorka píše čtivě, takže se nestane, že byste se u jednoho odstavce museli zastavit a číst ho pořád dokola, abyste pochopili, co chtěl básník vlastně říci. Konec knihy byl klišé, čekala jsem od toho něco víc.

06.11.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Velmi čtivá kniha se zajímavým dějem a postavami, které nenudí :) Konec by byl nečekaný, kdybych před čtením neviděla film, ale i tak se těším na další díl.

01.07.2015 5 z 5