Klárai Klárai komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst každý člověk a hlavně ti, co se dívají na stromy jako na neživé předměty. Pak by se k nim chovali s větší úctou a respektem. Určitě doporučuju k přečtení! Stojí za to.

09.11.2017 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Nádherný životopisný román, který vezme za srdce, ať chcete nebo ne. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla a určitě se k ní časem znovu vrátím, i když je dost smutná. František Kožík byl opravdu skvělý spisovatel, jeho knihy stojí za přečtení.

18.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslední aristokratka je velmi příjemná čtivá kniha pro chvíle oddechu. občas děj sice trochu vázl, ale stejně rozhodně stojí za to, si ji přečíst. Dobrých humorných knih je zoufale málo a tahle kniha patří určitě k těm lepším.
Těším se, že si přečtu i pokračování, ale pro jistotu si ho nejdřív půjčím v knihovně, abych si byla jistá, zda stojí za to, si ho i koupit.
Velkým plusem knížky je příjemná atmosféra, kterou navozuje, protože krváků mám v poslední době už plné zuby.
Rozhodně doporučuji.

26.11.2016 5 z 5

Poněkud nuda.

30.03.2018 2 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Dávám plný počet hvězdiček. Kniha mě strhla protože okamžitě vtáhne do děje. Od první stránky se stále něco děje. Příběh je originální, dobře napsaný a nemá žádná hluchá místa. Z obou hlavních hrdinek mi byla sympatičtější Karolína. Konec mě taky překvapil.

14.11.2018 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Musím říct, že Vysmátá koza se mi opravdu moc líbila. Je mimořádně vtipná a dobře napsaná, a tak se nedivím, že dostala cenu Miloslava Švandrlíka. Ale Vysmátá krajta je snad ještě o chlup lepší! Přibyly nové postavy - nejradši mám slečnu Mili, ta je prostě nepřekonatelná.
Krásný je taky milostný příběh Laury a Radima. Jejich na první pohled téměř beznadějný boj o společné štěstí, jejich velká láska a schopnost za žádných okolností se nevzdávat a věřit v dobrý konec.
Strašně ráda bych tuhle partu sympaťáků ze hřbitova znovu potkala v dalším dílu knihy, tak moc doufám, že bude ještě pokračování.

08.02.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná skvělá kniha mé nejoblíbenější české autorky.

12.12.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Opakovaně přečteno jen tak pro radost. Příjemný návrat do dětství, kdy jsem knihu měla dostat k Vánocům, ale našla jsem ji dřív a do Štědrého dne tajně přečetla. Tenkrát jsem jí byla úplně fascinována, asi došlo k perfektnímu načasování vzhledem k věku. :-)

23.09.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pěkný duchařský příběh a kocour je borec!

14.03.2019 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Pro alnahu - Když už chcete shodit knížku, kterou jste patrně vůbec nečetla, tak si přečtěte aspoň anotaci. Z ní se dozvíte, že knížka začíná úplně jinak. Dále k vraždě tam sice během dalšího děje dojde, ale zavražděným je pan generální, nikoliv Lumír Mazel (teda žádnej Mázl, jak píšete). Ten, kdybyste knihu fakt četla, je jednou z hlavních postav, které procházejí celou knihou a nejde tím pádem přehlédnout. Navíc je to gay, takže z toho vyplývá, že nebude mít žádnou "milovanou" jak píšete, ale "milovaného". Já jsem na rozdíl od vás knihu fakt četla, dokonce i pokračování a moc jsem se pobavila. Teď se chystám na závěrečný díl. Jo a ten váš "Mázl" je i ve druhém díle, takže tak. (Dneska koukám, že jste svůj původní komentář značně promazala. :-) )

24.01.2018 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Tak tohle mělo grády, knížky Dominika Dána fakt nikdy nezklamou. Těším se na další.

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Nádherný příběh!

08.02.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tuhle knížku miluju už asi od třetí třídy. Těžko bych spočítala, kolikrát jsem ji četla. Zajímavé je, že ji Poláček napsal pro něj v tak těžké době, když čekal na odsun do koncentračního tábora. V návratu do dětství asi hledal útěchu a aspoň na krátkou dobu chtěl zapomenout na strach.

21.12.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatu Christie a její knihy prostě miluju!

27.11.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tuhle knihu miluji od dětství! Moje srdcovka!

27.11.2016 5 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mě navnadilo, že dostala cenu Miloslava Švandrlíka. Musím přiznat, že mě nezklamala, hned mě vtáhla do děje a smála jsem se nad ní skoro od začátku do konce. Horší, že i v autobuse, cestou z knihkupectví, když jsem neodolala a začetla se do ní. Lidi se na mě dívali jako na blázna.
Kdo má rád inteligentní laskavý humor a příběhy o přízracích a strašidlech, ten si přijde na své.
Je to vtipné, příjemné čtení, určitě se ke knížce budu vracet. Doporučuji.

26.11.2016 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc zajímavá kniha. Doporučuji.

12.12.2019 5 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Krásná kniha, ze které úplně sálá pohoda a klid, taková milá psychoterapie pro dny, které by se mohly nechat označit jako "den blbec".

23.09.2019 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha zachycuje neuvěřitelně smutný a zároveň silný příběh dvojčat, která v pouhých deseti letech jsou nucena čelit tak strašlivému zlu. Je to příběh jejich vzájemné lásky a toho, že i v té nejšílenější situaci se dá přežít když člověk nerezignuje a pořád se snaží.Je obdivuhodné, že i tak strašná zvěrstva, co na nich páchal Mengele, jsou nakonec schopná odpustit.

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně skvělá, možná ještě o trošku lepší než první díl. Moc se těším na další pokračování. Paní Stehlíková je mojí nejoblíbenější českou autorkou.

24.01.2018 5 z 5