Největší z pierotů

Koupit

Rozsáhlý román inspirovaný životní a uměleckou dráhou mistra pantomimy Jeana Gaspara Debureaua (1796-1846), který byl po své matce českého původu. Autor líčí jeho dětství a mládí strávené uprostřed kočovné artistické společnosti, léta čekání na výraznější umělecký úspěch a konečně i léta triumfu a uznání. V Paříži dosáhl po mnoha letech nesmírné popularity a byl milován a obdivován všemi - od prostého publika až po představitele kulturní elity tehdejší Francie. Román není životopisem v pravém slovy smyslu, ale především psychologickou studií o cestě umělce za vyjádřením svých představ a poetickou básní o divadle a lidském životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11783/nejvetsi-z-pierotu-11783.jpg 4.7372
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Český klub

Kniha Největší z pierotů

Kuža007

Úžasná historická próza Františka Kožíka.

zdeez

Skvělá kniha. Víc slov netřeba.

Parwana
27.12.2019

Nádherná knížka, jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četla. Psaná krásnou češtinou, je opravdovým pohlazením pro duši. V mé knihovničce má svého čestné místo a určitě si ji ještě několikrát přečtu.

Lessana
24.12.2019

Ďakujem štyrom mojim obľúbeným užívateľkám za knižný tip. A vlastne aj za objavenie, pre mňa nového, autora. Pán Kožík si získal moju úctu a veľmi rada si od neho ešte niečo prečítam. Život najväčšieho z Pierotov podal tak nádherne citlivo a dojemne, až mi hrdlo zvieralo a oči sa mi slzami plnili (pri rodinných zážitkoch, priateľstvách, láskach i pri jeho poslaní - pantomíme pre ľud). Štýlom čistým a vycibreným, až radosť a pôžitok čítať. Život jedného na pozadí pohnutej (nielen) francúzskej histórie s kulisami literárnych salónov a známych dejateľov v nich. O osobnosti divadla, ktorú som dosiaľ nepoznala. Jean-Baptiste Gaspard Deburau - ten, ktorý všetko povedal, hoci nikdy nepreriekol.

OdvaznyMladyMuz
17.11.2019

Opravdu dojemná kniha a pro mě až překvapivě dobrá kniha. V kulisách Napoleonova panování na evropských bojištích začíná životní divadlo českého rodáka a toho největšího z Pierotů.

stea
28.09.2019

Hezká knížka, jen se mi zdála rozdělená na části o Deburauovi, o divadle a o politice, které se málokdy propojily. Hodně politická. V pasážích, kdy popisuje, že nejlepší kritici byli obyčejní lidé a ti, že poznají to pravé divadlo, jsem si říkala, že dneska by asi Kožík chodil na muzikály...

Klárai
18.09.2019

Nádherný životopisný román, který vezme za srdce, ať chcete nebo ne. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla a určitě se k ní časem znovu vrátím, i když je dost smutná. František Kožík byl opravdu skvělý spisovatel, jeho knihy stojí za přečtení.

Jara 56
14.08.2019

Krásně napsaný životopisný román ze smutné doby chudých lidí.

Kladivo na čarodějnice
Kladivo na čarodějnice