Největší z pierotů

kniha od:


Koupit

Rozsáhlý román inspirovaný životní a uměleckou dráhou mistra pantomimy Jeana Gaspara Debureaua (1796-1846), který byl po své matce českého původu. Autor líčí jeho dětství a mládí strávené uprostřed kočovné artistické společnosti, léta čekání na výraznější umělecký úspěch a konečně i léta triumfu a uznání. V Paříži dosáhl po mnoha letech nesmírné popularity a byl milován a obdivován všemi - od prostého publika až po představitele kulturní elity tehdejší Francie. Román není životopisem v pravém slovy smyslu, ale především psychologickou studií o cestě umělce za vyjádřením svých představ a poetickou básní o divadle a lidském životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11783/nejvetsi-z-pierotu-11783.jpg 4.7372
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Český klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Největší z pierotů

Přidat komentář
Kuža007
26. března

Úžasná historická próza Františka Kožíka.

zdeez
19. ledna

Skvělá kniha. Víc slov netřeba.

Parwana
27.12.2019

Nádherná knížka, jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četla. Psaná krásnou češtinou, je opravdovým pohlazením pro duši. V mé knihovničce má svého čestné místo a určitě si ji ještě několikrát přečtu.

Lessana
24.12.2019

Ďakujem štyrom mojim obľúbeným užívateľkám za knižný tip. A vlastne aj za objavenie, pre mňa nového, autora. Pán Kožík si získal moju úctu a veľmi rada si od neho ešte niečo prečítam. Život najväčšieho z Pierotov podal tak nádherne citlivo a dojemne, až mi hrdlo zvieralo a oči sa mi slzami plnili (pri rodinných zážitkoch, priateľstvách, láskach i pri jeho poslaní - pantomíme pre ľud). Štýlom čistým a vycibreným, až radosť a pôžitok čítať. Život jedného na pozadí pohnutej (nielen) francúzskej histórie s kulisami literárnych salónov a známych dejateľov v nich. O osobnosti divadla, ktorú som dosiaľ nepoznala. Jean-Baptiste Gaspard Deburau - ten, ktorý všetko povedal, hoci nikdy nepreriekol.

OdvaznyMladyMuz
17.11.2019

Opravdu dojemná kniha a pro mě až překvapivě dobrá kniha. V kulisách Napoleonova panování na evropských bojištích začíná životní divadlo českého rodáka a toho největšího z Pierotů.

stea
28.09.2019

Hezká knížka, jen se mi zdála rozdělená na části o Deburauovi, o divadle a o politice, které se málokdy propojily. Hodně politická. V pasážích, kdy popisuje, že nejlepší kritici byli obyčejní lidé a ti, že poznají to pravé divadlo, jsem si říkala, že dneska by asi Kožík chodil na muzikály...

Klárai
18.09.2019

Nádherný životopisný román, který vezme za srdce, ať chcete nebo ne. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla a určitě se k ní časem znovu vrátím, i když je dost smutná. František Kožík byl opravdu skvělý spisovatel, jeho knihy stojí za přečtení.

Jara 56
14.08.2019

Krásně napsaný životopisný román ze smutné doby chudých lidí.

1

Doporučujeme

Kladivo na čarodějnice
Kladivo na čarodějnice
Markéta Lazarová
Markéta Lazarová
Husitská epopej III.: 1426-1437 - Za časů císaře Zikmunda
Husitská epopej III.: 1426-1437 - Za časů císaře Zikmunda
Dobronínské morytáty
Dobronínské morytáty