Svátky krásné hvězdy

Pražská rodina se dvěma dětmi (7letým Jakubem a 14tiletou Evou) se rozhodne oslavit vánoce u dědečka a babičky v Jizerských horách v kruhu širší rodiny. Do jednoduchého příběhu autor zakomponoval zvyky a obyčeje. Ve vyprávění o vánocích pražské rodiny v Jizerských horách připomíná autor původní smysl těchto svátků i tradice a obyčeje s ním spjaté....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46641/svatky-krasne-hvezdy-yIs-46641.png 4.460
Povídky, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Vyšehrad

Kniha Svátky krásné hvězdy

Formicka93

Milá knížka, zahřála u srdíčka.

bookcase
16.12.2020

Naprostý skvost. Doporučuji nejen během adventního a vánočního období, vlastně ji můžete číst kdykoli, když potřebujete něco, co vás pohladí po duši a přenese do dětství.

Páájinka
05.12.2020

Nádherná knížka bo Vánocích.

Lessana
15.02.2020

Pohodový, nenáročný príbeh o pražskej rodine, ktorá sa rozhodne stráviť Vianoce (ne)tradične na vidieku u starých rodičov, so strýkom i tetou a následne aj ďalšími miestnymi i cudzokrajnými dobrými ľuďmi. Nadhodnotou je láskavý tón autora, milý humor, úprimná snaha o rozšírenie povedomia ohľadom vianočných zvykov vo svete, ako aj úcta k národným dejateľom a tradícii. Pánovi Kožíkovi sa podarilo navodiť naozajstnú vianočnú atmosféru, ktorá vás obklopí, aj keby ste knihu čítali v horúcom lete :).

Kopretina
05.02.2020

Moc milé počtení o době, kdy Vánoce byly o Vánocích a ne čtvrt roku před nimi. Kdy lidem stačilo být spolu a zasněžené kopce. Lehce naivní, plná náhod a šťastných konců.

BabaJaga11
12.01.2020

Moc hezká knížka, kterou jsem si ráda přečetla i teď, po Vánocích, když už jsem se k ní o svátcích nedostala. Je napsaná laskavým jazykem, srozumitelným i školním dětem, knížku si však určitě rádi přečtou i dospělí. Vlastně možná spíše dospělí – dětem nejspíš bude připadat popis Vánoc z doby "předmobilové" a "předinternetové" jako něco předpotopního. I když věřím, že kdyby měly možnost ocitnout se uprostřed sněhových závějí v chalupě prarodičů někde v horách, nakonec by i dnešní děti podlehly kouzlu Vánoc bez zbytečné techniky, v duchu krásných českých lidových tradic, podobně, jako se to stalo hrdinům příběhu v této knížce...

I když se mi knížka moc líbila, pošlu ji dál do světa. Nejen proto, že knih mám mnoho, času na čtení málo a místa na knihy ještě méně. Hlavní důvod je ten, aby se tato knížka dostala dál, k mým přátelům a kolegům, či jejich dětem. Věřím, že si ji stejně jako já užijí!

Ještě malý dovětek k zařazení této knížky pod téma Čtenářské výzvy 2020. Původně jsem myslela, že to bude žhavý kandidát na téma poslední, tj. kniha, která nesplňuje podmínky žádného z předchozích témat. Jenže pak jsem se pořádně podívala na obálku a jako botanička nemohla nepoznat rostliny plané mrkve (Daucus carota). Zkrátka a dobře, na obálce je (mimo jiné) květina, i když v zimě jsou nadzemní části mrkve suché, což je dobře vidět i na obrázku. Sice jsem chvíli váhala, zda se něco takového dá uznat jako květina - jenže když budete mít růži a usušíte ji, je to pořád růže a pořád květina. Takže jsem mrkev nechala ve květinách a s hledáním kandidáta na poslední téma můžu začít od začátku :-).

Market = )
01.01.2020

Tak z toho jsem byla vážně nadšená. To bylo tak milý, tradiční, sváteční a vtipný (ten vtip mě překvapil nejvíc). Určitě se ke knížce budu ráda vracet.

šuja
29.12.2019