kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Tak tohle bylo hodně povedený. Autorka se příliš s ničím nemaže a velmi rychle je člověk u cíle a potřebuje druhý díl. Nu což... bránit se tomu nebudu :-)

27.02.2018 4 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Zajímavý silný román, prodchnutý popisy malebného anglického venkova. Přiznám se, že ze začátku mi spousta těch popisů spíš vadila. Pak se příběh trochu rozproudí a všeho je tak akorát. Všechny postavy prodělaly zajímavý vývoj, nejvíc asi hlavní hrdinka Batsheba. Nejvíc jsem si ale oblíbila Gabriela.

13.02.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Jsem trochu zklamaná. Nápad s magií se mi líbil, bylo to originální. Zbytek už tak originální nebyl.

Občas mě hlavní hrdinka štvala. Mather mi přišel takový nezajímavý, ale když je to pro vás po celý život jediný kluk v dohledu, tak chápu, že mu věnujete pozornost. Nejzajímavější mi přišel Theron... jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

Takže za mě je to takový průměr. Něco se povedlo a něco ne, uvidíme co přinesou další díly.

21.11.2017 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Ze začátku jsem měla rozporuplné dojmy. Paige se chovala podivně... a často jsem měla sto chutí jí praštit. Naštěstí zhruba po 30% se to rozjelo. Rozhodně hodnotím jako prozatím nejslabší díl, nicméně si autorka připravila půdu pro 4 a vypadá to velmi slibně.

03.11.2017 4 z 5

Miluju "Gilmorky" a tak jsem tuhle knížku celkem netrpělivě vyhlížela, až vyjde. Jsem bohužel zklamaná. Gilmorkám se autorka věnovala jen pár stránek, zbytek mi místama přišel o ničem.

25.10.2017 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hrozně jsem se bála, že tahle kniha nedostojí toho, co jsem o ní četla, ale oddechla jsem si. Můj první vpád do světa grišů dopadl na výbornou. Autorka má parádně napsané postavy a vůbec celý svět i děj jsou neotřelé a dobře popsané. A hrozně se těším na další díl. Ach to čekání.

14.09.2017 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Zaklínač je moje srdcovka, takže nad komiksem jsem moc neváhala a jsem spokojená. Parádní návrat do světa Zaklínače. Kresby jsou opravdu moc povedené, příběh se mi líbil.

24.07.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Ač jsem z toho nebyla tak odvařená jako kdysi, tak jsem si čtení opravdu užila. Ze začátku bylo poněkud těžší se začíst, ale postupně se to zlepšuje do opět dech beroucího finále, přesně jak to umí Cassandra. Nové postavy jsem si hned zamilovala a jsem fakt zvědavá, jak tohle dopadne.

13.06.2017 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Půjdu rovnou k věci. Na to střídání pohledů jsem si už zvykla, takže pro mě bylo o něco méně rušivé než v předchozím díle. Občas mi připadalo, že se autor zbytečně "točí na místě", ale jinak děj vcelku plynul bez zádrhelů. Byla to epická jízda a jsem ráda, že jsem jí podstoupila. Konec mě trochu zklamal, ale sérii hodnotím vcelku jako nadprůměr, jen škoda, že se autor nedržel nastavené laťky z prvního dílu, pak by to nemělo chybu.

05.04.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Bohužel se autor rozhodl příběh vyprávět prostřednictvím čtyř vypravěčů a i když to v něčem dobré je, na druhou stranu to bylo dost otravné. Vždy v tom nejnemožnějším momentu to autor utnul a přesunul se na druhou stranu kontinentu. Možná kdyby ti vypravěči byli jen dva, ale čtyři už byli celkem dost... Jako nejlepší dějové linie mi přišly Lyrny a Revy. U Vélina se toho mnoho nedělo, i když jak táhnul do bitvy, to bylo opravdu velkolepé. U Frentise jsem zvědavá, co z toho autor udělá, jen doufám, že mě autor překvapí poněvadž mám zatím smíšené dojmy. Jinak co se týče příběhové stránky jsem nadšená, toto je důstojné pokračování úžasné jedničky a s chutí se vrhnu na závěrečný díl.

26.03.2017 4 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Není to má první kniha pojednávající o utrpení muslimských žen, ale je to rozhodně první kniha, kterou přímo taková žena napsala a na čtenáře to ohromně působí. Kniha je prodchnutá politikou, zvláště ke konci knihy, kde se hodně rozebírá tehdejší politické dění v Holandsku, což mě upřímně zas až tak nezajímalo, ale autorce to za zlé nemám, jelikož to byla součást jejího života. Téma knihy je velmi aktuální a měl by se do ní začíst každý, kdo stále tápe...

01.03.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Akorát jsem Měděného jezdce dočetla a jsem tak plná dojmů, že ani nevím zda dokážu dát dohromady kloudnou větu. Naprosto skvěle autorka vystihla bitvu o Leningrad z pohledu Leningradského obyvatele. Ukázala co s lidmi dělá válka. Bylo to tak syrové. Taťánu jsem občas nechápala, ale autorce se podařilo nejen u Taťány úžasným způsobem přiblížit čtenáři své postavy tak, že jsem kolikrát měla pocit, že zatajuji dech jako Taťána, že cítím bezmoc či že se raduji ze zmrzliny s příchutí crème brûlée. Byl to opravdu silný příběh dvou lidí, kteří by za sebe zemřeli na pozadí 2. světové války v prostředí Sovětského svazu. O to neskutečnější pro mě bylo období v Lazarevu, která na knihu trochu zbytečně vrhá stín. A snad i to, jak hlavní hrdinové neustále neuvěřitelně přežívají sami sebe, ale čert to vem.

06.10.2016 4 z 5

Tegmine Tegmine Soňa Sirotková

Většinou se českým autorům vyhýbám, ani vlastně nevím proč. Tohle mi padlo do oka čistě náhodou. Zaujal mě nicneříkající název, obálka i anotace. Úvod byl trochu vleklý, což by mi ani moc nevadilo. Horší bylo to, že prostě jsem nic nechápala a ke konci musím říct, že stále moc nerozumím. Autorka se snažila o vytvoření "druhého" světa, ale vlastně stále o něm pořádně nic nevím. Půlku knihy se hrdinka honí za přízrakem Benem a pak to autorka vyšmouluje tak, že se vám chce někoho seřvat. Sem tam jsem se ztrácela v dialozích a bohužel se i objevovaly chyby v textu. Postavy jednaly celkem nereálně. Pokud pokračování vyjde, hodně si rozmyslím jestli si ho vůbec přečtu. Každopádně věřím, že by se s tím stále něco dalo dělat a že to autorka úplně nezazdila a může z toho být takový celkem milý fantasy příběh. Jo je to prostě rozjezd, dost to drhne... je to takový neučesaný, ale neni to nejhorší. Viděla bych to tak na dvě a půl hvězdičky, možná až se mi to rozleží v hlavě, tak tři.

27.09.2016 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Měla bych napřed říct, že já prostě nedávám podobným knížkám vyšší hodnocení než 3 hvězdičky (no jo tak spíš 2), ale tohle bylo svým způsobem jiné a originální a já se tolikrát zasmála, že prostě pro jednou nebudu za mrchu a ty 4 hvězdy tam bez váhání dám.

Předně mě potěšila hlavní hrdinka. Vlastně zcela obyčejná holka (rozuměj obyčejně vypadající, žádná modelka) s obrovskou dávkou humoru a cynismu s krutým slovníkem. Wesley byl k sežrání v každé chvíli a já ho zbožňuju. Žádná mega zápletka se nekoná, ale už jen ty dialogy či Biančiny monolgy byly tak perfektní. Autorka naprosto nenásilně a reálně popsala strasti obyčejného teenegera a světe div se, já si to užívala a bavila se. Jo to prostředí střední školy mě rozčilovalo, hlavně teda ze začátku, ale pak se můj odpor otupil a já si to naplno užívala.

PS: Film s porovnáním s knihou snad ani nestojí za shlédnutí, páč s knihou má společného snad jen názvy postav a jméno. Fňuk :'(

09.09.2016 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Jsem okouzlená! Prostě miluji tvorbu autorek jako Austen či sestry Bronteovy. Autorka nepřichází s ničím novým. Dokonce téměř od začátku tušíte zápletku. Nicméně to bylo napsáno tak čtivě a lehce. Každá další stránka mě nutila číst dál. Postavy mi byly sympatické... a naivita hlavní hrdinky mi nepřišla tak moc protivná, jako to bývá v jiných dílech z této doby. Snový sir Philip byl už jen takovou třešničkou na dortu... Opravdu musím zhodnotit, že čtení jsem si užívala navzdory té předvídatelnosti, ale což... já to autorce odpustím :-)

31.05.2016 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Tak tomuhle se říká pořádné zakončení. K Sofii jsem si bohužel cestu nikdy nenašla, ale skončilo to tak jak mělo a já jsem spokojená. Od první stránky jsem se rozhodně nenudila a poslední stránky téměř nedýchala. Jojo... až tak dokázal Chainani vygradovat svůj příběh.

13.04.2016 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá kniha, která ohromí několika úrovněmi příběhu a žádná z nich nenudí. Umberto Eco mě mile překvapil a určitě se k němu jednou vrátím.

06.05.2015 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Moje první distopie. Tahle knížka si mě okamžitě získala a jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Zamilovala jsem se do Peety :) Hlavní hrdinka mě zas až tak neoslovila.

06.05.2015 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha je skvělá, ale místy jsem trpěla. Jde hlavně o ty scény, kdy víte, že kdyby si hrdinové příběhu všechno řekli narovinu, bylo by spoustu věcí jinak a nedocházelo by k různým debilním zvratům.

06.05.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Je to vlastně jen další ne moc hluboká lovestory, ale četlo se to pěkně a kolikrát jsem se přistihla, jak mám na tváři takový ten připitomělý úšklebek. Nemá smysl hloubat nad realičností... tohle je přesně taková ta jednohubka co holce zlepší náladu.

06.05.2015 2 z 5