Kitty Kitty komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám smíšené pocity. Příběh jako celek silný, ale během čtení jsem nabývala dojmu, že je to nějak odfláknuté a ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události. Esesáci jsou vlastně fajn kamarádi a všude je k dispozici spousta drahokamů. Bída a utrpení je v knize nějak potlačena. Druhá část na mne působila, že to už chtěla mít autorka hotové a jen narychlo popíše, kdo kam šel a koho potkal.

02.10.2018 2 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Jako první jsem viděla film a ač se mi libil, na knihu nemá. Nepředpokládala jsem, že mě vyprávěný příběh znovu takto vtáhne do děje.
Doporučuji!

19.09.2018 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Tak nevím... asi jsem si měla lépe přečíst recenze. Očekávala jsem osudový příběh na pozadí II. světové války. Ze začátku se mi to i líbilo, ale postupem času se z toho stává jen červená knihovna o ničem. Pokud vezmu myšlenku příběhu, tak je jen o pomstě. Hvězdičku dávám hlavně za pěkný přednes audioknihy.

23.07.2018 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

asi vše bylo řečeno, super.

04.04.2018 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Peter May je mým oblíbeným autorem, ale tento příběh mě trochu zklamal. Má to napínavé pasáže, ale občas jsem se i nudila.
Hodnotím jako průměrnou krimi, od tohoto autora očekávám víc.

08.03.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Druhá kniha, kterou jsem nedočetla a odložila (a to moc často nedělám). Zde hned po seznámení s dějem.
Příběhu naprosto nevěřím, hned na začátku je naprosto jasné, že se Jack snaží Grace odstřihnout od jejího života, aby se nemohla bránit. Je to příliš průhledné, prvoplánové a prostě k neuvěření, že může být nějaká žena tak naivní a hloupá. Navíc zde by se mělo jednat o vzdělanou a sebevědomou osobnost (soudě dle jejího zaměstnání).
Domácí násilí je nyní "moderní téma", trochu mám pocit, že se zde jedná jen o využití trendu.

04.03.2018 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Oddychová krimi na sobotní odpoledne. Děj má spád, i když se dost řeší hlavní postavy (on hulí jak fabrika, ona je alkoholička...).
Takže, nenadchne, ale neurazí....

13.08.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se mi zdála zpočátku být zajímavým oddychovým čtením. Nic extra náročného, prostě krimi s dějem, který má spád. Postupem času jsem však narážela na jednu nelogičnost za druhou. Musím souhlasit s čtenářem [SteveP1] níže, že se jedná o překombinovanou, nepravděpodobnou slátaninu.

16.04.2017 odpad!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika. Mě ale nedokázala plně uchvátit. Chápu smysl, přesto jsem musela některé pasáže číst vícekrát, stále mi utíkaly myšlenky jinam.

07.03.2017

Hluboký sníh Hluboký sníh Brian Freeman

Příjemná krimi

18.11.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Téma super, ale nějak se mi to táhlo. Příliš postav, tak trochu červená knihovna... pro mě to nebylo a to jsem se tak těšila.

16.02.2022 2 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Napínavé krimi s trochou tajemna.

19.09.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jak psala Ozinka níže: Vulgární, ukřivděný, namyšlený doktor. Tež mě to tak rozčilovalo, že mi unikal děj. Nedočetla jsem.

26.07.2020 odpad!

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Měla jsem obavy, abych se nad knihou nenudila, když jsem před ní četla několik kriminálek, ale přįběh mě rychle táhnul do děje. Moc se mi líbila.
Poslední kniha do ČV2019.

07.11.2019 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Fajn krimi, taková klasika. Má spád a dobře se čte.

28.04.2019 4 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

V době nemoci "přečteno" formou audioknihy. Líbilo se mi, i když jsem se trochu zamotávala při vyprávění minulosti, kdo je vlastně kdo. Moc pěkný příběh.
A pan Dvořák je na přednes třída!

07.04.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čekala jsem oddychovku na propršený víkend a dostala jsem oddychovku na propršený víkend :)
Musím souhlasit s 1T0S_ že je tam spousty nelogických blbostí, ale jinak to má spád a čte se samo.
Jestli si přečtu něco dalšího od tohoto autora? Nějaký čas asi ne, tak dobrý to zas nebylo.

11.03.2019 3 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Knihu jsem si vybrala do čtěnářské výzvy.
Obávala jsem se "asijského stylu" a ani do hororového žánru se mi moc nechtělo, přesto mě kniha nadchla a přelouskala jsem ji během chvilky. Skoro každá povídka mě vtáhla do děje, tajemno a napětí jsem si vychutnala. Já si snad časem přečtu i ten slavný Kruh... :)

05.01.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Možná trochu přitažené za vlasy, ale zas jsem až do prozrazení nepřišla nato, kdo byl vrah.. :) Knihy od Keplera mě baví, určitě si přečtu další.

22.06.2018 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Román jsem si vybrala do čtenářské výzvy a docela jsem si ho užila. Typický "britský styl". Jedná se o humorné vyprávění o kradeném praseti, ale s opravdovou noblesou.

22.06.2018 4 z 5