Kitty Kitty komentáře u knih

Kritik Kritik Peter May

Peter May je mým oblíbeným autorem, ale tento příběh mě trochu zklamal. Má to napínavé pasáže, ale občas jsem se i nudila.
Hodnotím jako průměrnou krimi, od tohoto autora očekávám víc.

08.03.2018 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha přečtená jedním dechem..
Od Remarqua jsem už četla na Západní frontě klid a tehdy to bylo tak silné, že jsem už nic podobného číst nechtěla. Jenže "obyčejná" beletrie románků, jednoduchých kriminálek a pod. mi příjdou nějak ploché, nezajímavé a bez emocí. Zde vím, že tyto příběhy spousta lidí zažilo, tu hrůzu války a koncetračních táborů. Jejich pocity, naděje a zoufalství. Jak píší ostatní, je to silný příběh, který se vryje do paměti. Doporučuji!

08.03.2018 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jak píší ostatní - oddychové čtení, krátké příběhy z různých koutů světa, které mají společného jmenovatele - čičinu, která jen svou přítomností vyřeší leckterý problém lidí kolem. Nic jsem nečekala a nakonec se mi čtení líbilo.

06.03.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla během jedné noci. Moc se mi líbila, i když je zpracovaná jednodušším stylem.
Otázky holakaustu, příběhy obyčejných lidí v době války, osudy davů i jednotlivců smýkané politickými událostmi doby je stále živé a bolestné téma.
Po přečtení jsem si něco málo zjistila o osudu Litvy a dalších pobaltských státech. V gulagu skončilo neskutečně hodně lidí....
Knihu doporučuji

04.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Druhá kniha, kterou jsem nedočetla a odložila (a to moc často nedělám). Zde hned po seznámení s dějem.
Příběhu naprosto nevěřím, hned na začátku je naprosto jasné, že se Jack snaží Grace odstřihnout od jejího života, aby se nemohla bránit. Je to příliš průhledné, prvoplánové a prostě k neuvěření, že může být nějaká žena tak naivní a hloupá. Navíc zde by se mělo jednat o vzdělanou a sebevědomou osobnost (soudě dle jejího zaměstnání).
Domácí násilí je nyní "moderní téma", trochu mám pocit, že se zde jedná jen o využití trendu.

04.03.2018 1 z 5

Nějak jsem si nevšimla, že se jedná o knihu pro mládež. Ze začátku jsem si myslela, že se jedná o dědečkova traumata z války, nějaké bludy a představy. No, přečetla jsem do konce a věřím, že dětem by se mohla líbit.

02.03.2018 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Moje první kniha od této autorky. Díky hodnocení jsem čekala možná trochu víc, ale nebylo to špatné :)
Děj má spád, postavy si lze dobře představit, zápletka celkem jednoduchá. Dalším dílům se nebudu bránit.

02.03.2018 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Jelikož jsem viděla film, věděla jsem, do čeho jdu.

26.02.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha se četla dobře, i když obsahuje sem tam nejasnost, které mi nesedla. Celkově hodnotím kladně.

26.02.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Všechny tři díly jsem četla hned po sobě, příjde mi to spíše jako jedna kniha na tři části. Čte se dobře, je plná jednoduchého vtipu a sarkasmu. Bavila jsem se.

21.01.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Na knihu mam rozporuplný názor.
Ze začátku mi byl autor milý a lidský, popisuje své vnímání světa, své zkušenosti. Sděluje, že má rád lidi takové, jací jsou, bez okázalostí a přetvářky. Načež se zmiňuje, že je přítelem T. Halíka, a tím ztratil moje sympatie. Sebestředný T. Halík je pro mě symbolem nabubřelé slizkosti, kariérista a člověk naprosto neupřímný.
Dál jsem už četla skepticky. Poté vypráví, jak holduje alkoholu a nevím, zda bych měla důvěru v kněze, který dělá dojem, že se s tím chlubí namísto aby s tím bojoval. Nechci psát o morálce, ale každou další stránkou mi to vše připadalo jako obyčejné předvádění a chvástání se (podívejte, s kým vším já kamarádím..).
Druhá část knihy řeší církev jako takovou a i když ne vždy jsem souhlasila, moc se mi líbil tento postoj a názory.
Kniha je nesporně zajímavá, nutí člověka přemýšlet o postavení církve v naší společnosti, ale sama osobnost si touto "zpovědí"jen uškodila. Chápu,že kněží jsou také jen lidi se všemi nedostatky, ale stále to jsou duchovní osoby. Pokud tíhne k drahým voňavkám, whisky a rád se předvádí, měl se stát světským manažerem, nebo hercem a nevyužívat kleriku aby se zviditelnil. Chybí mi pokora.
Knížce dávám 4*, neboť je pro mě hodně podnětná.

21.01.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je trochu podobný prvnímu, ale mě pobavil. Přečetla jsem v podstatě najednou. Už se těším na závěrečný díl.

14.01.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čtení na zlepšení nálady, málokdy se směju nad knížkou nahlas.
Odlehčený román plný vtipu a hlášek.
Doporučuji

10.01.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příběh ze života, situace každému důvěrně známé popsané s humorem a lehkostí. Bavila jsem se. Vše ostatní už bylo řečeno.
Doporučuji.

10.01.2018 5 z 5

Kronika katů Mydlářů Kronika katů Mydlářů Karel Štorkán

Knihu si zařazuji do seznamu "nedočtené". Možná se k ní ještě vrátím.
Od příběhu jsem si slibovala trochu něco jiného, nezaujala mě.

09.01.2018

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu 2018 a dobře jsem udělala.
Popisuje venkov se svými starými hodnotami, jako je úcta k rodičům, soudržnost rodiny, ale i celé vsi, čest a morálka. Na pozadí každodenních starostí, sledujeme vztahy rodiny a jejich sousedů. Jednotlivé postavy mi byly blízké a milé, s jejich tužbami, emocemi, ale i obavami. Vyprávění, kterému se dá věřit, osudy lidí, které jako bych důvěrně znala. Záhadný pan Nikdo příběh okořeňuje trochou tajemna.
Málokterá kniha mi poskytla tak silný zažitek, ač neobsahuje celkem nic převratného.

Doporučuji!

03.01.2018 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy 2018, ale přiznávám, že jsem ji začala číst už o Vánocích (2017). Je to moje druhá kniha od V. Vavrušky (Zahada zlaté štoly) a hodnotím stejně. Zajímavé prostředí a doba, příběh trochu přitažený za vlasy, ale jako oddychové čtení fajn. Dobře se čte.

01.01.2018 3 z 5

Asi vše už tu bylo napsáno. Dokonalý příběh, trochu záhadný, ale hlavně nutící k zamyšlení. Film je super, ale nad knihu není. Doporučuji.

29.12.2017 5 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Po přečtění Staříka jsem od Anderse očekávala více. Začátek byl slabší a dále to bylo jen horší. Tak nějak humor za každou cenu, celý příběh na mě působí jako násilně slátalý. Knihu jsem dočetla/doposlouchala jen díky tomu, že jsem jí měla i jako MP3 v autě.

28.12.2017 2 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Film jsem viděla několikrát, vždy jsem si pouštěla jen tu první, pěknou část (než jej zajmou vojáci). S knihou jsem nyní udělala totéž a stále zvažuji, zda ji dočíst.

Líbí se mi jednoduchý styl, celá první část pohladí po duši, nevidím v tom klasický western. Poznávání přírody a zvyky indiánů, spřátelení s osamělým vlkem, dokážu si nad knihou velmi dobře představit pocity a vjemy poručíka. Ač děj není až tak akční, alespoň první část, není nudný.
Líbí se mi.

23.12.2017 4 z 5