Kronika katů Mydlářů

Kronika katů Mydlářů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136129/kronika-katu-mydlaru-komplet-3-knihy-136129.jpg 4 71 19

Karel Štorkán: Kronika katů Mydlářů - I. Meč magistra medicíny, II. Kati ve službách císařů, III. Katova vinice. Kronika katů Mydlářů zaznamenává ve třech knihách Meč magistra medicíny, Kati ve službách císařů a Katova vinice, které vycházejí poprvé společně, výjimečný příběh vzdělance, lékaře a popravčího mistra Jana Mydláře a všechny důležité historické události v Praze a Evropě za vlády císaře Rudolfa II. a během třicetileté války, jejímž aktérem se stal Mydlář jako vykonavatel staroměstské exekuce nad 27 českými pány.... celý text

aktijnov
13.01.2021 5 z 5

Opravdu stojí za přečtení. Poslední kniha, kdy se z kata opět stává lékař a začíná žít šťastný poklidný život, je méně uvěřitelná. Ale dohromady je to zajímavý a poutavý příběh.

Ctenar1202
06.01.2021 5 z 5

Knížka je psána neuvěřitelně čtivě.Na 510 stranách je popsán život Jana Mydláře. Jeho katovské povolání, soukromý život, intriky ve vyšší společnosti. Taky se dočtete o bitvě na Bílé hoře, o moru, o popravě 27 českých pánů...

manelka
15.08.2019 5 z 5

Pro mě zajímavá a čtivá kniha. Člověka vtáhne do děje a jelikož jsem zvídavá musela jsem stále číst dál a dál. Doporučuji všem :)

misowi84
24.02.2019 4 z 5

Kniha je rozdělená na tři části. První dvě mě bavily asi nejvíce.
Rozhodně stojí za doporučení. Velmi čtivé a poučné.

daniel3117
06.12.2018

Opravdu poutavé vyprávění, které se velmi dobře čte. Historický román s příběhem, který vám nedovolí knihu na dlouho odložit. Přes možné "historické licence" jde zejména o silný příběh.

Bridgett
27.04.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, dle mého však bohužel pouze autorova fantazie - vzhledem k tomu, že kniha od Josefa Svátka je dějově úplně jiná - odlišná jména, události, zásadní věci v Mydlářově životě - skutečnost jaký byl opravdu život Staroměstského kata si lze dnes už jen domýšlet. Přesto se mi kniha líbila, občas mne tedy nudily zdlouhavé politické pasáže, jindy jsem ji zase hltala jedním dechem. Závěr byl tedy poněkud překvapivý, ale rozhodně doporučuji.

Kimon
22.03.2018 5 z 5

Výborné, čtivé, poučné. Doporučuji.

0175
18.02.2018 5 z 5

Za mě nádherná kniha, velice čtivá a příběh mne zajímal až do konce. Ačkoli poslední kapitoly trochu skomíraly, i tak jsem knihu přečetla jedním dechem. :)

Kitty
09.01.2018

Knihu si zařazuji do seznamu "nedočtené". Možná se k ní ještě vrátím.
Od příběhu jsem si slibovala trochu něco jiného, nezaujala mě.

martin8963
22.11.2017 5 z 5

Vynikající příběh ....

Dennys
22.08.2016 5 z 5

Od začátku do konce jsem knihu hltala a stále hltám. Ta zamilovanost, kterou pociťoval k Dorotce ho přivedla do opravdu svízelné situace. Přitom to už od prvního okamžiku byla pěkná potvora.Na způsob psaní, pravdou je, jsem si musela chvilku zvykat. Jak na přímou řeč tak i na krkolomější vyjadřování. Časem jsem tomu stylu přivykla a vcelku jsem si ho začala i užívat. Nebylo tam žádných slov, kterým bych nerozuměla.Jen mě sem tam trochu mrzelo, že je kniha napsaná tak trochu s odstupem. Není v ní moc citovosti a empatie. Některé náznaky sem tam něčeho mi sem tam za čas i unikly. To, že se Janek zjevně vyspal či nevyspal s Dorotkou si nejsem jistá do teď, ale domnívám se že asi ano.
Knihu bych si ale přečetla i tak znovu.

darina0707
30.11.2015

Moc krasna kniha.Sem unesena ale i sklamana koncem.kdyz sem ji precetla mela sem mnoho otazek .ale knihu sem si zamilovala.kazdej mi rikal ze tato literatura je narocna pro me.Ale odradit sem se nedala :)

tisha8409
21.08.2015 3 z 5

Kata jsem dlouho hledala, ale tohle jaksi není ono, co jsem chtěla vědět....
Hezké, ale je tam toho příliš. Stačilo by vynechat okolní omáčku a soustředit se pouze na případy ohledně jeho povolání. Třeba ten rozsáhlý part s Dorotou byl oprostě nic neříkající.
Úplně by se to dalo do děje zapracovat jako " po zklamání způsobeném nevěrnou Dorotkou"...
V pohodě by z toho pak byla knížka normálních rozměrů.

Karča H
29.10.2014 4 z 5

Život Jana Mydláře mě začal zajímat po zhlédnutí muzikálu Kat Mydlář :Příběh Pražského kata. Touhle knihou jsem unesena,ale Svátkova kniha se mi líbí více.

orinka3
17.05.2014 4 z 5

Velmi čtivá historie, příběh zajímavý, psychologie postav promyšlená. Pěkná knížka, co zaujme a v knihovně by chybět neměla. Loukotková to samozřejmě není, ale i tak jde o velice slušnou literaturu. Ve třetím díle mě aale zarazilo, že měl kat Mydlář na stole kořeněnou pečeni s BRAMBORY:). Kdepak, ani největší boháč si brambory nandat na talíř nemohl, šlo o začátek 17. století a na brambory se čekalo dalších sto let. Souhlasím s předřečníkem, třetí díl už dočítám pro pořádek a lehce přeskakuju.

Iverson
26.03.2014 4 z 5

Čtivý román s poutavým příběhem. Třetí díl je však už trochu nudný.

LPG
17.02.2014 5 z 5

Určitě pět hvězd. Po dlouhé době kniha, která mě donutila vstát a něco dělat.
Výborně psaný historický příběh.

drtinka
14.09.2013 4 z 5

skvělá kniha, hodně se dovíme o tehdejší době i naší historii

Gaara1
31.01.2013 4 z 5

Musím říct po přečtení této knihy, že osud zavane člověka i do katovny. V knize se dozvídáme o životě kata Mydláře, o starostech, o pochybách, o politice, o práci mistra popravčího... Myslím si, že o životě Jana Mydláře budu ještě dlouho přemýšlet.