Kirtans Kirtans komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jako četbu do škol, včera bylo pozdě.

17.09.2020 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Za mne hodně našláplý kousek, luxusně se čte, opravdu od prvních stránek je to jízda.

19.01.2018 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Taková pohádka z červené knihovny.. Prvních 300 stránek si mohla autorka odpustit, byl to jen a pouze neustále se opakující stejně popisovaný sexuální akt, bez fantazie... Kdyby nepřišly ty zápletky týkající se taky něčeho jiného než sexu, byl by to opravdu odpad.. Ono snad na světě není nikdo koho by bavilo číst na téměř 700 stranách stále se opakující hádku o to kdo koho víc miluje..

Ana je vlastně naivní super žena, no řekněte sami, taky máte orgasmus když vám někdo co hodinu řekne: tak a ted se udělej?

První díl - jedna hvězdička

02.02.2013 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mám tři děti. Možná i proto bylo působení knihy tak silné, že se objevily slzy.

10.04.2020 5 z 5

Ze začátku docela trpké čtení, které připomíná všechny ty "mama" knihy. Po pár stranách se ale kniha rozjede svým tempem, vyskočí z řady "mama" kategorie a autorka je více sama sebou. Vánoce jsou skvělá kapitola. Přidaná hodnota jako zabíjačka, běhání a další, je super. Není to čistě jen o tom, že utírat nosy není dovolená. Za mne ano.

22.11.2019 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Páááni... Od téhle knihy jsem čekala hodně, dostala jsem ale mnohem, mnohem víc. Bylo tam opravdu všechno, uplně všechno..
To, že Murakami vkládá do knih vždy dva příběhy odděleně a prolíná je dalšími menšími naprosto zbožňuju, to, že se vždy jeden zastaví a rozeběhne druhý ve mě vyvolává roztěkané očekávání kdy se vrátí k první rovině ale mezitím se nechám naprosto pohltit tou druhou a tak to jde až do té chvíle kdy vše do sebe začíná zapadat a šlapat jak hodinky.. Dokáže tak vtáhnout do děje, nic se neopakuje a vše je tak přirozené i když nad vámi svítí dva měsíce

.Pro mne naprosto dokonalé dílo..

22.11.2012 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Noo, čekala jsem něco drsnějšího a něco "víc" kvůli čemu byl vyvolaný takový povyk (davy v sexshopech atd), ale musím jen suše říct, že to bylo mnoho povyku pro nic..

Přišlo mi to jako romantická představa vztahu "Pána a Submisivní slečny" autorky .. Další díly asi budou už odvázanější ale tohle, tohle snad raději ne..

Kniha přečtena za jeden den, spoustu nudných pasáží, zabrané místo a nastavená cena knihy věčně se opakujícími emaily co se obsahu týče..

06.11.2012 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Zajímavé téma, fandila jsem hlavní hrdince. Později se to ale přímo převrhlo a měla jsem jen vztek a knihu chtěla odložit. Jen další otázky, žádné odpovědi.

Možný spoiler:
Mateřství je zkrátka náročné dobrodružství, v knize snad ale nebyla žena, která by ho zvládala bez narušení, léků, odborné pomoci, či vraždy a sebevraždy.

19.07.2019 3 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Je to vtipné čtení. Pohotové a velmi reálné pro každou matku. Přečteno za několik sezení na záchodě - já už si totiž můžu zavírat dveře.

08.01.2018 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Jedna z těch knih kde hojně využívám i google a dohledavam další informace. Několik pohledů a možností jak si knihu shrnout. Vynikající.

26.07.2020 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Kniha je napsána velmi citlivě a je z ní opravdu silně znát, že má autor vlastní zkušenosti s autismem. Jakožto rodič s takovým dítětem, mi bylo v některých chvílích opravdu úzko. Leč spoustu míst s předvídatelným dějem, nic to nemění na krásném zážitku. A navíc jsem se dověděla něco víc o Minecraftu, o kterém dvě mé děti neustále povídají.

07.02.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

V podobném stylu jsem ještě nic nečetla a tak, i když to je možná prvotně psané pro starší mládež, mě to naprosto nadchlo. Především neuvěřitelně zajímavé téma. Pokud to má být ale kniha ze série, klidně bych utnula závěr mnohem dříve a dala tam více otazníků (takto by to mohlo zůstat i jako jedna dokončená kniha).

15.04.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Autorky, ženy jsem nikdy moc nevyhledávala, ale kniha mě zaujala v jakési záložce. Nejen, že mě přivedla ke geocachingu (už se pyšním 15ti nálezy), ale sama kniha je opravdu perfektní. Zajímavý děj, prostředí, sympatické postavy a až do hlavního odhalení, jsem neměla ani tucha kdo je pachatel, tak to mám ráda, příběh pro mne neměl mezery, hluchá místa, příliš mnoho vykreslování, a závěr seděl bez přitažených vlasů, či jiných nedostatků.. :) Za mě velká spokojenost.

17.08.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vynikající.. Začátek mi lehce kulhal ale začetla jsem se velice rychle... Dojemné, krásné, dlouho mě nic tak nenadchlo a přitom to nebylo ani akční, ani scifi ani mistr King.. Budu usínat spokojeně i když jsem s posledními stránkami zamačkávala slzu..
Ehm koukla jsem i na film a říkám si proč? Proč jsem to proboha dělala... Film je bezduché nic.. :(

29.06.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Asi jsem čekala trochu víc, rozhodně je tam ale spousta pasáží co si budu vždy pamatovat.

26.05.2014 4 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

U hodnocení jsem byla tak trošku v rozpacích, dala bych 5 ale to jen proto, že se mi to líbilo jako neotřelé téma, dala bych 3, protože ten začátek byl tak trošku jako bych četla prvoplánové porno..(kniha mi ale rozhodně nepřijde jako nějak zvlášt obscénní) Postupem jak ubíhá děj to ale zachází spíš do psychologické roviny, je opravdu dech beroucí, jak se do toho hlavní hrdinka položila a považovala bych ji téměř za hysterickou...

(možný spoiler)
Příběh jsem viděla i ve filmovém ztvárnění, proto mě zaujalo, že tady to víceméně fungovalo z donucení a ne dobrovolně a nějaký kult si cvičil své ovečky, až někde u konce knihy se dozvídáme, že vlastně můžou kdykoliv odejít a přestat, ale na druhou stranu hned na začátku je věta, že nebude-li chtít - donutí ji... (dále bych už knihu rozebírala příliš ze svého osobního pohledu jako takovou)

Jinak tedy na rok prvního vydání (1954) tohle musela bejt mela..

09.12.2012 4 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Knih psaných samotnými autisty není tolik a proto je cenným materiálem a zdrojem informací, zkušeností i tato kniha. Syrová, stručná jednohubka.

18.07.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Holcici jízda. Vratila jsem se roky zpět. Vazba knihy byla šílená, tou knihou se musíte skoro prolamat.

22.11.2020 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První polovina knihy mi opravdu nesedla, utahane, příliš mnoho slov. Druha polovina ma pak spad a energii ale ta prvni část zapricini premysleni zda pripadne cist dalsi dil.

05.05.2020 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Nadchlo mě zpracování, geniální kresby v kterých jsou výrazně ztvarneny emoce. Knihu mám pro syna ale protože jsem zatim necetla s chuti jsem se ji venovala. Příběh jako takový mi pak přišel trochu vleklý a v klasickém ztvárnění bych na knihu neměla pro opakování zápisu sil.

17.01.2020 4 z 5