kikikrat kikikrat komentáře u knih

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Cesta za štěstím je má třetí kniha od autorky a musím ji zařadit hned za Kudy ke hvězdám, která stále vede. Jako u předešlích knih mi přišlo, že jsem v tom městečku a moc se mi tam líbilo. Stejně tak jsem si oblíbila hlavní postavy, jasně Josie byla místy protivná ale měla své důvody. Mrzelo mě, že nemůžu více poznat ostatní postavy ale to by asi jedna kniha nestačila. Lucky byl velice zajímavá, ponurá a zabávná postava. Líbilo se mi i zmíněné řemeslo a focení značek protože je to docela originální. Autorka umí moc hezky do tak milé knihy zakomponovat rodinné trable a jsem ráda, že píše o tom, že ne každá rodina je ideální. Takže ano stála za to a doufám, že bude nějaká další kniha.

08.05.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Lepších 2,5*/5*. Jako první musim napsat, že mi moc nesedí styl psaní autora. To je můj problém ale ten zbytek. Na začátku žádné pořádné vysvětlení. Hlavní postavy jsem si nedokázala oblíbit a kdyby umřela nějaká z nich nevadí mi to. Bylo tam pár zvratů ale na další stránce jakoby se nic nedělo. No a ten konec? Ajaj..
Pojmenování Bobek mi lezlo hodně na nervy. A skoro pořád se řešilo kdo má klíče.
Jediné dobré byl nápad a popsání situace,která může kdykoliv nastat.

30.04.2022 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Já tuhle duologii miluju! Byla jsem díky knize v Indii, Mexiku, znovu v Paříži a Amstrdamu a nevím jak to autorka udělala ale já tam s Willemem opravdu byla a užívala jsem si každý moment. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje. Na knihy pořád myslím a ani se nechci pouštět do dalších příběhů. Jediné co tak jsem asi nepotřebovala tu novelku Jen jedna noc, tak nějak si člověk vše domyslel a porozumněl.

15.04.2022 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Kniha mi dlouho ležela v poličce, někde jsem si tenkrát přečetla, že nic moc a tak jsem ji odkládala. Jak já byla hloupá. Kniha se mi líbila od začátku do konce. Pořád jsem měla potřebu se k ní vracet a zjišťovat co se bude dít dál. Líbilo se mi prostředí Paříže a stejně tak postavy a hlavně Lulu nebo Allyson chceteli. Možná to neni kniha kde je nějaké vážné téma, velká romantika nebo bůh ví co ale je to kniha s kterou člověk rád traví čas, jeho romantická duše plesá a dodává vám pocit, že i vy můžete cokoliv třeba vyrazit sám do Paříže a zamilovat se. Nemůžu se dočkat co se bude dít dál.

06.04.2022 5 z 5

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Druhý díl mě bavil stejně jako ten první. Mám ráda postavu Enoly je zajímavá, odvážná a hlavně skvělá detektivka. Tentokrát mi přišla kniha hlavně o Enole a méně o případu ale nakonec se vše tak krásně potkalo a já si příběh užila. Kniha je pro mladší čtenáře a tak se skvěle čte a utíká. Nakonec mě Enola přivedla k přečtení Sherlocka a za to ji jsem vděčná.

06.04.2022 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Lepších 3,5*/5*. Krásná obálka, kniha se skvěle a svižně četla díky krátkým kapitolám. Velice se mi libilo prostředí kuchyně. Celkově mi ale přišlo, že to vážnější téma klouzá tak nějak po povrchu a nedokázala jsem si oblíbit hlavní postavu. Ostatní postavy mi přišli zajímavější a sympatičtější. Jako milou a voňavou oddechovku doporočuji a taky ji doporučuji kvůli tomu, že vám dá chuť něco vařit a to podle sebe!

22.03.2022 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Musela jsem si knihu přečíst hned po Jeden z nás lže. Ano Jeden z nás lže byla lepší a hlavní postavy jsem měla raději ale vrátit se zpět na místo činu bylo prostě skvělé. Kniha se opět skvěle četla a člověk musel číst pořád dál a dál. Zápletku jsem opět z části uhodla ale ten konec? Trochu mi to leží v hlavě. Za mě ano!

19.03.2022 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Thrillery normálně nečtu ale někdo mi říkal ať se podívám na seriál, že je dobrej a já si řikám,tahle knížka mi leží v knihovně. A teď si řikám proč jsem si ji nepřečetla dřív. Skvělá záležitost, člověk tak nějak tuší ale stejně si pořád říka kdo z nich nemluví pravdu. Zároveň si ale každého oblíbíte a přejete si aby to nebyl nikdo z nich. Kniha se navíc skvěle četla a romantická linka tomu dodala něco navíc. Doporučuji a nemůžu jinak než dát 5⭐️

10.03.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si co na ní všichni vidí, teď už chápu. Bylo to kouzelné čtení. Člověk si ihned oblíbí hlavní postavu a stejně tak pana Reeda. Prostředí knihovny je krásný bonus, který potěší každého knimohola. Dlouho se mi nestalo abych dočetla knihu a pak si každý večer říkala jak moc mi chybí a že ji chci číst dál. Ano kniha vás rozhodně okouzlí a budete v tom lítat ani nebudete vědět jak.

04.03.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Jak může člověk hodnotit život někoho kdo prožil něco takového? Bylo bolestné a dechberoucí číst jeho příběh. Nikdo by neměl něco takového prožívat, člověku se to zdá až neskutečné a přece se to dělo. Dojemný příběh plný naděje. Hvězdičku dolu jen protože bych si přála aby byla kniha obsáhlejší. Děkuji Eddie za naději.

31.01.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Já knihy této autorky prostě můžu! Tolik jsem se nasmála a to pořádně nahlas. Poppy byla skvělá, vtipná a zajímavá a pan Stark byl tajemný a nazlobený. Prostrědí v Kapském městě je pro mě neobvyklé a příběh byl předvídatelný ale přesto neodložitelný. Pokud se chcete zasmát tak honem číst!

28.01.2022 4 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

V rámci žánru se mi kniha opravdu líbila. Člověk nemůže očekávat, že nenarazí na klišé nebo neodhadne co se bude dít. Kniha je skvělá jako odpočinek a náhlednutí do světa umělécké školy. Postavy jsou prostě skvělé ( hlavně Alec) člověk se pobaví a docela si je oblíbí. Ráda si přečtu další díl.

20.01.2022 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Začátek se mi tolik líbil a navíc to prostředí knihkupectví bylo kouzelné. A pak přišlo sbližováni a nějak to pro mě ztratilo to kouzlo. Milá kniha ke kávě a k odpočinku.

05.01.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Lepších 3,5*/5*. Děj, prostředí i hlavní hrdinové podle mého skvělé. Každá kapitola na mě působila jinak. Jedna mě naprosto uchvátila a další mě nudila. Nedokážu to jinak popsat. Konec jsem odhadla ale to mi vlastně nevadilo. Někdy jsem cítila napětí a strach a to na knize oceňuji nejvíce, to a Thomase ( skvělá postava). Těším se na další díly.

05.01.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Lepších 4,5*/5*. Miluju mytologii takže jsem si knihu opravdu užívala, o to víc, že šlo o slovanskou mytologii a my se tak setkáme s bludičkama, rusalkama nebo s vodníkem. Kniha se skvěle četla a příběh a jeho svět byl promyšlený. Jen bych mu možná dala více prostoru, ke konci se mi zdálo, že se dělo moc věcí a to byla alespoň pro mě škoda.

19.10.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Další skvělá kniha autorky. Musím přiznat, že kudy ke hvězdám se mi líbila přeci jen o trochu víc. Kniha byla opět velice čtivá a znovu se nevyhla některým vážnějším tématům ale zároveň to bylo pohodové čtení na letní dny. Možná jsem čekala trochu víc toho surfování ale v Peci to taky nebylo špatné. Dejte autorce šanci, je skvělá.

10.08.2021 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V první řadě musím napsat, že kniha byla mimořádně čtivá a to i přesto jakým vážným tématem se zabývala. Nikdy jsem nic s tímto tématem nečetla a bylo to velice přinosné. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a poznala tak němce trochu jinak. Jediné co mi vadilo, že jsem se občas ztrácela v postavách.

29.07.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

4,5*/5* přečteno v rekordním čase. Byla to zábavná, čtivá a hlavně moc milá kniha. Po přečtení mam chuť jít na tůru, chtěla bych znát víc souhvězdí než jenom velký vůz a taky bych ráda zašla k vodopádům. V knize jsou i těžké témata a obraz toho, že každý se s problémem vyrovnává jinak. Hlavní postavy si oblíbíte a přenesete se s nima do krásne přírody. Skvělá kniha.

24.07.2021 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

První část knihy byla nostalgická a ráda jsem si zavzpomínala. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla protože mi byla Aneta docela protivná. Nakonec jsem ji ale díky druhé části tak nějak pochopila. Kniha se dobře četla a přiběh každého hrdiny mě bavil a zajímal. Co mi ovšem vadí, že kniha nemá vlastně žádný konec, žádné rozuzlení… nebo ještě příjde? Jo a taky jsem Mělničák a u nás říkáme na Mělníku to “v Mělníku” bylo peklo=D

20.07.2021 4 z 5

Markéta v troubě Markéta v troubě Markéta Chovancová

Skvělá kuchařka, která je plná jednoduchých ale chutných receptů. A co velice oceňuji je že jsou zde použity snadno sehnatelné ingredience! A navíc podle sezóny.

18.07.2021 5 z 5