keselylenka keselylenka komentáře u knih

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Tato knížka mě kdysi inspirovala k tomu, abych se začala zajímat o historii, kterou jsem nakonec i vystudovala. Kniha se skvěle a čtivě napsaná, jako ostatně všechny knížky od pana Zamarovského.

31.10.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter tvoří mé dospívání. Myslím, že první díl se mi líbil nejvíce, protože tam bylo toho tolik nového a navíc byl krásnou pohádkou. Celá serie mě naprosto uchvátila. Od doby vydání jsem všechny díly přečetla už třikrát a jistě ne naposledy.

28.10.2012 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Láďa opět nezklamal a vzal mě s sebou na úžasný výlet. Je super, že knížka není plná jen sluníčkových pohledů, které se vám snaží ukázat, že je na cestě všechno jen úžasné, ale neschovává i tu odvrácenou stranu. Dokonce ji neschovává tak moc, že i když o této pouti už dlouho sním, místy jsem si říkala, jestli to stojí za to. Ale stojí. Děkuji

23.10.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Vlastně bohužel nevím, co přesně mi nesedlo. V první polovině se prakticky nedalo mluvit o tom, že by na mě šel strach a v druhé půlce už jsem se nudila. Celé to bylo moc dlouhé. Plus za mě za slovanské mýty a práci s archivy ale na více hvězdiček toho tady bylo málo.

04.09.2023 3 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Za mě by to mohlo mít klidně xkrát více stran, protože ně to pohltilo od začátku do konce. Doporučuji

15.08.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Miluji ty chvíle, kdy mi dlouho leží doma kniha a pak, když ji konečně začnu číst, je úžasná. Ač popisuje krutou dobu a kruté prostředí, příběh mě pohladil na duši.

22.01.2023 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Vlastně nevím, co napsat. Jde o moje první setkání s ruskými klasiky a ještě takto mysteriózním. Přesto, že jsem se ale ztrácela, čtení to bylo velmi těžké, tak mi to nikdy nedalo a čtení jsem neodložila. Jako by mě něco magického ke knize poutalo. A stálo to za to. Ke knize se budu muset ještě vrátit.

21.05.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Úžasný příběh, který se vám zaryje pod kůži a nebude chtít odejít. Než do příběhu vstoupil Henry úplně jsem cítila tu samotu, to zoufalství, které Addie měla v sobě a čtení jsem si dávkovala. Ale pak jako by vše najednou bylo jednodušší, svět hezčí.

07.05.2022 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Za mě to byla síla.

08.02.2022 5 z 5

Po přečtení prvního dílu o Kateřině Aragonského musíte Annu nenávidět. A v průběhu druhého dílu mi to jen potvrdila. A nejhorší na tom všem je, že jí ani nešlo o lásku ale jen a jen o moc. Nakonec si opravdu jen malý kousek sympatií zasloužila posledními chvílemi života. A Jindřich? Dobře mu tak. Skvělý příběh, skvěle napsaný

06.11.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Musím říct, že jsem Karla Gotta nikdy nemusela. Vlastně jsem nechápala a nechápu, co na něm všichni ti fanoušci vidí. A ani kniha pro mě jeho obraz nevylepšila. To nicméně nemění nic na tom, že kniha stojí opravdu za každou utracenou korunu. Je skvěle napsaná, výborně se čte a má hloubku a příběh. Fanoušek nebo ne, doma by ji měl mít každý a každý by ten příběh měl znát.

07.10.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Samozřejmě někde od desáté stránky víte o čem to bude a jak to dopadne, ale to nemění nic na tom, že jde o pohodové čtení. Zvládnete to za den nebo za víkend a skvěle si odpočinete.

02.10.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Varování, tahle kniha vám způsobí pořádnou knižní kocovinu. Po roce jsem se konečně dostala k tomuto příběhu a teď po dočtení mi určitě ještě dlouho nedá spát. Možná bych ji dala i za víkend, ale příběh jsem si musela dávkovat, prokládat ho něčím lehčím. A celou dobu jsem si vlastně jen přála, aby to vše, co kniha vykresluje, byla jen naprostá fikce, výplod něčí fantazie. Karl a Viktor tady se mnou budou ještě sakra dlouho...

29.06.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

No jestli se autorka bude s každým dalším dílem takto zlepšovat, myslím že poslední díl bude neskutečný. Star mi zatím ze sester přirostla k srdci nejvíce a příběh z minulosti taktéž.

30.10.2020 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Dlouho jsem této sérii odolávala, ale po přečtení se přidávám k nadšencům. Příběh ubíhá svižně, nikde se zbytečně neseká a nechybí ani překvapivé zvraty. Hned jdu na druhý díl.

05.07.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po pomalejším začátku jsem se trochu obávala, že tahle knížka bude trpět syndromem druhých dílů, ale naštěstí to tak nebylo. Finále za mě grandiózní a neočekávané. Už aby byl třetí díl.

16.06.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Po knížce jsem sáhla v době, kdy jsem se nemohla do ničeho začíst a tak jsem si řekla, že zkusím něco pro mladší. A nelituji, protože i když nejsem cílovka, tak jsem četla bez přestání. Doporučuji

13.10.2019 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Opět jsem spokojená, unesena. Samozřejmě byly i zde pasáže, které jsem s klidem přeskočila, ale většina knihy mě pohltila. Nejhorší je, když chcete už zatraceně vědět, jak to dopadne, ale vlastně chcete, aby ta kniha nikdy neskončila.

12.06.2018 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Knihu jsem začala číst a říkala jsem si, že pravděpodobně půjde o další růžovou knihovnu, příběh, který se nikdy nestane, ale všechny ženy světa o něm tajně sní. No a na konci knihy jsem byla sežvýkaná jako žvýkačka a měla pocit deprese. Hlavní hrdinka se topí a místo, aby zkoušela plavat, raději si váže cihlu k noze. Možná je to tak, jak je uvedeno v poděkování - cítíte-li se jako Anna, vyhledejte pomoc. Pokud tohle kniha dokáže, pak nebyla napsaná zbytečně.

11.01.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan bude asi skvělý film, ale jako kniha mě bohužel neoslovila. Příběh je dobrý, byla vtipně napsaná, ale asi nejsem typ na one man show na stránkách. Bohužel v knižním podání pro mě nuda, ale jako film se ráda kouknu.

05.02.2016 2 z 5