kerstyn kerstyn komentáře u knih

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Vynikající záležitost. Nejdřív jsem se lekla, co to bude za duchařinu, ale je to tak krásně propracované! Promyšlené tři příběhové linky, které se setkávají, chytají za srdce a máte je v hlavě. Tohle čtení určitě moc doporučuji! :)

22.09.2018 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Ach, jak krásný smutný příběh... Nenudila jsem se ani stránku. Nádherně a citlivě podáno. Že jsem kdysi viděla film naštěstí nebylo vůbec ke škodě, i tak mě příběh chytl za srdce a mohla jsem si ho užít jako kdybych předem nevěděla o co půjde.

18.09.2018 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Deprese, neustálá beznaděj, čtení nebylo veselé. Držela jsem palce a fandila, že se obrátí vše k lepšímu...

09.09.2018 3 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Ale vlastně jo, proč ne! Moje první setkání s Jääskeläinenem nedopadlo vůbec zle. Magický realismus není úplně to, co bych v literatuře vyhledávala, a přesto nemůžu říct, že by mě to nebavilo nebo bych byla zklamaná. Bylo to bláznivé, podivné, kočičí a fakt jsem byla celou dobu zvědavá, co z toho bude. :) Myslím, že se ještě poohlédnu po Lauře Sněžné... :)

31.08.2018 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Na tuhle knížku jsem se ohromně těšila, protože Malinka mě dostala do kolen. I Běsa byla skvělá, ale přeci jen tam pro mě už nebylo to wow a po přečtení toho v mojí mysli nezůstalo. Kdežto Malinka ve mě dojížděla ještě dlouho po přečtení. Nicméně je to opět výborné čtení, doufám, že se od Dity Táborské ještě dočkáme nějakých parádních kousků! :)

30.08.2018 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Trochu jsem se bála, jak mě kniha bude bavit, Japonsko není uplně moje téma. Ale autorka mě dokázala naprosto strhnout, jakmile jsem se začetla, stránky jsem hltala. Vnitřní příběh "Milenci" byl jazykově pohlazení na duši. Moc se mi líbil nápad rozdvojení a tedy celkové zpracování. Autorka je zkušená japanoložka a je to cítit z každé stránky. Tuto autorku budu v budoucnu určitě ráda vyhledávat.

22.08.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry Hole v plné síle! Žízeň je jedna z těch Holeovek, které mě pohltily od samého začátku. I když těch 592 stran vypadalo nejdřív poměrně hrozivě.

17.08.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Jako já mám knihy od Dana Browna ráda. Nedá se tomu upřít čtivost, sedám pak ke Googlu a dohledávám si souvislosti s reáliemi, které v knize hrají roli a vždycky bych se do daných míst, ve kterých se děj odehrává, vyrazila. Ale... kostra příběhu je vždy stejná - nesmrtelný ultrachytrý Robert Langdon (něco jako Chuck Norris a MacGyver v jednom) řeší řadu za sebou jdoucích překážek po boku se ženou, která se vždycky motá tak nějak kolem. Takže po přečtení x-té knihy v řadě už vás to neohromí. Počátek je každopádně tím nejslabším, co Brown napsal...
Roztahané, troufalé (viz španělský král a biskup), a to na co čekáte 400 stran, než se dostanete k jádru problému, jsem čekala větší jako větší pecku. Ke konci už mě to vyloženě nudilo, bohužel. Každopádně vzhledem k předchozím příběhům má postava Langdona opravdu neuvěřitelně pestrý a dobrodružný život! :D

31.07.2018 2 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Za mě je tohle nejlepší kniha od Petry Soukupové (ačkoliv ona si to nejspíš nemyslí :)) ). Nejdřív jsem si říkala, že tahle knížka je trochu slabší. Děj tak zlehka plynul. Jenže s koncem už jsem to zase prožívala a závěr, osudy hlavních protagonistů, mě dostaly. Všechno tak zdánlivě běžné, ale vykreslení postav, situací a okamžiků umí Soukupová prostě dokonale. Zase si člověk uvědomí, jak čas plyne strašně rychle, všechno je pomíjivé, jak nás opouštějí ti, které milujeme, jak s náma může život zatočit. Jak zůstane nevyřčené to, co říct chceme, ale nakonec si to zase necháme pro sebe. Byla to knížka, která ve mě dokázala vyvolat emoce, téměř mě rozplakat a následně mě donutila k zamyšlení v rámci svých vztahů s okolím. K moři fakt doporučuju, a to nejen k moři. Petra Soukupová je prostě boží!

28.06.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nesbo a Harry Hole je prostě klasika. Trochu jsem se nemohla začíst - odsejpalo mi to až tak od dvousté strany... Potěšilo mě, že je zde příběh zasazen i trochu do Prahy :)) Jinak už jsem ale četla lepší Holeovky... :)

23.06.2018 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Přečteno raz dva, hodně se mi líbí grafické zpracování, obálka, výběr barev, oddělení tří celků. Příběhy na sebe volně plynou, stylisticky není vůbec poznat, že je každá část z pera jiné autorky. Děj neurazil ani nenadchl.

08.06.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jak už několikrát zaznělo, pokud jste četli Do tmy od Anny Bolavé, není možné, aby vám nevyvstalo srovnání obou knih na mysl. Obě ženy samotářky, obě sběratelky, obě mají nejisté odběratele svého úsilí, obě trpí nepříjemnou životní zkušeností. Houbařka mě asi bavila o trochu víc, více totiž odkrývá svou minulost, je tak jasnější, co ji k tomu všemu vede. Jak ti, co vám život dali, vám ho taky vlastně vezmou. Smutné čtení, příběh se mi četl jedním dechem, doufala jsem v naději. Hanišová umí! :)

07.06.2018 5 z 5

Hrozně dlouho jsem se odhodlávala k přečtení této knihy. Cestopisy mě obecně moc nebaví. Knihu jsem nakonec darovala, ale pak jsem si ji stejně půjčila z knihovny, protože jsem to prostě musela zkusit číst. A musím říct, že to bylo super. Strašně mě to překvapilo, přinutilo k smíchu, Ládík je svéráz, líbí se mi jeho neotřelý styl vyprávění, to, jak řeší situace (kdy já bych už byla minimálně v panice). V putování Čínou už jsem se ke konci trochu nudila (pořád tunely, pořád jídlo a pivo u někoho ...). Ale jako celek velká paráda. Ilustrace od Tomski&Polanski to celé jenom podtrhly! Určitě lepší než fotky, všechno tak bylo jenom v mé fantazii. Na fotky z cesty po Nepálu a Číně jsem se pak po jednotlivém přečtení podívala přímo k Láďovi na FB. :) Ať žije prezident Jágr! :D

29.05.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Petra Soukupová prostě umí. Je jedno, jestli čtete její starší věci nebo současné. Všechno je prostě skvělé! Stejně tak Zmizet. Všechny tři povídky. Těším se na další knihy, kterou mám od Petry S. ještě na seznamu. :)

29.05.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedna hvězda za to, že se to naštěstí dalo přečíst ryhle. Jinak to celé bylo strašně hloupé a trapné, příšerné dialogy, uměle vykonstruovaný příběh, ústřední postavy sexy magor a naivní holka, ... Co dodat, nic dalšího od paní spisovatelky už číst nepotřebuju.

26.04.2018 1 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Je to jenom jediný den, jedna cesta, jedno ráno, odpoledne a večer.... A stane se toho tolik. Co si myslíme o druhých, co si myslí oni o nás, co zůstane nevyřčené, jaký vliv na nás mají rodiče... Nestane se tu vlastně nic tak přelomového, přesto se příběh čte neuvěřitelně snadno a lehce. U Petry Soukupové mě fakt hrozně baví, jak nádherně umí vykreslit všechny postavy.

26.04.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Igor je nejspíš magor, ale musím říct, že Karika to vystupňoval skvěle. První večer jsem začala, třetí skončila. Musela jsem už prostě dočíst, nutilo mě to neustále dál a dál. Je to snad první "horor", co jsem četla po mých dávných dobách Stephena Kinga, a zase si dám na chvíli pokoj. :D Les je geniální místo na tajemno. Bylo, je a bude. Slovenské hory miluju, Tribeči se ale asi vyhnu. :D

16.04.2018 5 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Příběh smutný, viděla jsem kdysi předtím film, takže jsem věděla, do čeho jdu. Co se týče knihy, musím se přiznat, že mi moc neseděly ty poeticky popisné zdlouhavé pasáže. Toho typu, že dvě strany čteme o tom, jak někdo běží v lese z kopce... Jinak veškerá zvěrstva kolem druhé světové války by se měla neustále připomínat.

22.03.2018 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Neskutečně silný příběh. Vyhrocená životní dramata mě v beletrii baví a v té české obzvlášť. Jakožto prvotina spisovatelky je to hodně hodně vydařené. Spoustu lidí tu píše, jak jim Malka byla nesympatická, což svědčí o nepochopení jejich emocí a toho, co vnitřně musela prožívat. Dělala spoustu ošklivých věcí, ubližovala okolí, ale podle mě to prostě nebyl přímý záměr. Viděla to z jiného úhlu pohledu, neměla to tak nastavené. Každopádně kniha se četla jedním dechem, posledních 150 stránek jsem dala za večer, protože jsem to prostě musela dočíst. Konec mě překvapil, rozesmutnil. Tahle kniha rozhodně stojí za to!

23.02.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem shltla skoro jedním dechem. Naprosto mě pohltil příběh Kláry a pohled na období kolem a během války zase z jiného pohledu. Vykreslení příběhu je promyšlené do posledních detailů. Líbilo se mi ještě více než Doupě.

04.02.2018 5 z 5