kerstyn kerstyn komentáře u knih

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Kniha se mi dobře četla; žádné rozsáhlé dílo. Nicméně mi hrozně chyběl pohled právě z úhlu Adelheid. Abych víc pochopila a pronikla do jejího myšlení a chování...

24.04.2019 4 z 5

Proč umírají ptáci Proč umírají ptáci Victor Pouchet

Nekonečná nuda... :(

22.04.2019 2 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Petra Dvořáková prostě umí! Líbilo se mi, že každý příběh byl vyprávěn jinou formou. Nejvíc mě snad ale zasáhl právě poslední. Bohužel mě dost rušily ty "odborné" prvky zasazené do příběhů. Nicméně jako celek se mi kniha hodně líbila.

20.04.2019 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Moje první kniha od P. Maye a rozhodně mě nenudila.

16.04.2019 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Tahle knížka byla pro mě velice milým překvapením. Sáhla jsem pro ni jako pro oddychovou četbu a překvapila mě svým spádem, zápletkou a vyústěním... Za mě určitě ano! :)

26.03.2019 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Ježkovy voči, tohle bylo tak skvěle ulítlý, tak skvěle to drželo napětí, že mě to nesmírně bavilo až do samotného konce. Rozsah dovoluje knihu zpracovat za nedlouho, takže i to mi vyhovovalo. Situace, kdy snad poslední dvě těhotný ženský na světě rodí současně, tomu už jsem se musela fakt smát. :D Ale v tomhle to prostě beru. Takže jo, za mě určitě jo. A teď mrknout na film (Bird box)!

14.03.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Clona mě jednoduše bavila. Klasickej Samuel Bjørk - Krátké svižné kapitoly vás nechávají v napětí, chcete číst dál a dál. Rozuzlení mě překvapilo, neodhadla jsem jej. A tak to má u knih tohoto žánru být. Takže za mě jo. :)

07.03.2019 5 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Bída, špína, hnus, alkohol, násilí, beznaděj, nekonečný kolotoč slibů, nesplacených dluhů... jako bych četla Zabijáka od Zóly. Ale ne, tohle je parádní počin české autorky, který jazykem hladil na duši, ale jejím obsahem jí naprosto drásal.

02.03.2019 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

PCT mě hodně zajímá, takže Jakubův deník mě prostě bavil. Představovala jsem si všechny krásy i strasti celé Hřebenovky. Za mě je to v klidu čtivé, místy i vtipné. :)

01.03.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Je to jednoduché, ale čtivé, za dva dny jsem to měla přečtené. Hned bych šla sbalit batoh a vyrazila bych vstříc divočině... :)

08.02.2019 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Konečně hodně příjemnej thriller! Konec překvapil a to jak v negativním, tak i v pozitivním slova smyslu. Ale celkově spokojenost! :)

08.02.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nemůžu jinak, než plný počet. Vykreslené osudy lidí protkané mezi sebou v dobách nelehkých mě od Aleny Mornštajnové neskutečně baví. Neřestný Hotýlek si vás podmaní. :))

31.01.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Příběh není špatný, ale... Ale už jsem evidentně přethrillerovaná. Příběh mě vůbec netáhl, nebyly tam žádné wow momenty a bohužel začínám mít odhady na postavy, kdo hraje leváka a jak to asi tak dopadne... Těšim se, až objevím thriller, ze kterého si sednu na zadek jako třeba z Larssona.

28.01.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nemám slov. Příběh ve mě ještě stále silně rezonuje, zaměstnává moje myšlenky. Skvělá kniha a už se těšim, až se podívám i na seriál. :)

10.01.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Já jsem se do toho i svým způsobem začetla, přelouskala jsem to za dva večery, docela to odsejpalo. Ale na Trhlinu to nemá ani omylem. Tam jsem se bála v lese, když jsem po přečtení šla běhat. :D Nápad to byl vlastně zajímavý. Trochu mi vadily dlouhé popisy, ale to už teda v Trhlině, stačilo by to napsat v nějaké kratší verzi. Autor nechává čtenáře až do konce v nějakém napětí, jak se to rozlouskne. Jenomže bohužel jakmile padla věta ve smyslu "Řekni proč jsi tady", to s Natálií bylo první, co mě napadlo. Překvapení se teda nekonalo. A upřímně si neumím přestavit nikoho kromě Harryho Holea nebo McGywera, který by normálně dal všechno to, co se mu stalo. Už jen s tou zlomenou rukou, jak se mu poměrně dařilo fungovat... #wtf

04.01.2019 3 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Chvíli jsem se tím prokousávala, než jsem se nahodila do stylu vyprávění, dopisů a postav, ale pak se to přehouplo a moc mě to bavilo. V jednu chvíli Grace milujete, v druhé chvíli si nejste jistí, kde je pravda... Musím se poohlédnout po dalších literárních kouscích od Atwoodové... :)

27.12.2018 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje první literární setkání se Simonem Mawerem a doufám, že rozhodně ne poslední. Skvěle vystavěný příběh několika postav na pozadí dobře známých historických událostí. Simon Mawer nenudí, kniha vás jednoduše pohltí a nepustí.

19.11.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Skvělá! Tatérka mě velmi bavila! Neotřelé téma, děj odsejpal jak měl, nenechal čtenáře vydechnout. Bohužel konec klasickej jak už to u thrillerů bývá, takže nic nového. Každopádně Tatérka patři mezi to lepší, co na knižním trhu v rámci thrillerů můžete najít.:)

18.11.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma konečně vybočuje z těch norských detektivek, což je vítaná a osvěžující změna. Líbilo se mi pátrání vědce na vlastní pěst, nikoliv detektivů. Krátké kapitoly udávaly rytmus, nutí vás to neustále číst dál a dál... :) I když totožnost "Šelmy" není žádná senzace, rozhodně ho během knihy neodhalíte. Tahle knížka mě prostě a jednoduše hodně bavila!

11.11.2018 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Nalákala mě obálka ruku v ruce s anotací. Snově namlsaná z Divočiny od Cheryl Strayed jsem ale čekala nějaké větší akce, bohužel se tu toho moc neděje. Čtení je to oddychové, ráda jsem si představovala lokace (někdy i hledala na googlu)., západ USA a Kanada, to je sen.

30.09.2018 3 z 5