Jakubův cestovní deník

Pěšky z Mexika do Kanady za 121 dní. Do svých čtyřiceti let byl Jakub gaučový povaleč. O dva roky později, v dubnu 2016, se postavil na hranice Mexika a USA a se šest a půl kilovým batohem na zádech vyrazil na sever. Šel pouští, kličkoval mezi chřestýši a jedovatými keři, vystoupal do hor Sierry Nevady, brodil se sněhem a všudypřítomnou vodou, bránil jídlo před svišti a mývaly, koupal se v oregonských jezerech, ve washingtonských lesích zpíval medvědům husitský chorál a všem ostatním hrál po večerech na ukulele. Někdy šel sám, jindy s těmi, kteří chtěli stejně jako on zmizet z každodenního kolotoče do míst civilizací téměř nedotčených. Po 121 dnech dorazil na hranice s Kanadou a jeho život už asi nikdy nebude stejný jako před tím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352303/big_jakubuv-cestovni-denik-uR2-352303.jpg 4.2144

Kniha Jakubův cestovní deník

Maevie
včera

První Jakubův cestovní deník popisuje přechod pacifické hřebenovky z mužského pohledu, a tím to nemyslím nijak zle. Jakub má svou cestu podrobně zmapovanou a zdokumentovanou, z každého dne proto dostaneme přesnou informaci, na jakém kilometru se nacházel a s kým se zde potkal. Dostane se nám také konkrétních tipů na vybavení a v některých případech i upřímná recenze. Tyto hodnoty cestopisu ocení všichni, kteří se na PCT plánují vydat, z „pouhého“ čtenářského pohledu se kniha stává postupně monotónní. Bohužel o tom, co se autorovi honilo během treku hlavou a co na cestu přivedlo ostatní hikery, se kterými se potkal, se příliš nedozvíme.

--Martin--
16.11.2021

Knihu som prečítal jedným dychom a po týždni znova. Absolútne som si ju užil prvý aj druhýkrát. Odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o PCT.

bigbabe
12.10.2021

Ze začátku celkem zajímavé, ale co si budeme povídat, po polovině už se to moc neměnilo, každé ráno vstane, jde, naobědvá se, jde, navečeří se. Líbili se mi seznamy a doporučení věcí, které si bral s sebou a jejich recenze po používání.
Chyběly mi zde mapy, ať už celé cesty a nebo po týdenních úsecích.

knihveru
09.08.2021

Dobře se čte. Doplněno o informace o výbavě.

Isew
28.07.2021

Moje pacifická hřebenovka od Moniky Benešové nadchla mě i mé dcery. Proto jsem sáhla po Jakubově cestovním deníku. Na rozdíl od výše zmíněné knihy, je to více méně jen popis cesty, letmých setkání s lidmi. Stručný, strohý a pro ty, co se na PCT chtějí vydat asi zajímavý. Každopádně obdivuji všechny, kteří se na cestu vydali. I zde oceňuji popis vybavení a zkušenosti. Na PCT se asi nevydám, ale na kratší traily se hodí.

PavlaTr
27.06.2021

Pěkně psaná kniha o PTC ...

Mickhesh
09.06.2021

Psát cestopisy není švanda, kor z cest kde už cestopis psalo více lidí. Tenhle se povedl a navíc rozebírá i praktické věci, jako použitelnost vybavení na trailu, jídlo a jiné maličkosti, které potěší. 90%

ZuzaKoza
07.03.2021

Po přečtení PCT od Lucky Kutrove alias Goldilocks jsem pořídila i knihy o cestě dalších lidí, protože mě to celkem chytlo... Jakubův cestovní deník, respektive jeho cesta je jiná.. Zatímco Lucka si užívá a popisuje jak cestu, tak i své pocity, ale i socializaci na PCT, užívá komunitu a vše co poskytuje.. Jakub naopak popisuje většinou jen cestu přírodou, pocity míň. Je spíš samotář..
Líbí se mi obě knihy, obe pojetí..
Už jsem rozecetla Jakubův cestovní deník 2, kde jde CDT,ale to až v další recenzi...
Takže určitě doporučuji, je to čtení bez přemýšlení, odpočinkové, ale pozor, hltate jeho den za dnem a nedá se od knihy odtrhnout ;-)