kerstyn kerstyn komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nepamatuji si na knihu, která by ve mě vyvolala takovou vlnu emocí, které by vyšly na povrch... Přečetla jsem už spoustu knih na téma holocaustu, x smutných osudů.. ale způsob, jakým zde autorka popisuje příběh Hany je jedinečný, křehký jako Hana sama. Pláčete, opravdu pláčete nad nesmyslností událostí dané doby, nad osudy, které už nelze změnit. Plný počet bodů tady nestačí...sto hvězd nestačí. Určitě se podívám i na další autorčina díla, její vypravěčský talent je úžasný.

03.05.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha mě bavila od začátku do konce. Přestřelka s uprchlíky byla trochu zbytečná vata. Jinak klasickej Kepler - napnuto po celý příběh.

29.04.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Bezmoc a beznaděj... Velmi silný příběh, téma, které vám vhání slzy do očí. Napsáno lehce, do krátkých a zároveň čtivých kapitol.

22.04.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No nevim. Samozřejmě, že je to čtivá detektivka, ALE... je to strašně natahované, dialogy jak stehno, tisíc pět set krát "do pr***" a "vnímáš mě?!". Z poloviny mě to docela nudilo a četla jsem rychle spíš abych to už měla hotové a mohla se vrhnout na něco jiného. Dalšího unavenýho Muncha a Miu se sebevražednými sklony už asi číst nepotřebuju, kdyby měl autor tendenci psát další.

17.04.2017 3 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

/ Bál jsem se. Bál jsem se bití. // Jen ti, kdo poznali Osvětim, vědí, co to bylo. Ostatní to nebudou vědět nikdy. // Kde je dobrotivý Pán Bůh, kde je? ptal se kdosi za mými zády. // Někoho napadlo, že bychom mohli zahnat žízeň sněhem. Sousto chleba a lžíce sněhu. Esesáci se dobře bavili. /
Krátká a neuvěřitelně silná kniha. Několikrát jsem musela se čtením přestat, abych leccos rozdýchala... A lidi si dnes furt na něco stěžují. :/

11.04.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Čím víc jsem přečetla severských detektivek, tím méně mě bohužel rozuzlení překvapuje. Kniha se četla hodně svižně, ale vzhledem k tomu, že už většinou mám tendence podezírat všechny a nejméně ty, na které to dlouho ukazuje, tak mě to na konci prostě až tak nedostalo. Taky tam bylo zbytečně moc postav jakoby navíc, pak se v tom člověk ztrácí. A co se týče druhé dějové linie ohledně náboženské sekty v lese, přišlo mi to značně nedotažené, čekala jsem tam trochu větší odvaz, vysvětlení. Nicméně mě tyhle detektivky furt baví, takže i přes ne příliš příjemné téma vražd dětí, byla kniha čtivá a nenechala vydechnout.

09.04.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ale jo. Ze všech knih Patrika Hartla mě tahle alespoň bavila. Líbilo se mi postupné prolínání ze 70. let až do současnosti.

03.04.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Kniha se četla od samého začátku velmi dobře a svižně.
SPOILER: téměř od začátku jsem věděla, kdo je pachatel. Vzhledem k tomu, že na přebalu knihy je napsáno "viděla známou tvář", no tak bylo jasný, že to bude buď manžel, nebo Alice. A když to pak okatě ukazovalo na Jeffa, tak jasně, že Emory napadla Alice. Mrzí mě, že jsem o to napětí přišla. A taky se dalo čekat, že s panem mačo tajemnym to nebude s jeho minulostí tak horký, jak bylo neustále naznačováno... Takže jako oddychová, lehce erotická kriminálka, teda jo.

16.03.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Když jsem začla knihu číst, už jsem viděla dva díly ze seriálu. Možná to mi pomohlo se pohodlně zorientovat mezi postavami. Nápad, kdy neznáme pachatele, ani oběť je skvělý. Ale je to spíše ženský čtení, Madeline mě neskutečně iritovala... :) Nicméně kniha se četla svižně a lehce.

12.03.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi citlivě napsaný příběh, který chytne za srdce. Jak jsem začala číst, nechtěla jsem přestat a doufala a doufala... Nádherná knížka.

03.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Veronikou, protože jsem si říkala, že mi bude bližší, než mladší Jáchym, ale nakonec mi Jáchym přišel racionálnější, zajímavější. Celkově trochu přesexováno. Líbil se mi ale dvojí pohled, dva příběhy a prolínající se linie. Ale bůh ví jak vedle jsem z knihy teda nebyla; oddychovka.

23.02.2017 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Předchozí Dítě č. 44 mě bavilo určitě mnohem víc. Tady byl příběh hrozně předvídatelný, ne moc uvěřitelný a celkově mě to i ke konci docela nudilo a těšila jsem se, až dočtu.

22.01.2017 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto skvělá kniha! Pouštěla jsem se do ní s lehkou nedůvěrou a neskutečně mě překvapilo, jak je čtivá, napínavá. Doporučila jsem jí všem a stále doporučuji! Klasika, která neomrzí. :)

16.01.2017 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knihu jsem přečetla jedním dechem, i přes nepříjemná témata ať už vražd dětí nebo úzkost doby samotné. Podle zdejších komentářů jsem čekala větší úlet na konec, ale i když to bylo trochu moc štěstí najednou, i tak mě to nenudilo a čekala jsem co bude dál a dál.

08.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se líbila. Dobře se četla, i když občas jsem se musela zamyslet, abych se neztratila mezi postavami.

03.01.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Fakt jsem tomu dávala hodně šancí, ale jestli mě za poslední dobu nějaká kniha fakt nebavila, byla to tahle /a to jsem Milénium shltla jednim dechem/. Nemohla jsem se pořádně začíst, příběh mě nudil, nezajímal, neposouvalo mě to dál. Nedočetla jsem, dávám přednost jiným knihám.

31.12.2016

Levhart Levhart Jo Nesbø

Kniha mě nesmírně bavila, od začátku do konce, neměla jsem problém se začíst. Hodně odkazů ke Sněhulákovi, kterého jsem předtím nečetla (ale pak to hned dohnala), nicméně to nijak nekomplikovalo četbu Levharta. Prostě klasickej, skoro nesmrtelnej, trochu MacGyver, Harry Hole.

31.12.2016 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Mrzí mě, že jsem první bohužel viděla film s N.Kidman, i když mě ani nepřekvapilo, že konec psaného příběhu je trochu jiný než ten filmový. Člověk si pak může představit leccos, i když bohužel jsem byla ovlivněna filmem. Příběh se četl velmi dobře, autor píše srozumitelně a lehce... :)

14.04.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Duo Lars Kepler prostě nezklame... Kniha se opět četla od začátku do konce jedním dechem! Tyhle knihy mě prostě baví! :) Jen tak dál! :)

14.04.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst, ale jakmile se příběh dál rozvíjel, hltala jsem každou stránku dál a dál... druhou polovinu knihy už jsem dočetla skoro na jeden zátah. Takže jo, líbilo! :)

10.09.2013 5 z 5