Dracula

kniha od:


Koupit

Legendárny román Brama Stokera privádza čitateľa hlboko do kapratských lesov, ale aj londýnskych uličiek, v ktorých čoskoro zavládne strach a hrôza. Nocou sa totiž blíži najdesivejšie monštrum stvorené zo samotnej temnoty - Dracula. Svetoznámy príbeh grófa Draculu, Jonathana Harkera, doktora van Helsinga a iných chronicky známych postáv, preložil a upravil Jozef Kot, v prvom vydaní (318 strán) boli použité fotografie z filmu F.W.Murnaua - Upír Nosferatu, ktorý, tak ako táto kniha patrí ku klasike...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30562/dracula-p0y-30562.png 4.42529
Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Tatran (Bratislava)
Orig. název

Dracula, 1897

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (414)

Kniha Dracula

Přidat komentář
ladyxx
předevčírem

Nesmrtelná klasika. Poprvé přečteno ve 12 a od té doby několikrát. Děj je popsaný formou deníků a dopisů hlavních postav, které bojují proti upírovi s nadpřirozenou mocí. Postavy jsou vykreslené v superlativech, vzájemné vztahy jsou extrémně vřelé, jejich slova a činy jsou velmi romantické - působí to trochu nepřirozeně, ale pro příběh je to nutné. Dracula zůstává až do konce postavou zahalenou rouškou tajemství (osobně to považuji za plus, myslím, že podrobná biografie by mu ubrala na mysterióznosti).

Jazyk je květnatý, ale čte se velmi snadno. Děj nepostrádá akci. Atmosféra je skvěle popsaná, zvláště pro děj odehrávající se v Rumunsku. Nás - a tím spíš budoucí generace - už příběh nevyděsí, ale číst knihu v mlhavé Anglii v 19. století večer při svíčce muselo být dost strašidelné.

verense
28. června

Ač díky věhlasu románu jsem celou dobu "věděla", neubralo to nic z požitku při čtení. Ta atmosféra! Jako by tam člověk byl s nimi (brrrr). Jsem ráda, že jsem si konečně splnila tento čtecí rest, a vřele doporučuji i těm, kteří hororové literatuře nijak neholdují.


JanzPardubic
12. června

Vůbec se nedivím neutuchající slávě románu. Nečekal jsem, že mě kniha tak vtáhne a bude se mi tak líbit. Je to vynikající literatura, která rozhodně neztrácí sílu ani dnes. Epistolární forma dodává ještě víc na viktoriánské a napínavé atmosféře stejně jako výborně funguje při konstrukci příběhu. Prostě strhující i v „poklidnější“ prostřední části.

Corso
09. června

Drakula aj po 120 rokoch prekvapuje modernymi narativnymi postupmi. A skrytym erotizmom. Atmosfera sa da krajat ak si nechate narast dostatocne dlhe nechty, ostane vam za nimi az do smrti. Az snove pasaze sa navzdy vpalia do vasho podvedomia a budete sa ku knihe vracat.

AniLes
05. června

Tuto knihu jsem si zamilovala! Výborně napsaná kniha formou deníku.

jirka9453
19. května

Nesmrtelná klasika hororového žánru. Jméno Draculy zná každý, knihu by si měl přečíst také každý. Doporučuji číst v zimě večer, u lampičky pod peřinou - to je echt atmosféra!

vrgulnik
17. května

Kniha, ke které se v různých formách vracím neustále. Hrozně se mi líbí její forma - zápisky jednotlivých protagonistů. Jedná se o “nadžánrovou” klasiku, kterou si stojí za to přečíst.

1590234
13. května

netradiční pojetí knihy formou deníků hlavních postav mi přišlo zajímavé. Doporučuju

1 ...

Doporučujeme

Zabijáci úsvitu
Zabijáci úsvitu
Kruh
Kruh
Nespavost
Nespavost
Rosemary má děťátko
Rosemary má děťátko