Kekik Kekik komentáře u knih

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Ani ve snu by mě nenapadlo, co vše objasní třetí případ, kteří řeší inspektorka Lottie Parker.
Příběh mě natolik vtáhnul do sebe, že jsem ani nestihla hledat spoilery. Něco málo jsem během čtení uhodla správně, ale rozluštit celou zápletku je nemožné. Ke konci je třeba číst velmi pozorně. V jednu chvíli jsem i uvažovala o tom, že si napíšu tahák, ale nakonec jsem si to vše v hlavě srovnala.
Tato série mě baví čím dál více. Čtvrtý díl doma ještě nemám, ale velmi rychle to napravím. Potřebuji vědět, jak to bude dál.
Čtení doporučuji.

12.02.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Další pecka od autora J.P. Delaney. S každou novou knihou je lepší a lepší. A to jsem si myslela, že to snad ani není možné. Autor mě vyvedl z omylu. Jsem moc zvědavá, s jakým příběhem přijde příště. Již teď se těším.
Zvolené téma je noční můrou všech rodičů. A když se k tomu přidá postava s asociální poruchou osobnosti... Wow. Vážně jsem si čtení užila. Kdo je ten zlý, je jasné celkem brzy, ale to nic neubírá na čtivosti. Příběh je napsán úžasně. Promyšleně.
Maličko jsem měla problém u konce. Tedy přesněji hned po dočtení. Teď, po pár minutách si říkám, že jinak by to zakončit zřejmě nešlo.
Doporučuji ke čtení.

Knihou jsou odstartovala svou první Čtenářskou výzvu na Databázi knih. Lepší knihu pro start jsem si vybrat nemohla. (10. Kniha, jejíž název neobsahuje písmeno "a")

06.01.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Dechberoucí příběh z druhé světové války.

Příběh mě rozsekal, rozbrečel, dostal do kolen. A to jsem si myslela, že mě již nemůže příběh z války překvapit. Opak je pravdou.
Děj se odehrává v prostředí velmi blízké všem čtenářům. Knihkupectví Primrose Hill změní Grace život tak, jak by si nikdy nepomyslela.
Kniha se detailně zabývá hlídkou civilní obrany. A právě zde se jsem se dočetla plno nových informací. A právě zde jsem mnohokrát zamačkávala slzy. Kniha popisuje velmi reálně chvíle, při kterých cítíte jen beznaděj, bezmoc. Všude zuřily velké požáry, bylo peklo na zemi, a mně běhal mráz po zádech. Poslední knihkupectví je o ztrátách, nadějích, lásce, pomoci druhým. Autorka mě nejen rozplakala, ale vykouzlila na tváři i úsměv. Jemný humor knize velmi svědčí.
Dojemný příběh, který jen tak nezapadne.

Překvapilo mě, že je kniha celkem útlá oproti jiným románům zaměřeným na toto období. Ovšem má přesně tak akorát počet stran. Někdy stačí méně a dostanete mnoho.
Současný literární trh je přesycen tituly z období druhé světové, což je pro milovníky tohoto období dobře. Ale někdy se stane, že kniha zklame, i když se jedná o zaručené téma. Tohle ale není ten případ. Naopak. Jedná se o vynikající román, který mně rozšířil vědomosti z tohoto období.
Přečtení této nádherné knihy doporučuji !

15.10.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

U některých knih mi dělalo problém je odložit v případě nutnosti WC, u Slavíka jsem se o to ani nepokoušela, a brala ho rovnou sebou.
Uffff. Mám v hlavě tolik pocitů, že ani nevím, jak začít.
Sice je teprve 22.ledna, ale až si na konci roku jen tak sama pro sebe budu říkat, která kniha je ta nej za rok 2018, Slavík bude na prvním místě.
Knihy s tématikou 2.sv.v. mám ráda (ano, zní to divně, ale všichni víme, proč se nám takové knihy líbí, důvody psát jistě nemusím), a pokaždé si říkám- páni, nic lepšího jsem nečetla, a náhle přijde jiná kniha. Ovšem Slavík je fakt OHROMNĚ ÚŽASNÁ KNIHA. MILUJI TU KNIHU. Zbožňuji auru tohoto skvostného literárního díla. Jeho poslání. To jak mě příběh zasáhl, ohromil, oněměl. Dojal. Slzy tekly. Nádherná obálka knihy. Prostě dokonalost. Hrdiny jsem si zamilovala, oplakala jejich ztráty, prožívala s nimi strach, a každé jejich "vítězství" jim moc přála.
Isabelle a Vianne nás provedou jejich životem v těžkém válečném období. Stojí to za to si tuhle knihu přečíst !!!
Po přečtení několika komentářích mě potěšilo, že i já rozšiřuji řadu těch čtenářů, kteří knihu objevili prostřednictvím Rodaw. Děkuji.
DOPORUČUJI !!! !!! !!!
*Všechno žije dál v mých vzpomínkách. Rány se zacelí. Láska přetrvá. My přežijeme.*

22.01.2018 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

V záplavě thrillerů za mě velký podprůměr. Zajímavý námět, ale bohužel mně moc neseděl styl psaní. Bylo tam na mě příliš mnoho myšlenek Naomi. Kdo je viníkem mně došlo poměrně brzy. Ke konci mě kniha bavila nejvíce, v některých momentech až skoro rozbrečela.
Nevím, zdali je na vině překlad, ale slovo "děcko" mně úplně trhalo srdce. Tak se vyjadřovat o dítěti není hezké. Zvláště když to slovo zazní (nikoliv jen) z úst pana soudce.
Je mi líto všech dětí, které postihl osud jako Freyu. Kdo je na vině, není třeba psát.

30.11.2023 3 z 5

Sráz Sráz Lucy Goacher

Ještě před přečtením prvního slova jsem si v hlavě představila svoji verzi příběhu. K tomu jsem nabalovala další díly skládačky a na konci jsem zůstala zírat. Po celou dobu jsem byla o jeden krok napřed. Tudíž by se dalo napsat, že byla pro mě kniha velmi předvídatelná. Mně to ale nevadí. Naopak mě potěšilo, že jsem již vážně ostřílený čtenář.
Hluchá místa a zdržování děje. To mě naopak ani trochu nepotěšilo. Mám ráda, když příběh odsýpá.
Autorka si pochvalu zaslouží. Na debut je to velmi povedená kniha. Ráda se s autorkou znovu setkám u jejího nového příběhu.

15.09.2023 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Bylo nebylo, žila jedna čtenářka, která se s chutí začetla do romantického příběhu. Měla od něho jistá očekávání. Ta byla víceméně splněna. Ovšem co tu čtenářku nepotěšilo, byla úplně poslední kapitola. Do té doby to totiž byla vážně pěkná kniha, byť téměř nereálná, ale stále tam bylo ta trocha naděje, že stát se to může. Jenže pak přišla ta poslední kapitola, a ta čtenářce pokazila celkový dojem z knihy. Přitom čtenářka má mysl otevřenou, a věří pohádkám, věří snům. Tak proč tentokrát to na ní nezapůsobilo? Kdo ví? Ani ona sama nezná odpověď. Ale někdy to tak tak prostě je. Někdy si to nesedne. Ale nevadí. Je ráda, že si příběh přečetla.

10.04.2023

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Velmi jsem se těšila na návrat mezi mé oblíbené postavy. I tentokrát je příběh zajímavý, i když jsem chvílemi měla pocit, že vyšetřování čtyřnásobné vraždy jde trochu stranou. Poslední třetina knihy je velmi akční a napínavá. V jednu chvíli se mně malém až zastavilo srdce.
Moc bych Boydovi přála, aby mu to vyšlo. Kdo četl, určitě chápe, na co narážím.
Těším se na pokračování. Doufám, že jej vydají brzy.

27.03.2023 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Tak jsem si myslela, že jsem již otrlá, a násilí na lidech v knihách zvládám. Omyl. Možná je to ale i tím, že s Grace jsem strávila více času než s jinými obětmi, které se mihnou jen v jedné kapitole. Chudák Grace. Vytrpěla si toho opravdu hodně.
Chvíli jsem měla pocit, že autor příběh zbytečně propojil, ale nakonec to do sebe vše hezky zapadlo.
Maddie a Harry jsou oba sympaťáci, a já se již těším na další setkání s nimi. Také jsem zvědavá, jak to dopadne s Adamem. Vyhlídky nejsou moc příznivé.

29.10.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Výborný příběh psán ve dvou časových rovinách, kdy obě dějové linky jsou stejně zajímavé. Moc se mi líbilo postupné odhalování Annina příběhu. Jen konec byl na mě moc uspěchaný. Ještě bych jednu kapitolu uvítala. Mě by totiž moc zajímalo, jak proběhl ten rozhovor.
Již počtvrté mě Diane Chamberlain dostala svým příběhem. Autorka píše vážně skvěle. Moc ráda bych si jednou přečetla vše, co napsala.

21.07.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

"Obžaloba vám pověděla, že vraždit je špatné. Ale žádá po vás, abyste zavraždili moji klientku. Tohle není spravedlnost."

Potřetí jsem strávila čas s knihou od Victora Methose. Tentokrát ten čas byl hodně krátký, neboť kniha má jen 179 stran. Byl to ale úžasně strávený čas. Doufám, že se brzy dočkáme další jeho knihy. Nejlépe dalšího dílu s Brighamen. Tento začínající právník mně hodně rychle přirostl k srdci. Šance, že vydají další díl, je nízká. Tedy dle toho, že Obhájce u nás vyšel v roce 2019. A od té doby dostaly přednost dvě jiné autorovy knihy. Ty jsem také četla a jsou též skvělé. Třeba se ale mýlím. Ať už vydají jakoukoliv jeho knihu, určitě si ji pořídím.
Čtení doporučuji.

04.06.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Úžasná, dokonalá, nejlepší série. Co více napsat, co nebylo ještě řečeno?

Jedná se o dvanáctou knihu ze série s Kim Stone. Tentokrát se vrátíme v čase. Byl to skvělý počin. Moc ráda jsem byla u zrodu nejlepšího detektivního týmu. Dawson mě sice skoro celou knihu vytáčel, ale je to Dawson. Už od prvního dílu mám ráda celý tým. A jelikož víme, jak se postava Dawsona vyvine, nějaké to zlobení mu člověk moc rád odpustí.
O Kim, Bryantovi, Dawsonovi a Stacey bych mohla psát hodiny a hodiny, a stejně bych nedokázala popsat, jak moc mám tuto partu lidí v oblibě. Woody dodal moc důležitý dílek skládačky.
Nechybí skvělý humor mezi týmem, přestřelky mezi Kim a Keatsem. Zajímavá zaplétka. Proč vrah vraždí není překvapením. Myslím, že čtenář velmi záhy uhodne, jakým směrem se bude vyšetřování vyvíjet. Ale odhalení vraha pro mě bylo překvapení. Měla jsem jiný tip. Knihy od Angely Marsons přečtu tak rychle, že ani nemám potřebu si spoilerovat, takže mám pak radost, když vraha tipnu správně. Tentokrát boduje autorka.
Těším se, až vydají další díl ze série. A nejen na to. Měla by vyjít i další autorčina kniha If Only.
Doporučuji k přečtení. Celou sérii doporučuji.

11.01.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

To byla jízda. Přečteno za pár hodin. Ať už je další díl !

Tentokrát jsem si na nový díl musela chvíli počkat. Neměla jsem možnost jej koupit hned po vydání, ale to čekání stálo za to. S knihou Angely Marsons jsme strávila příjemných pár hodin. Obětovala jsem i spánek, a dočítala v jednu ráno.

Příběh opět jako vždy brilantní. Některé čtenáře nebavila dějová linka s Pennem. Za mě osobně byla jeho linka stejně napínavá jako hlavní vyšetřování. Nádhera.

Ten konec? Už aby tu byl další díl.

Velkou chválu si zaslouží všechny naše české obálky. Dívala jsem se na Goodreads a ty jejich obálky nesahají českým ani po kotníky.

Doporučuji ke čtení. Celou sérii.

27.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Geniální. Parádní konec. To nejlepší od Shari Lapeny?

Knihy Shari Lapeny mám moc ráda. Na její novou knihu jsem se moc těšila. A nezklamala. Trochu se divím modrému hodnocení (v době psaní komentáře má kniha 75%, 453 hodnocení). Za mě osobně se jedná o nejlepší knihu od autorky.

Kniha je psána typickým autorčiným stylem, kdy vypráví příběh několik postav (ve třetí osobě). Jejich pohledy se střídají rychle, děj tak hezky frčí, a jsme u všeho a všude. Autorka jej napsala vážně rafinovaně. Mé názory na to, kdo je padouch, se měnily celkem rychle, ale když proběhl piknik, už jsem trochu tušila, proč chtěl Patrick na piknik jet. A uhodla jsem to.

Tentokrát i konec knihy si zaslouží velikou chválu. Shari Lapena má konce dosti netradiční. Ne vždy potěší. Konkrétně v této knize je konec, který nemám ráda, ale zde je to jiné. Tady konec sedí jako poklice na hrnec. Úžasné. Na knihu mám jen samou chválu. Doporučuji ke čtení.

26.07.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Případy Kim jsou jediným případem, kdy potlačím svoje spoilerovské já, a skutečně si knihu přečtu, aniž bych se podívala na konec ještě během čtení.
O to více mě těší, když něco vydedukuji správně. Tentokrát jsem vraha neodhadla, ale jak to bylo s Jessie, na to jsem přišla celkem brzy. Velice mě potěšilo, že tentokrát objevení vraha neproběhlo stylem: A najednou Kim věděla, kdo za tím vším stojí. Tudíž jsem nemusela bádat, jestli jsem nepřehlédla nějakou stopu.
Po celou dobu se v knize tým vyrovnává se ztrátou blízkého člověka a k tomu řeší zapeklitý případ. Forenzní důkazy přibývají, a tak je vrah jednoznačný. Nebo ne ?

Můj tip, kdo posílí tým, nebyl správný. Ovšem byla jsem blízko.
Rozhodně doporučuji.

29.06.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

To, co mi chybělo v prvním díle, jsem dostala zde i s přídavkem navíc. Skvělé! Bravo! Doporučuji.
Brutální vraždy se spustily hned ze začátku a jen jsem trnula, na jakém počtu mrtvých to skončí.
Komisařka Overbecková a její nadřízený mi nebyli ani trochu sympatický. Dávat přednost tomu, aby se co nejvíce ušetřili finanční prostředky na úkor nalezení vraha, je pro mě nepochopitelné.
Vzájemné jiskření mých oblíbených postav dává do budoucnosti příslib. Moc bych jim to přála.
Pokaždé mě zabolela kostrč, když ... Au. Au.

Nejhůře se mi četla scéna s koněm. Tu bych raději zapomněla, kdyby to šlo.

07.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Je velice těžké najít slova chvály, která ještě nebyla napsána v souvislosti s případy Kim Stone.
Skryté karty kvalitu předešlých dílů plně dosahuje. Tragický konec knihu staví na piedestal. Právem.
Úmrtí třináctileté dívky odstartovalo vyšetřování, které detektivy zavede až do daleké minulosti. Některé události jsem odhadla správně. Ovšem i tak toho zbylo dost, co mi konec odhalil.
Velmi se těším na další díl. Jsem zvědavá, zdali se potvrdí mé tušení o výskytu jisté osoby. O tom ale až příště.
DOPORUČENÍ !!!

26.12.2019 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrie bych si nepřečetla, kdyby nebylo čtenářské výzvy na Databázi knih. Jak moc se mi do knihy nechtělo, tak nakonec jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ovšem velký dojem ve mně nezanechala. Uznávám, že v době vydání mohla vzbudit velkou pozornost.

Čtenářská výzva 2023: Téma 3. Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga.

25.11.2023

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Nechápu, že je to teprve druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Ztichlý dům mě tenkrát nadchnul a Hlas do ticha je snad ještě lepší.
Autorka mě vážně dostala. A hodně krát překvapila. Což se mi už tak často u knih nestává. O to více jsem ráda za knihu, která není předvídatelná.
Hlas do ticha je výborná, za mě velmi čtivá kniha, která mě k sobě lákala při každé volné chvilce. Pomalu jsem ani nestíhala otáčet stránky.
Za sebe si dovedu představit, že by se příběh odehrál.

05.11.2023 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Ke konci března roku 2021 jsem četla první díl Venkovského sídla. Kniha mě zklamala, a proto jsem se na druhý díl vrhla až o dva roky později. A dobře jsem udělala. Čas mně rozhodně prospěl.
Druhý díl Venkovského sídla mně učaroval od samého začátku. Chvíli tedy trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, přeci jenom dva roky je dlouhá doba, ale nakonec jsem to zvládla bez nahlédnutí do prvního dílu.
Ano, kniha je bez větší akce, a téměř nic se zde nestalo, ale bavila. A to hodně. Více než tehdy první díl. Na třetí setkání se velmi těším.

16.03.2023 5 z 5