katka-kacav3318 katka-kacav3318 komentáře u knih

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Fantasy není můj nejoblíbenější žánr a Hra o trůny mě moc nelákal, ale pustila jsem se do toho a nelituji. Kniha se mi velice líbila.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Miluju to. Můj první historický román a hned se stal mojí nejoblíbenější knihou. To prostě jen tak nic nepřekoná. Úplně zbožňuju ty postavy a všechno. Kdyby ta kniha byla osoba hned bych se za ní vdala.

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Všechny postavy jsou milé a sympatické. Bohužel na Edyona jsem si musela chvíli počkat, ale stalo to za to. Ten náznak milostného trojúhelníku jako absolutně nevím komu fandit. Edyon a March to je dvojka jeden hezčí nez druhej. Občas se tam vyskytly momenty, kdy jsem si řekla, že to jde až moc jednoduše, ale potom jsem se koukla na tu nádhernou obálku a ořízku a všechny hříchy té knihy jsem hodila za hlavu.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ano, konečně kniha se zrakem v hlavní roli. Popravdě si myslím, že jména by mohla být trochu jinak a lépe volena, ale to neubírá té knize na kvalitě. Podle mého skutečně výborný nápad. Jako psát si dopisy na hřbitově. Když k tomu připočtu tak nádhernou obálku, tak je to prostě pecka.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Oceňuji originalitu. Miluju ten milostný vztah. Ta holka se na můj vkus snaží někdy vypadat až moc chytře a Gus to je prostě týpek. Na smutném konci mi tentokrát nic nevadí, i když by samozřejmě bylo lepší kdyby žili šťastně až navěky, ale vzhledem k reálnosti díla konec dokážu se zvednutym palcem tolerovat.

Papírová města Papírová města John Green

Podle mého Greenova nejslabší kniha, ale má něco do sebe.

07.05.2019 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Od téhle knihy jsem čekala úplně něco jiného, ale mile mě to překvapilo. Ten zásadní zvrat se nestal na konci knihy a to mě velice potěšilo a mohli jsme vidět postavy jak se s tím vypořádávají. Štve mě, že neskončili spolu, ale asi by spolu nebyli šťastní, i když ona asi těžko.

07.05.2019 5 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Za mě první příběhy nezáživné a nudné, ale potom se to rozjelo. A to v dobrém slova smyslu. Jako největší milovník Doktora jsem si to užila a s lehkostí jsem si dokázala v hlavě představit, jak to ten serialovy hrdina dělá úplně stejně.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Brilantně vymyšlené a zpracované. Tento žánr sice moc nečtu, ale tato výjimka mi udělala radost. Rachel a její opilost hraje celkem zásadní roli. Ze začátku jsem nemusela Annu, kterou jsem si pak oblíbila. Naopak jsem to měla s Megan. Knížka mě zaujala narozdíl od filmu.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Obálka úplně příšerná, ale jak se říká nesuď knihu podle obalu. Prvních 100 stran tam Darcy moc nebyl, ale když už se tam objevil, stálo to za to. Zbytek knihy úžasný. Pěkně tam vidíme ten kvetoucí vztah z Elizabethiny strany. Příběh bomba.

Gemina Gemina Amie Kaufman

Dokonalost. Jako myslela jsem si, že nic lepšího než Illuminae nepřečtu, ale tohle. Nick je prostě boží a s Hanou tvoří roztomilý pár. Ale na Ezru s Kady nemají. To mě přivádí k tomu, že se tam ti dva objevovali na můj vkus strašně málo, ale Nick je v pohodě nahradil.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kdybych mohla dám tomu sto hvězdiček. Jako milovnice sci-fi je tohle kniha pro mě. Nádherně grafický udělaná. Prečtené jsem to měla za jeden den. Úplně ze všech nejvíc miluju Ezru. To je prostě týpek a Kady nezůstává po zadu. Úžasně vymyšlený příběh.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tak tohle bylo ještě o tolik lepší než první díl. Od začátku jsem jsem milovala vztah mezi Scarlet a Vlkem. Což se mi i vyplatilo. Nádherně propojené příběhy, i když v této knize mě moc nebraly pasáže s císařem Kaitem. Opět úžasně napsaná kniha. Už si brousím zubů na další díl.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tak to bylo něco. Tak výborný reteling. Vždy obdivuju autory za to, jak to dokážou vymyslet. Moc mě nebere takové to asijské prostředí, ale tady mi to ani trochu nevadilo. Kaito naprosto boží. Knihu jsem zhltla za jediný den. A velice shipuju Cinder a Kaie

07.05.2019 5 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Ťopek je můj absolutně nejoblíbenější sportovec. Strašně moc ho obdivuju. Knihu jsem si velice užila a dodala pár informací, které jsem o Emilovi netušila.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Šla jsem do toho s velkým očekáváním, ale ta se nenaplnila. Nemohla jsem se do toho moc vžít. Možná to bude tím, že mi na stole stála jiná kniha, kterou jsem si chtěla přečíst, a tak jsem cítila jako nutnost tuto knihu přečíst, a proto jsem si ji dostatečně neužila.

07.05.2019 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Miluju YA střihnutý se sci-fi. Tohle nepatří sice mezi mé nejoblíbenější, ale má to něco do sebe. Příběh plyne rychle, i když se to někomu může zdát trochu zamotaný, tak to prostě do sci-fi patří.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Skvělá oddechovka. Příběh není zbytečně zamotaný. Při čtení vás zasáhne mnoho scén, které mě zahřály u srdíčka. S koncem jsem tedy velice nespokojená, ale to bude tím, že mám ráda šťastně konce.