Čas mezi námi

Středoškoláci Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176413/cas-mezi-nami-cas-mezi-nami-2Yi-176413.jpg 3.9182

Čas mezi námi (1.)

Time Between Us (2012)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Layss

Knížku jsem si koupila spíše náhodou díky výhodné nabídce, a protože mě docela zaujal samotný příběh. Do knížky jsem se začetla v pracovním týdnu a brzy na to jsem ji i dočetla. Oddychové čtení, kde není nutné se soustředit a přemýšlet. Také bych dala 3,5 hvězdičky, ale bohužel to systém neumožňuje. Třeba si ji za pár let přečtu znovu.

Zuzulin
20.11.2016

Pěkná oddechová. Líbil se mi nápad cestování časem. Bylo to hezky popsané a dávalo to smysl. Opravdu povedená knížka :-)

TerraNova
28.09.2016

Moc pěkná knížka, jen je mi líto, že druhý díl se nepřeloží. Teda, ještě se nepřeložil a předpokládám, že se ani překládat nebude, což mě mrzí, ale tak co. Aspoň si trošku zlepším angličtinu. :D
Jinak je to něco mezi YA, fantasy a Sci-fi a to mě osobně vyhovuje. Tyhle žánry jsou mi nejbližší a rozhodně doporučuji pro oddechové čtení. :)

JajaCZ
23.09.2016

Skvelý scifi námet zabalený do romantíckého teen pozlátka. Kniha je určená skôr pre mladšiu generáciu, ktorá neočakáva nejaký komplikovaný dej alebo dialógy, no mňa ako oddychovka pobavila, príjemne som si oddýchla.

margoj
16.07.2016

Krásná kniha, krásn se četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst ale potom mě knížka pohltila. Některé věci tam byly trošku nesrozumitelné a nechápavé. Čekala jsem, že konec bude happy end. Ale už jsem si opravdu myslela, že se k happy endu nedostane - byl doslova až na skoro poslední straně. Ale alespoň to bylo napínavé až do poslední strany. Doporučuju.

steph.tey
02.07.2016

Tématiku cestování časem mám moc ráda a jsem mile překvapená, že i kniha, která není až tak známá jako např. trilogie Drahokamy, je tak poutavá a skvěle napsaná! Čtení jsem si moc užila ale konec je smutný:-(. A na Drahokamy se také moc těším!!!

EmmL
21.06.2016

Práve túto knihu čítam, zatiaľ ma to do seba vtiahlo a baví ma to :) dostala som ju ako darček a nie je to niečo, po čom by som sama siahla v kníhkupectve, zväčša si vyberám iné knihy, ale zatiaľ sa mi to pozdáva :3 ak bude pokračovať rovnako dobre, ako začala, budem s ňou spokojná :D

Efeméra
13.06.2016

Musím přiznat, že v první řadě mě knížka nalákala svou obálkou. Je vážně hezká. No a pak cestování časem, kdo by tomu odolal :D Kdybych mohla, ohodnotila bych knihu 3,5 hvězdičkami, tu půlku bych přidala za to, jak moc jsem kvůli příběhu dostala chuť cestovat. Na druhou stranu mi ale občas vadilo chování hlavní hrdinky, obzvlášť bych vypíchla její nevděčnost (Bennettovu schopnost brala jako samozřejmost, jako by snad bylo samo sebou, že s ní bude lítat po světě). Nelíbilo se mi, jak ji Bennett vzal na "obyčejné" lezení po skalách a ona byla zklamaná, že ji nepřenesl do Itálie. Co se mi ale obzvlášť hnusilo, bylo, jak ho nutila, aby zvrátil Emminu autonehodu. Proboha, vždyť jen ležela zraněná v nemocnici! Mnohem pochopitelnější by to bylo, kdyby její kamarádka umřela. Takhle mi Anna připadala jako hysterická sobecká nána. Chudák Bennett. Taky nechápu, proč hlavní hrdinka rovnou nesáhla po možnosti jet do toho Mexika, když tolik chtěla cestovat. Naštěstí to celé spravil konec, kde autorka ukázala, jak se Anna vyvinula a uvědomila si, že nejdůležitější je být s milovaným člověkem, a taky, že zasahování do historie má opravdu svou cenu.

warca
13.06.2016

Pěkný příběh, do kterého se rychle začtete...

bartosovic00
10.06.2016

Toto je nejoblíbenější knížka mojí nejlepší kamarádky. Pořád mě do ní nutila, ale já měla pořád co číst - a popravdě se mi nechtělo do ničeho fantasy, kde se dá cestovat v čase nebo se dát teleportovat. Nakonec jsem si knížku ale přečetla a byla jsem velice překvapená, jak moc se mi líbila. Měla krásný příběh a i konec se mi moc líbil- Za mě 4* a rozhodně ji doporučuju

patricka
01.06.2016

Četla jsem to asi půl roku.... Když už jsem se do toho dostala, příběh mě bavil. Ale asi pro mě nebyl natolik dobrý, abych knížku přečetla najednou a ne několik dalších mezitím.

kytarka
01.06.2016

Velmi dobře se čte. Zajímavý příběh prolinajici se budoucnosti a minulosti.

irenka.knihomol
07.02.2016

Miluju knihy s tematikou cestování časem, nejvíc Drahokamy od Kerstin Gier... ani netuším, jak jsem na tuhle knížku narazila, ale byla jednoduše skvělá, všichni tu shazují knihu za pravopisné chyby, ale věřte nebo ne, přestože mě normálně všechny pravopisné chyby bijí do očí, tady jsem si téměř ničeho nevšimla, asi jsem byla tak neuvěřitelně zažraná do příběhu... tak trochu otevřený konec svědčí o tom, že má knížka další díl, který už se české nakladatelství rozhodlo nevydat, což je škoda, třeba se časem odvážím v angličtině...

I_love_books
19.12.2015

Kniha to byla pěkná. Ale ty chyby hodně kazily dojem z celého příběhu. Vím, že na vinně není autorka, ale mizerná korektura českého překladu, kvůli které zůstalo v knize mnoho chyb. Téměř v každé knize člověk najde jeden-dva překlepy, někdy je jich i více, ale to jsou třeba překlepy a chyby drobné a hlavně je jich minimum. To neplatí o téhle knize. Překlepů je hodně a nejsou drobné. Člověk si těžko nevšimne, když jsou v knize opakovaně dvě slova za sebou, i když tam má být jen jedno. Jinak se mi ale příběh líbil, proto dávám tři hvězdičky, bez těch chyb by to možná byly hvězdičky čtyři.

LyP
03.12.2015

Byl to velmi krásný příběh a také zajímavý.Hned jak jsem zacala cist tak jsem se už od neho nemohla odtrhnout :))

seredomi
04.11.2015

Čte se velmi dobře, příběh nenudí, postavy jež si oblíbíte, zajímavá zápletka, neočekávané zvraty. Ale přece jenom tomu ta jiskra chyběla...

kejss044
20.10.2015

Úžasná kniha! :)
Autorka píše velmi poutavě,takže jak se do knihy začtete,tak nemůžete přestat.
DOPORUČUJI!

Arianne
23.09.2015

Nebylo to špatné, příjemná jednohubka, jen ten konec byl trochu moc násilný, jakoby si autorka řekla, že za pět minut musí skončit a tak seškrtala vše, co nestíhala přepsat.
A co se týče chyb v překladu - neskutečné, divím se redakčnímu týmu, že to pustil do tiskárny.

maruschka
31.08.2015

3,5. Nedokážu posoudit, jak moc knížce uškodil kostrbatý překlad (ty šílené chyby jí uškodily určitě), ale přes zajímavý námět jsem se nedokázala úplně začíst. Občas mi to celé zavánělo ff na Stmívání, na druhou stranu na YA s fantasy prvky překvapivě reálné dialogy (finální scéna s Justinem mě dostala).

Shinju
10.08.2015

Krásná knížka, akorát mohli spolu víc cestovat po světě.

Lucie18
04.08.2015

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Děj se mi velmi líbil byl velmi dobře propracován.

Sušenka1556
01.08.2015

Čas mezi námi nebyl sice vůbec špatný ,ale dost mě vadily pravopisné chyby v textu (jako nedopsané slovo, převrácené slovo , špatný člen např.: řekl/a a dokonce i nesrozumitelné věty. Za to však nemůže autorka ,ale velice špatný překlad.
Kniha sama o sobě dlouho ležela rozečtená na stole a nějak se mi nikdy nechtělo začít ji číst...

Po přečtení knihy EDEN a knihy Den co den (nyní i Čas mezi námi) vím , že mě příběhy o cestování časem s nádechem romantiky nebaví.
Pokud ale někoho baví ,tyto knihy vám doporučuju!

Julinka679
25.07.2015

Taková spíše oddechová kniha o Annie a Bennettovi, který dokáže cestovat časem. U ní se mi líbí, že si vybrala možnost s ním být a také její bojovnost. U něj zase, že do jejího života přidává dobrodružství a jistou dávku cestování.
Upřímně bych takovou formu cestování také brala. Jen si to představte: stojíte vedle muže, kterého milujete, držíte se za ruce a najednou bez létání, odbavování a letenek stojíte na svém vysněném místě. Mohla bych taky poprosit jednoho Bennetta? :D

Karolína18
21.07.2015

Moc se mi líbilo zpracování této knihy. Samozřejmě se mohlo jednat o bezhlavý román s bláznivým cestování v čase sem a tam, ale autorka správně odhadla, že jsou zde potřeba i nějaká překvapení. Líbilo se mi, že i když Anna donutila Benetta udělat něco proti jeho přesvědčení, neovlivnilo mě to natolik, abych ji už po zbytek příběhu považovala za manipulativní potvoru. Trochu mě zklamal konec, kdyby kniha skočila v momentě, kdy to Annu "vyhodilo" z budoucnosti, měla bych alespoň o čem přemýšlet.

sisi koblizc!
19.06.2015

Nápad i příběh se mi moc líbil, ale ten počet chyb je neskutečný. Je jasné že za to autorka nemůže, protože pochybuji že to ona tuhle knihu překládala do češtiny.

LilianaFalcon
19.06.2015

Nemohla jsem se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami.
Nakonec jsem se rozhodla pro vyšší hodnocení, protože se to četlo samo a kniha vlastně ani neslibovala, že se v ní budou řešit nějaké zásadní filosofické otázky nebo to bude něco víc než romantická oddychovka.

Měla bych k tomu dost výhrad, ale knížku jsem si užila, hlavní hrdinové mi nepřišli nijak zvlášť nadutí a konec byl uspokojivý.

Elmont
06.05.2015

Hezká knížka, ale překvapilo mě to množství chyb v překladu... Za to autorka ovšem nemůže a ubírání hvězdiček by nebylo vůči ní fér.

mmmisulka.r
05.04.2015

Velmi příjemné a romantické čtení... Tak trošku mi to připomnělo film: Zakletý v čase... Taková malá, ale povedená pohádka ;-)
A jak už se psalo níže. Kniha obsahuje opravdu hromadu chyb a nepřesností! Ale za to hvězdy ubírat nebudu.

marky7739
07.03.2015

Opravdu nádherný námět...... ale to je snad vše, spousta chyb, nepřesností, rozporů. Škoda :-(

Mikaaa
23.02.2015

Tato knížka se mi hrozně líbila. Přečetla jsem ji za jediný den, protože se nedalo od ní odtrhnout. Až na pár překlepů mě uchvátila.