Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů ekniha

Soubor povídek slavných autorů k 50. výročí vysílání první epizody kultovního seriálu Pán času (Doctor Who) je nabitý překvapivými zápletkami, které se odehrávají na možných i nemožných místech vesmíru, je plný humoru a samozřejmě Doktorů! Každá povídka představuje jednu z inkarnací Pána času. Jednou nás zavede do starověkého Babylonu, podruhé na planetu vytvořenou podle vzoru Las Vegas, jindy na vesmírnou stanici v podobě obřího stromu. Doktor s humorem a lehkostí sobě vlastní řeší různé záhady, například kde se ve vikingské vesnici vzaly elektrické kabely a jak to vlastně bylo se starými severskými bohy, co mění lidi v Nevadské poušti v hromádky černého slizu, kdo přepsal celý vesmír a způsobil, že jsou Dalekové mírumilovní, nebo proč osoby ve zvířecích maskách skupují domy na Zemi za astronomické sumy a kam zmizela Polly. Slavná jména autorů a snad ještě slavnější fenomén v podobě Pána času zaručují skvělou zábavu a napínavé čtení, jež budete jen těžko odkládat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273129/big_doctor-who-11-doktoru-11-pribehu-rrs-273129.jpg 4.4159
Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Jota

Kniha Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů

gambinka87
21.10.2021

Jako fanoušek DW, když jsem viděla v akci tuto knihu, musela jsem ji mít. Dlouho jsem četbu odkládala, nevěděla jsem, jaké to oproti seriálu bude. Musím říct, že většina povídek je velmi povedených, opravdu jako ze světa doktora. A to nejlepší je zcela na závěr. Doporučuji

Hakate
12.09.2021

Velmi povedená Sbírka, ze světa DW,

doporučuji znát alespoň alespoň okrajově pozadí světa DW.

Laféeverte
04.05.2021

Máte rádi doktora? Tak sáhněte po těchto příbězích. Je to dost jako seriál - 11 výletů do různých světů a časů, zajímavé nápady, provázání s různými kulturními fenomény, s cílem hlavně pobavit...no prostě doktor. je to milá oddychovka, hezky se čte. Jen ten první doktor je tak trochu jiný - moc rozvážný a opatrný, ale ostatní inkarmace už tyto zábrany nemají. Bohužel překlad je nic moc, takže pokud máte možnost, čtěte v originále.

Jackline5
04.03.2021

Kniha se odvíjí od seriálu Doctor Who. Bez znalosti alespoň základů ze seriálu vám nemusejí některé povídky dávat smysl. Z mého pohledu jde o velmi povedenou sbírku. Vřele doporučuji.

Eyghon
21.06.2020

Z 11 příběhů "Doktora" bylo 9 velmi povedených a jen 2 mi přišly slabé, takže je to slušná sbírka. Ze seriálu jsem viděl jen dvě série a po přečtení této knihy se asi budu muset podívat na zbytek :).

Atlantis
25.05.2020

Mám opravdu rozporuplné pocity a hned na začátek říkám, že jedna hvězda je jen za to, jak kniha vypadá, je opravdu krásná.
Při čtení této knihy musíte naprosto vypnout a vnímat ji jen jako 11 mini (ale opravdu mini) příběhů, které by v seriálu byly někde uprostřed řady a na které by se rychle zapomnělo. Pokud máte načteno, v jednotlivých epizodkách budete spíše poznávat jednotlivé autory, než reinkarnace Doktora (v prvním příběhu je to prostě Artemis Fowl, ne Doktor).
A ten překlad, bože můj. Devátý Doktor má hlášku "fantastic", proč ji měnit? Timey-wimey je jednou přeložené, podruhé ne. A to opravdu někdo nezná Správnou Pětku od Enid Blytonové, že to nedokáže přeložit?
11 Doktorů je celkově slušně technicky udělaná kniha (ocenil jsem například i info o spisovatelích vzadu), která svým obsahem ale lehce kulhá. Za mě 3* + jedna za přebal.

Vixiene
24.05.2020

Asi není nic, co bych vytkla, Doktor se ve všech povídkách chová jako Doktor. Úžasně a vtipně zpracované povídky.

petr_
10.05.2020

Není to zas tak duchaplné čtení, ale je to co jsem od knihy očekával po zhlédnutí TV seriálu. Jeden divný příběh za druhým za asistence TARDIS a sonického šroubováku, za doprovodu časových paradoxů a nestabilit, a samozřejmě těch nejdivnějších mimozemšťanů.