KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Něco tak hrůzu nahánějícího jsem snad ještě nečetla. Nejedná se totiž o žánr, kterému holduji. Také jsem neviděla film, takže jsem neměla tušení, co mě čeká. I proto mě příběh překvapil a místy mi bylo nepříjemno, úzko a nevolno. Vlastně po celou dobu čtení mi nebylo zrovna hej. Tak moc jsem se ponořila do děje. Během dvou dní jsem knihu přečetla a rovnou jdu pokračovat čtením Malorie.

29.05.2022 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Nejsem fanynka Jane Austenové, protože jsem žádnou z jejích knih (doposud) nečetla. Což by mělo znamenat, že se mi kniha nebude líbit, ale... opak je pravdou. Čtení mě neskutečně bavilo, líbily se mi příběhy jednotlivých postav i vyústění celého příběhu. Za mne se tedy jedná o velice příjemné čtení, které mě přesunulo na anglický venkov a donutilo mě zamyslet se nad tím, že bych měla přeci jen dát Jane Austenové šanci.

29.05.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Kniha mě bavila zejména díky tomu, že se v ní střídala přítomnost s minulostí a vyprávění tchyně i snachy. Skvělý příběh, svižný děj a skvělá zápletka.

28.05.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Až na straně 53 mi došlo, že ona Sophie, hlavní hrdinka knížky, se objevila již v Kavárně v Kodani. Proto důrazně doporučuji přečíst si nejprve Kavárnu v Kodani a až poté sáhnout po Pekárně v Brooklynu. Co se příběhu týče, byl skvělý jako vždy, když jej stvoří Julie Caplin. Bavily mě jak postavy, tak i místa a samozřejmě i popisy jídel a dezertů. Ideální oddychové čtení, které doporučuji na plný žaludek, jinak budete při čtení šilhat hlady.

22.05.2022 5 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Do knížky jsem se musela trochu začíst, ale jakmile se rozjela, hltala jsem jí jedním dechem. Byla vtipná, měla nápad a bavila mě. Skvělá oddychovka, která vám vykouzlí úsměv na rtech.

15.05.2022 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Tohle bylo tak příjemné čtení! Skvělá oddechovka, která byla milá a vtipná. Parádně mi sedla a líbily se mi jak postavy, tak i celý příběh. 10 rande naslepo si přidávám do svého seznamu "feel-good" knížek.

15.05.2022 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Výborný soubor povídek, které mě ohromně bavily.

10.05.2022 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Povinná četba pro všechny!

10.05.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

DOKONALÉ! Kniha mě úplně pohltila a nechtěla jsem ji ani na minutu odložit. Rychle mě vtáhla do děje a sedla mi jak příběhem, tak postavami. Pokud milujete contemporary young adult, je tohle povinná četba!

17.04.2022 5 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Knihu hodnotím pozitivně, protože miluji seriál Sexuální výchova. Chvilku mi trvalo, než jsem se do děje naplno ponořila, ale stálo to za to. Typické charakterové vlastnosti, jak je známe ze seriálu, zůstaly v knize zachovány a možná jsou dokonce ještě více zdůrazňovány. Za mě se jednalo o příjemné čtení, u kterého jsem se pobavila.

13.04.2022 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha mě bavila a četla se mi snadno a rychle. O Michelle jsem kromě toho, že byla první dámou, nic jiného nevěděla. Takže celý její životní příběh pro mě byl novinkou, a proto mě tak bavilo jej číst. Ocenila jsem to, že se rozepsala o prezidentské kampani a bydlení v Bíléme domě a dovolila nám nahlédnout pod pokličku života, který si málokdo z nás dokáže představit.

05.04.2022 5 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Potřebujete si zlepšit náladu? Sáhněte po této knížce. Je plná vánoční nálady, vánočních svetrů, horké čokolády, jedné bláznivé výměny a tak. Zkrátka stojí za přečtení. Je milá, při jejím čtením vám bude hezky a rozhodně ji nemusíte číst pouze na Vánoce.

18.03.2022 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Kniha mě zcela pohltila a chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Rozhodně doporučuji její přečtení.

12.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Julie Caplin mě zkrátka baví. Kavárna v Kodani mě přenesla do Dánska, které se rázem posunulo na přední příčky mého bucket listu. U knížky jsem se odreagovala a pociťovala příjemné hygge, na které se již nikdy nebudu dívat stejně. :-)

04.03.2022 5 z 5

Na hraně - Můj životní příběh Na hraně - Můj životní příběh Richard Hammond

Knihu jsem četla na doporučení od kamarádky a vůbec toho nelituji. Více mě bavila část, kterou psala Mindy, Richardova manželka, ačkoliv neumím vysvětlit proč. Knížka není rozhodla určená pouze pro fanoušky Top Gearu, ale pro všechny, kdo se chtějí o Hammondovi něco málo dozvědět. Zejména o nejtěžší etapě jeho života.

25.02.2022 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

V žánru fantasy rozhodně nejsem žádným odborníkem, ale tato kniha mi sedla. Líbilo se mi, že je o víně, Francii a čarodějnicích. Toto spojení mě bavilo a čtení mi šlo rychle od ruky, protože jsem byla zvědavá jak kniha skončí.

19.02.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knížka se čte skoro sama. Příběh mě okamžit vtáhl a měla jsem pocit, že se s hlavní hrdinkou pohybuji po Tokiu. Kniha je čtivá, u jejího čtení je vám příjemně a zanechá ve vás touhu popadnout pas a letět do Tokia.

14.02.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knížka spadá do kategore "feel-good", protože vám bude u čtení příjemně, přenesete se do prostředí zasněžených Alp, zaposloucháte se do praskání dřeva v krbu a bude vám příjemně. Skvělá oddechovka!

27.01.2022 5 z 5

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Před přečtením knížky mě nenapadlo, že by z pouhých seznamů mohla vzniknout skvělá kniha. Ale ono to opravdu skvěle funguje. Kniha mě bavila, byla čtivá, vtipná i vážná. A ano, celá je sestavená pouze ze seznamů.

12.01.2022 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

První knížka o anorexii, kterou jsem kdy četla, takže nemám s čím srovnávat. Přesto mi přijde, že by A(n)na měla být povinnou četbou pro všechny. Pro mladé, kteří trpí některou z poruch příjmu potravy, pro jejich přátele i rodiny a vlastně i pro všechny ostatní. Ana, Mia a Debbie nejsou kamarádky s kterými byste chtěli trávit dobrovolně čas. Napsat o knize, že byla pěkná, by bylo poněkud zvláštní... příběh byl smutný, ale působil reálně a postava Anny byla uvěřitelná. Samozřejmě vím, že je příběh inspirován autorčiným životem, ale zkušenosti nezajišťují, že napíšete skvělou knihu. Ale to se Sáře bezesporu povedlo.

20.12.2021 5 z 5