KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Přečíst si někdy za život Deník Anne Frankové považuji za povinnost. Přestože mi trvalo dlouho, než jsem se k přečtení konečně odhodlala a zvolila jsem si podobu komiksu, nelituji toho. Ohromně se mi líbilo grafické zpracování knihy a Anne si je opravdu velmi podobná (soudě podle fotek). Nicméně čtení bylo velmi zvláštní. Celou dobu jsem si totiž připadala nepatřičně kvůli tomu, že čtu něčí deník. Věděla jsem do čeho jdu i jak příběh skončí, ale ten pocit, že jsem narušila Anniho soukromí se mě držel celou dobu. Měl jste to někdo podobně?

10.10.2022 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Během knížky jsem prošla třemi fázemi:
1) Super nápad, to bude skvělá knížka.
2) Hm... ty psané konverzace mě nebaví a příběh je předvídatelný.
3) No do háje! To bylo skvělý!
Nicola Yoon umí psát a její příběhy jsou netradiční a překvapivé. Můj první tanec rozhodně není tradiční romantickou YA, ale spíš s knížkou s větším přesahem.

10.10.2022 4 z 5

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

Kniha, kterou jsem přečetla v rámci Knižního klubu a zcela se vymyká mému obvyklému žánru. Nicméně mě příjemně překvapila. Byla vtipná, absurdní a myslím si, že v dnešní hyperkorektní době by nemohla vyjít. Občas jsem byla dost ztracená v odkazech na jména slavných, protože mi absolutně nic neříkala a chyběl mi dobový kontext, proto průměrné hodnocení.

16.09.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Brigid Kemmererová prostě ví, jak napsat příběh, který vás pohltí a knihu přečtete na jeden zátah. Její typický styl psaní z pohledu obou postav je poutavý, odhaluje nám duši hlavních postav a nabízí celou řadu otázek k zamyšlení.

16.09.2022 5 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Knížku jsem si vybrala pouze na základě obálky a čekala jsem klasický romantický oddychový příběh. Ale přibližně v půlce se příběh začal odvíjet zcela jiným směrem, než jsem očekávala. To rozhodně neznamená, že jsem zklamaná. Naopak. Příběh mě o to víc pohltil, protože měl v sobě nečekaný zvrat a odlišil se tak od průměrných romantických linek.

16.09.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Nalákala mě její obálka, název a fakt, že jsem ji viděla opravdu všude. Abych nijak neovlivnila své dojmy z knihy, nečetla jsem dopředu žádné recenze. Bohužel se ukázalo, že knížka nesplnila má očekávání. Příběh byl opravdu hodně předvídatelný od prvních stránek a ani zmínky o HP můj dojem nijak nezlepšily. Od knihy, která má slovo knihomolka v názvu, čekáte, že bude prošpikovaná literárními narážkami a občas si budete muset jména některých postav a děl vygooglit. To ale rozhodně není tento případ. Pokud hledáte oddychovku, na kterou brzy zapomenete, je to ta správná kniha.

04.09.2022 2 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Knížka mi nějak nesedla. Oceňuji nápad, ale i přesto, že jsem věděla, že jdu do oddechovky, tak se mi příběh tolik nelíbil. Za mě rozhodně jedna ze slabších westovek.

27.08.2022 3 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Nebyla to typická romanťárna jakou jsem od Jules Wake čekala. Ona potká jeho, pak zjistí, že je ženatý a ještě má dítě. Kniha se četla dobře a bavila mě, ale dávám přednost tradičním romantickým linkám ona potká jeho.

22.08.2022 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Za mě jedna z těch slabších westovek. Chvíli mi totiž trvalo se do příběhu naplno ponořit. A když už jsem si postavy oblíbila a bavil mě i děj, nastal konec, který jsem nečekala. Abych se vyhnula veškerých spoilerům, prostě to jen shrnu slovy, že kniha neskončila tak, jak jsem předpokládala.

09.08.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Knihu jsem si vybrala pouze na základě obálky. Absolutně jsem netušila, o čem příběh bude, ale nebyla jsem zklamaná. Kniha je čtivá a příběh zajímavý, ale úplně jiný, než jsem předpokládala.

Doporučení na závěr: Nedoporučuji číst po Bird Boxu! Hlavní hrdinka totiž o své malé dceři neustále mluví jako o Holčičce, což mi neustálo připomínalo právě Bird Box.

28.07.2022 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Ústřední událost knihy je snem každého knihomola! Zůstat zamčená v knihovně přes noc? Ano, prosím! U čtení jsem naplno pochopila, proč jsou westovky tak oblíbené. Líbila se mi dějová linka i popis postav a knížka se četla téměř sama.

28.07.2022 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Děj knihy mě rychle pohltil a nechtěla jsem se od čtení odtrhnout. Autorka zkrátka ví, jak napsat čtivou a poutavou knížku!

28.07.2022 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

(SPOILER) Jakmile jsem se do knihy začetla, tak jsem se ji nemohla nabažit. Autor od začátku prokládá děj velice jasnými náznaky, takže není vůbec složité rozluštit děj knihy. Proto mě opravdu překvapilo, že si to Yadriel neuvědomil mnohem dřív... ale to nic neubírá na tom, že mi naprosto sedlo prostředí, tématika i obě hlavní postavy. Chemie mezi nimi byla parádně vykreslená a naprosto uvěřitelná. Velice oceňují, že kniha vznikla, zejména díky tématice LGBT.

14.07.2022 5 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Knížku jsem přečetla poměrně rychle, protože mě její děj bavil. Líbilo se mi, že se autorka rozhodla zpracovat právě tohle téma a poukázat na to, že ve společnosti se k posuzování chování žen a mužů používá dvojí metr. Pokud si chcete přečíst příjemnou oddychovku, ve které si zamilujete hlavního hrdinu, sáhněte po této.

14.07.2022 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Přes počáteční potíže, kdy jsem se nemohla do příběhu začíst a naplno ponořit, se mi kniha vlastně líbila. Je to první westovka, kterou jsem četla a rozhodně ne poslední.

05.07.2022 4 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Knížka mě bavila. Pokud hledáte způsoby jak zahnat nudu, myslím, že seznam úkolů, které na Sophie čekaly, by mohl posloužit jako dobrá inspirace.

05.07.2022 4 z 5

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

Kniha je zábavná a v prvé řadě oddychová. Autorka ve svých knížkách často zmiňuje odkazy na Harryho Pottera, což mě baví. V této knížce byl ale také odkaz na můj oblíbený seriál Orphan Black, který mnoho lidí nezná, takže má za to u mne další plusové body. Co se příběhu týče, bavil mne víc než příběh knížky Opravdově, šíleně, řecky, ale nečekejte nic převratného. Dvě nejlepší kamarádky, řecký ostrov Korfu, horké letní noci a klasická letní lovestory.

23.06.2022 4 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Kuchařka propojená s popisem toho, jak se Američanka přestěhovala do Paříže za svým partnerem. Jednoduché čtení na dvě odpoledne. Ale záživnější než příhody Carrie Bradshaw z Paříže. Jestliže milujete Paříž a jídlo, knihu si užijete.

18.06.2022 3 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Těšila jsem se na letní oddechové čtení, ale příběh mi místy připomínal Hříšný tanec. Nemá to vyznít jako urážka, protože kdo by nemiloval Hříšný tanec? Ale kdybych měla chuť na Hříšný tanec, pustím si film... Příběh knihy mi zkrátka úplně nesedl a knížku jsem dočetla spíš abych zjistila, jak to celé skončí, než abych ji hltala stránku po stránce. Bohužel, za mě průměr.

14.06.2022 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Malorie je ještě lepší než Bird Box. Kniha je plná paranoi a navazuje tam, kde Bird Box skončil. Při čtení vám bude nepříjemně, ale zároveň budete doufat, že zázraky se mohou stát i v novém světě, který se řídí páskou přes oči. Za mě plný počet * a body navíc za skvělý závěr.

02.06.2022 5 z 5