KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Kniha mi připomínala Malého prince, protože se také zabývá velkými otázkami, ale přitom může působit jako dětská knížka. Od první stránky mě příběh Rintára naprosto vcucl a pohltil. Doporučuji každému, kdo miluje knížky.

22.02.2023 5 z 5

Knížka se čte téměř sama. Tom nás s sebou bere nejenom do zákulisí natáčení filmů s HP, ale děláme mu společnost na cestě jeho životem. Kniha je opravdová, dojemná, smutná, veselá a rozhodně ji doporučuji každému. Ani na chvíli jsem se při čtení nenudila a naopak jsem s nadšením otáčela jednu stránku za druhou.

08.02.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Tahle knížka vás zkrátka pohladí po duši a každá věta se vás dotkne a nějakým způsobem vás nakopne. O nádherných ilustracích nemluvě. Až budete propadat chmurám, tahle knížka vám je pomůže odehnat.

04.02.2023 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Příběh je rozhodně zajímavý a originální a rychle se čte. Přestože jsem celou dobu měla podezření, ukázalo se, že jsem se s odhadem zápletky úplně netrefila. Knihu jsem přečetla během pár dní a rozhodně to bylo fajn. Milá young adultovka, která je méně předvídatelná.

31.01.2023 4 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala obálka. Jakmile jsem se ale pustila do čtení, měla jsem pocit, že jsem se stala členkou komunity malého města Mason. Za týden jsem měla přečteno a ještě nyní ve mne příběh příjemně rezonuje.

17.01.2023 5 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Pokud mě někdo přesvědčuje o tom, že život důchodem opravdu nekončí, ale naopak začíná, je to Robert Fulghum. Vášnivý nadšenec do tanga, který se protančil Argentinou a o svou lásku k vášnivému tanci se podělil s námi čtenáři prostřednictvím této knihy. Zápisky z pobytu v Argentině se čtou snadno a z každého slova na vás dýchá atmosféra Jižní Ameriky.

13.01.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Krásné počtení ke kafíčku. Po přečtení budete mít pravděpodobně touhu dát si skleničku pornstar martini. :-)

04.01.2023 5 z 5

Láska a gelato Láska a gelato Jenna Evans Welch

Knížku jsem přečetla na pár posezení a svou atmosférou mě zcela strhla. Odehrává se totiž v nádherné Itálii, takže se můžete těšit na slunné procházky Florencií a prodírání se Římem, ale také na tajnou pekárnu, o které se mi bude snad i zdát. Příběh je romantický, zamotaný i smutný zároveň, ale bavil mě po celou dobu. Vyzdvihnout musím také autorčiny vtipné hlášky.

02.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Rok 2022 jsem si hezky uzavřela tím, že jsem dočetla Hrad ve Skotsku. Rozhodně tuhle knížku doporučuji číst během Vánoc, protože ve vás krásně rozdmýchá slavnostní náladu a po přečtení budete mít zaručeně hlad. Co se týče příběhu, byl sice místy předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Romantické útěky mě prostě baví.

01.01.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knížka vás okamžitě přenese do slunného Chorvatska a do příběhu se zcela ponoříte. Romantické útěky zkrátka naprosto dokonale plní svůj účel. Přestože jsou v knize opravdu nesnesitelné, rozmazlené a protivné postavy, k příběhu vlastně patří a bez nich by to nebylo ono.

25.12.2022 4 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Chvilku mi trvalo než jsem se do děje zcela ponořila a musím souhlasit s tím, že se jedná o nejslabší knihu autorky. Jsem ráda, že jsem si Cestu za štěstím přečetla, ale jedná se o průměrnou young adultovku a předchozí autorčiny knihy jsou rozhodně mnohem lepší!

25.12.2022 3 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Nikdy by mě nenapadlo, že si tuhle knížku přečtu, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Děj má spád, kniha je akční, hlavní postavy vedou vnitřní monology a závěr vás zaručeně překvapí. P.S.: Ještě bych měla zmínit, že film jsem nikdy neviděla, takže jsem neměla s čím porovnávat.

06.12.2022 4 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Knížku jsem četla proto, že se mi líbila její obálka. Ani jsem moc nezkoumala o čem bude a rovnou jsem se vrhla do čtení. A jak se ukázalo, příběh mě mile překvapil. Hezká jednohubka na víkend, která mě bavila i díky tomu, jak byla napsaná. Obě hlavní postavy se totiž střídají ve vyprávění a příběh tak hezky odsejpá.

27.11.2022 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

První Westovka, kterou jsem málem nedočetla. A to mi na začátku přišlo, že příběh bude vlastně docela fajn. Nebyl. Nebo spíš nebyl skvělý. Původně sympatická hlavní hrdinka v průběhu knížky dost zhloupla a dělala samá špatná rozhodnutí. Pozitivní body za mravenečníka a Reese's Pieces. PS: Pokud milujete Reese's a nevíte, která filmová postava je zbožňuje, doporučuju si knížku přečíst!

27.11.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Do knížky jsem se rychle začetla a její příběh mě opravdu bavil. Líbila se mi celkově myšlenka Půlnoční knihovny a teorie mnohovesmíru. Přestože je kniha poměrně předvídatelná, nijak to neubírá jejímu kouzlu.

18.11.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Silný příběh z nepředstavitelně krutého a nefér prostředí, ze kterého vám bude smutno a při čtení pocítíte silný pocit beznaděje.

18.11.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kniha se čte téměř sama. Ponoříte se do příběhu a jen přetáčíte stránky. Tohle prostě Romantické útěky od Julie Caplin umí. Líbilo se mi zakončení celého příběhu a epilog mě tak hezky zahřál u srdce.

10.11.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romantické útěky jsou prostě srdcovka. Pohladí po duši, zahřejí na srdci a při jejich čtení se necháte strhnout atmosférou daného místa. Domek v Irsku sice není mou nejoblíbenější, ale do příběhu jsem se zcela ponořila a hltala každou stránku.

10.11.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Moje první knížka od Zapaty a zcela mě uchvátila a je mi líto, že jsem ji už dočetla. Knížka mě bavila od první stránky. Je vtipná, hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh mi dokonale sedl. Ideální oddychovka.

24.10.2022 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

První kniha od W. Smithe, kterou jsem četla. Jakmile si zvyknete na tu brutalitu a násilí, příběh vás zcela pohltí a během pár dní jej přečtete.

18.10.2022 4 z 5