KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Zítra touhle dobou Zítra touhle dobou Charlotte Butterfield

Netradiční kniha o cestování časem, kterou nelze odložit. Po jejím přečtení se rozhodně neubráníte otázce: Kdybyste se mohli vrátit do minulosti a cokoliv změnit/zažít znovu - kam byste se vrátili a proč? Ovšem pozor! Nesmíme zapomínat na efekt motýlích křídel. Jakákoliv změna minulosti může nenávratně změnit přítomnost. Šli byste i přesto do toho?
Knížka svým způsobem na tuto otázku odpovídá, zároveň čtenáře přenese do ostrovní komunity, kde život plyne úplně jiným tempem než v Londýně a možná dokáže stmelit i vcelku nefunkční rodinu.
Pokud hledáte zajímavou oddechovku, rozhodně vám knížku doporučuju.

24.09.2023 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Skvělá knížka, která pohladí po duši. Překvapilo mě, že ji napsala právě Alexandra Potter, protože u ní jsem zvyklá na více magie a kouzel, která v této knize zcela chybí. To ale vůbec neznamená, že je knížka špatná. Naopak. Byla vtipná i smutná, zábavná i dojemná a vlastně mi bylo líto, když jsem ji dočetla.

29.08.2023 5 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Knížka se četla skoro sama. Zkrátka taková typická oddechovka. Marnie mi byla od začátku nesympatická, zato zbylé tři mě bavily. Pokud hledáte lehké víkendové čtení, na které za chvíli zapomenete, kniha Všichni naši ex je přesně to, co hledáte.

29.08.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Četla jsem doposud pouze Kultiho a S láskou, Lukov, ale tohle je za mě nejslabší Zapata. Dějová linka je, jako u ostatních knih, předvídatelná, ale to nijak nesnižuje zážitek ze čtení. Příběh se buduje pomalu, chemie mezi postavami je jasně zřetelná a nechybí neustálé špičkování a fórky. Prostředí hudby a turné je zajímavé, ale Kulti a Lukov mě zkrátka bavily víc. Nicméně se jedná o fajn oddechovku, u které se zasmějete.

30.07.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mariana Zapata je prostě bohyně. Prostředí vrcholového krasobruslení popisuje tak, jako by se v něm každý den pohybovala a i přesto, že je příběh jejích postav vždy stejný, její knížky miluji a vůbec mi nevadí, že jsou tak tlusté, že bych je mohla používat jako zarážku do dveří. Kniha S láskou, Lukov se vyrovnala Kultimu a obě se tak staly mými oblíbenými.

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kasie West prostě umí vystavět atmosféru i chemii mezi postavami, takže knihu přečtete na jeden nádech a druhý den již nemáte co číst. Sice nejsem cílovka, ale za mne to je skvělá oddechovka, která mě naprosto vtáhla do děje a hltala jsem každé slovo.

25.07.2023 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Knížky Julie Caplin (nebo chcete-li Jules Wake) miluji. Líbí se mi, jak jednotlivé knihy propojuje a vedlejší postavy se stávají hlavními. Jen jsem trochu pozapomněla příběh Cama a Laurie, ale to mi nijak nezkazilo čtení. Siena je sympatická postava, která mi při čtení sedla a líbilo se mi vykreslení vánoční Anglie i Paříže. Žádný kýč, prostě jen typická Julie Caplin. Víte, jak to celé skončí, ale stejně vás to baví. :-)

Vítejte v Pekle! Vítejte v Pekle! David Laňka

Milé a vtipné čtení pro děti i dospělé. Oceňuji humor, který je knihou protkán od začátku do konce. Často jsem se u knihy a některých hlášek smála i nahlas, což mě potěšilo, protože pohádky nejsou můj tradiční žánr.

16.06.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Knížky Jules Wake/Julie Caplin miluji. Romantické útěky jsou moje srdcovka a na sérii "S láskou..." jsem se moc těšila. Zatímco Pozdrav z Itálie mě bavil, u tohoto dílu jsem měla jeden veliký problém - hlavní hrdinku. Poprvé se mi totiž u Julie Caplin stalo, že mi hlavní hrdinka nesedla, ale zato mi mnohem více sedl hlavní hrdina. Když si ovšem odmyslím nesnesitelné vlastnosti Lisy, musím uznat, že knížka mě utvrdila v tom, že se musím někdy podívat do Říma. Příběh byl vyhrocený až příliš a podle mě zcela zbytečně, ale pokud hledáte příjemnou oddechovku s nádechem Říma, rozhodně vás nezklame. A třeba vám, na rozdíl ode mne, sedne i hlavní hrdinka.

09.06.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Některé knížky do našeho života vstoupí v ten pravý čas. A právě Arthur Trulov snad ani nemohl mít lepší načasování. Příběh se četl rychle a bavil mě. Rozhodně doporučuji i pokračování (Noc zázraků). A kdybychom mohla, dám hvězdičky navíc za krásnou obálku.

09.06.2023 5 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Poslání knihy i celý příběh mě oslovil a obdivuji množství propracovaných postav a spletených příběhů, které autorka vytvořila. Ale narovinu se přiznávám, že jsem knihu střídavě četla dvě měsíce. Střídala se u mne období, kdy jsem byla pohlcena příběhem, pak jsem knihu odložila, protože jsem na ni neměla náladu, pak mě opět pohltila a tak pořád dokonala. Z množství postav v knize mi utkvěly v hlavě jen ty hlavní.

21.05.2023 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Knížku jsem si přečetla úplnou náhodou, protože jsem na ni narazila v knihovně a zaujala mě anotace. Příběh byl čtivý, zápletka mě bavila a byla to velmi příjemná oddechovka. Ve svých 16 jsem rozhodně nebyla natolik sečtělá jako Dash a můj literární přehled nebyl ani zdaleka tak obsáhlý.

10.05.2023 4 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 2 Roald Dahl

Roald Dahl nikdy nezklame. Mé nejoblíbenější povídky z této sbírky jsou rozhodně: Paní Bixbyová a kožich od plukovníka, Muž z Jihu a Paní domácí.

10.05.2023 5 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Přestože čtu ráda LGBT romány, toto byla první kniha, ve které byly ústředními postavami ženy a musím uznat, že jsem si čtení užila. Líbí se mi, jak se v průběhu příběhu mění vypravěčky a čtenář má tak možnost pozorovat příběh z více úhlů pohledu. Kniha je čtivá, vtipná, veselá, vztahová a rozhodně ji doporučuji.

26.04.2023 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Přestože z hlavní hrdinky jsem měla nervy, protože mě vytáčela snad úplně vším, knížka se mi překvapivě dobře a rychle četla. Líbil se mi vývoj hlavní postavy, příběh i prostředí.

26.04.2023 4 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Knížka se skvěle četla a zaujala mě tématem i stylem vyprávění. Pokud máte rádi cestování a baví vás příběhy s propletenými vztahy, je tato kniha přesně pro vás.

11.04.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné čtení ke kafíčku, kdy chcete přijít na jiné myšlenky a trochu se pobavit.
PS: Po přečtení mi v knize zůstaly všechny stránky. :-)

19.03.2023 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Pokud máte o českém soudnictví nějakou představu, tato kniha vám ji spolehlivě zbortí. Neuvěřitelné čtení, na kterém je nejhorší to, že je pravdivé.

19.03.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Knížku jsem četla na doporučení kamarádky, kterou velmi zaujala. Nápad spojení erotického románu s řeckou mytologií a její umístění do moderní doby se mi vlastně líbil. Přijde mi to jako skvělý způsob, jak si oprášit znalosti z dějepisu.
Oceňuji zejména autorčino časté použití pojmů "bohové" a "bozi", tím to totiž narážela právě na bohy z Olympu, ačkoliv v této knize se jedná o mocné lidi, nikoliv o nadlidi.
Hledáte-li odpočinkový erotický román, rozhodně dejte Neonovým bohům šanci.
Mimochodem, popisy Dolního města jsou tak skvělé, že jednat se o skutečné místo, tak už mám sbalené kufry a jsem na cestě! :-)

PS: Nebudeme si nic nalhávat, inspirace Odstíny je v knize patrná (on je dominantní, má na těle jizvy, je neskutečně bohatý), ale napsat originální erotický román, který by nic nepřipomínal, zkrátka a dobře nejde.

03.03.2023 3 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Geniální! Knížka mě bavila, byla čtivá, vtipná a dokonale mi sedla. Pokud hledáte oddychovku, kterou zhltnete na pár posezení, je to rozhodně tato!

01.03.2023 5 z 5