Kate.S Kate.S komentáře u knih

Velká kniha komiksů #1 Velká kniha komiksů #1 Vlastislav Toman

Jeden čas jsem komiksy přímo zbožňovala. Tato knížka byla pro mě opravdu něco krásného, něco k čemu jsem se několikrát ráda vracela:)

03.02.2013 5 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Když jsem ho asi před třemi -čtyřmi lety četla, tak se mi moc líbil. Četla jsem příběh dokonce vícekrát, protože mě jednoduše fascinoval:)

01.02.2013 4 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Tento díl je podle mne nejlepší z celé série. Kniha je napínavá a konec plný nečekaných zvratů. Konec je jedním slovem úžasný. Celá série stojí za přečtení:)Je to moc pěkné zakončení celé trilogie. Nejvíce se mi líbil konec, kde se zjistí, že Gabriel a Kait patří k sobě a Rob to nijak nepopírá. Konec mi přišel hodně romantický a možná i trochu smutný. Rozhodně nelituji, že jsem si celou sérii přečetla.

30.12.2012 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Na tuto hru jsem narazila vlastně jen pro to, že se vyskytuje v kánonu povinné četby k maturitě. Divadelní hry mám ráda, tak jsem se s chutí pustila do čtení. Bohužel po pár stránkách nastalo obrovské zklamání. Děj není nijak originální, něco podobného se vyskytuje v mnoha jiných hrách a je to napsané daleko lépe. Při čtení mi také vadil jazyk, kterým je to psané. Hanácké nářečí bylo pro mě opravdový oříšek. Možná nejsem na tuto knihu dost zralá, abych ji ocenila tak, jak si popravdě zaslouží. Bohužel, nelíbilo se mi to.

08.09.2014 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Poprvé jsem se s tímhle příběhem setkala na hodině anglického jazyka. Samozřejmě se jednalo o zjednodušenou verzi a ještě navíc o komiks. Ale už tehdy mě to zaujalo a ráda jsem se pustila do čtení normálně zpracované knihy. Podle mého názoru zde autor velmi dobře zachytil Lennieho psychickou poruchu a dobře vykreslil jeho charakter. Líbilo se mi prostředí, do kterého Steinbeck svůj příběh zasadil. Je to v podstatě takový drsný příběh a já i po tak dlouhé době, co jsem to četla, pořád nevím, zda byl Lennie chudák nebo šťastlivec. Rozhodně se mi kniha líbila a přečetla jsem ji jedním dechem. Dostala jsem se k tomu vlastně jen proto, že se jedná o maturitní četbu a já můžu říct, že toto je titul, který jako jeden z mála jde normálně přečíst a je i zábavný.

18.04.2014 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Tato kniha byl opravdový zážitek. To, co jsem cítila při čtení Kruhu, jsem necítila u žádného předchozího hororu. Musím říct, že chvílemi jsem se opravdu bála a to hlavně, když jsem knihu četla večer. Příběh je velmi čtivý a napínavý. Nenašla jsem žádnou část, u které bych se nudila. Napsané opravdu skvěle.

18.01.2014 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor se mi moc nelíbil. Přišlo mi to hodně zmatené a to hlavně ze začátku, kde na mě autor vyplivl tolik postav, že mi z toho šla hlava kolem. Po nějaké době jsem si na to zvykla a přešla jsem to, ale ani ten děj mě nijak neuchvátil. Nepřišlo mi to vůbec vtipné, možná pravdivé, ale vtipné určitě ne. No, vícekrát to číst rozhodně nebudu, ale přetrpět se to dalo.

03.11.2013 2 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Po knize jsem sáhla jen z jednoho důvodu, a to, že se jedná o povinnou četbu. Musím ale říct, že i když jsem neočekávala nic velkolepého, tak mě to zklamalo. Přišlo mi to jako velký nesmysl a moc se povídka nelíbila a ničím mě neoslovila. Ano, jistě, Řehoř je chudák, ale to je možná tak všechno. Bohužel mě to nijak neoslovilo a byla jsem ráda, že jsem to konečně dočetla. Hodnotím jako horší průměr.

23.08.2013 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to velice smutná a dojemná knížka. V průběhu čtení jsem se připravovala na to, že mi nějaká ta slza ukápne, ale ono nic. Místo toho jsem jen zaraženě zírala na knihu. I po dočtení jsem o příběhu dlouze uvažovala a kladla jsem si otázku, zda Will Louisu miloval nebo ne. Ale i pořes to, že je to velmi smutná knížka, jsem se u čtení několikrát zasmála. Nejvíce mě pobavilo, když Will popisoval, jak se ho opilá Louisa pokoušela uložit do postele, a oba skončili na podlaze. To mě opravdu od srdce rozesmálo. Chvílemi mi kniha připomínala podobnou knihu Hvězdy nám nepřály, ale v dobrém slova smyslu. Konec této knihy mě překvapil. SPOILER Pořád jsem totiž doufala, že si to Will rozmyslí. Kniha se ale autorce velmi povedla a já bych jí přála, aby její další knihy dosahovaly stejných kvalit.

23.08.2013 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Po dočtení knihy jsem byla poněkud zklamaná a poslední stránky jsem četla jen z vlastního donucení. Toto je moje druhá kniha od Jane Austenová a k mojí smůle jsem ji četla po vynikající Pýše a předsudku, o které jsem dlouho přemýšlela. Ne že by mě tato kniha nebavila, ale nevtáhla mě do děje jako už zmiňovaná Pýcha a předsudek a k postavám jsem si nevytvořila žádné city. Jediný, kdo mi byl pořádně sympatický, byl Henry. Z Isabelly jsem měla špatný pocit hned u jejího setkání s Catherinou. Hodnotím to jako průměrnou knihu, ale ve čtení Jane Austenová zdaleka nekončím.

23.08.2013 3 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Tento díl byl skvělým pokračováním. Opět tu nechyběl ten zaručený britský suchý humor a Adrianovi teenagerské hlášky, které mě nejednou rozesmály. Nejvíce mě asi pobavila myšlenka, že i uklízečky v nemocnici by měli skládat Hippokratovu přísahu. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

28.04.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl této fantasy série mě nijak nezklamal. Čtení knihy jsem si užila, i když jsem ji četla déle než Společenstvo prstenu. Hodně často přemýšlím o tom, jak výborným spisovatelem J.R.R. Tolkien byl. Vymyslel si úžasný svět s vlastní historií a jazyky. Vždy, když jeho knihy začnu číst, připadám si, jako bych se opravdu objevila ve Středozemi.. Ano, klobouk dolů před jeho fantazií. Pan Spisovatel svůj příběh opravdu líčí bravurně. Více mě asi ale bavila až druhá půlka knihy, kde se objevuje můj oblíbený Sméagol. Je to chudák a opravdu ho lituji, ale nemůžu si pomoci a vždy, když začne mluvit, se musím smát.

"Nic jsme neudělali, a oni na nás skoší jako košiška na myšišku, viď, milášku."

Takže u mě rozhodně vede postava Gluma. Dále mám stále rádaGandalfa, Gimliho a Legolase. Líbila se mi jejich hra Kdo zabije více skřetů? Zajímavé postavy v tomto díle jsou Enti a pavoučice Odula. Takže nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček (byl by to hřích hodnotit tuto Knihu jinak). Jestli se čtením této knihy váháte, puste se do ní, jisstě, jisstě.:)

14.04.2013 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Na tuhle knížku jsem se těšila. Čekala jsem možná trochu víc, ale líbilo se mi to. Je to pěkně napsaná kniha o dvou narušených lidech. Pat mi je již ze začátku sympatický vypravěč a v některých chvílích mi ho bylo líto. Tiffany jsem si zas tak neoblíbila a na začátku mě překvapily její sprosté výrazy, ale musela jsem se u toho smát. Nejvíce se mi líbil terapeut Cliff a části, kde s Patem v ordinaci skandují, mě vždycky rozesmály.:D Zaměření na fotbal jsem se občas ztrácela, ale protože je hlavním vypravěčem muž, je jasné, že tam něco takového bude:)

Takže, Áááááááá! E!A!G!L!E!S! Eagles!

05.04.2013 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jako první mě u knihy zaujal název. Příběh mě ale zklamal. Nenašla jsem zde nic, co by mě zaujalo.

16.03.2013 2 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Podle mě je to celkem vydařená novela na doplnění děje. Líbilo se mi, jak se autorka poprala s vyjádřením emocí. Nejvíce se mi líbil příběh Milese a Shelby a ten Arriane mě překvapil. Cena je podle mě zbytečně vysoká na to, kolik to má stránek, ale na druhou stranu, o čem by taky autorka chtěla pořád psát, že?:)

05.03.2013 3 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Příjemné pohádky, které pobaví. Moje oblíbená postava byl vždy hlemýžď Pižla a želva Veruna. Obrázky z obálky jsem si občas překrelovala a pohádky sama přepisovala do jednodušších verzí.

08.02.2013 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Dokonce i teď Modroočka občas poslouchám s mladším bratrem:) Nejlepší kniha, co jme ve škole četli.

04.02.2013 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Moje srdcovka:) Nejoblíbenější knížka mých děstkých let:)

02.02.2013 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Moje nejoblíbenější sbírka. Co víc dodat?

28.12.2012 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

To je klasika, která se prostě musí líbit! Mě se teda líbila určitě. K básním jsem si nikdy nevytvořila cit, ale Erbenovy básně jsou hezké. Zajímavé na tom jsou trochu morbidní konce. Kytici mám moc ráda.

28.12.2012 5 z 5