Velká kniha komiksů #1

Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC. Obsah: Příhody Malého boha – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1973–74) Příchod bohů – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1974–75) Kruanova dobrodružství – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1975–76) První výprava do Ztraceného světa – Vlastislav Toman, Jiří Veškrna (na motivy románu A. C. Doyla Ztracený svět, 24 stran, ABC 1970) Druhá výprava – Vlastislav Toman, František Kobík (28 stran, ABC 1979–80) Dobrodružství Johna Cartera – Vlastislav Toman, Jiří Veškrna (na motivy románů E. R. Burroughse, 26 stran, ABC 1970) Dobrodružství Thuvie z Ptarhu – Vlastislav Toman, Milan Ressel (na motivy románů E. R. Burroughse, 25 stran, ABC 1970–71) Vzpoura mozků – Václav Šorel, František Kobík (48 stran, ABC 1978–79) Galaxia – Václav Šorel, František Kobík (48 stran, ABC 1984–85) Tvrz – Václav Šorel, František Kobík (24 stran, ABC 1980–81) Zajatci Torů – Vlastislav Toman, Jan Kristofori (8 stran, ABC 1965–66) Hvězdný policajt a princezna – Zbyněk Zavadil, Libor Balák (7 stran, Speciál ABC 1997)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/7556/velka-kniha-komiksu-abc-velka-kniha-CiH-7556.jpg 4.8112

Velká kniha komiksů ABC (1.)

Velká kniha komiksů abc, první svazek (2001)

Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art, RINGIER Slovakia

Kniha Velká kniha komiksů #1

SSTknihy
10.09.2018

Knižní vydání skvělých komiksů, vycházejících dříve na stránkách časopisu ABC, jehož každé číslo jsme dychtivě vyhlíželi a následně se prali o to, kdo si ho přečte první. Milovala jsem Galaxii, Vzpouru mozků, no a samozřejmě Příběhy malého boha ve všech třech pokračováních. Časopisy dávno skončily ve sběru, takže jsem byla velmi vděčná za knižní vydání a přiznávám, že za pošmourného podzimního odpoledne je to skvělé počteníčko!

TimeLord
06.09.2018

Dobrá zbierka, niektoré príbehy ma síce tak nebrali, ale dávam 5 hviezdičiek, myslím, že si to zaslúži.

frantisek8863
01.01.2018

Z nostalgie jsem si již dříve napsal Ježíškovi o knihu komiksů a každý rok přidal další vydání. Většinu příběhů jsem znal z dětství. Ábíčka speciály byly velmi populární a i dnes si vybavím mé první setkání s Malým bohem. Parádní počtení, jen je potřeba mít na to klid a náladu. Ten pocit z potěšení krásné kresby a příběhu má svou sílu a kouzlo.

Mistr119
06.07.2017

Jelikož jsem mladší ročník, pro mne kniha neměla nostalgický charakter, ale nově jsem se o příbězích dovídal a třeba takového Malého boha nebo jeho Návrat bych klidně zařadil do povinné četby, jak mi příběh zůstal v paměti. :)

Disease
10.04.2017

Jako nostalgie to funguje parádně, ale vzhledem k zařazení Hvězdného policajta a dalších pár slabších kousků to na plný počet není. I když Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz jsou i po letech super pecky.

Ajtakrajta
20.10.2016

Klasika!!!

flanker.27
05.09.2016

To čekání na další čísla "ábíčka" bylo vždycky tak úmorné. Ale člověk byl odměněn dalším dílem komiksového příběhu. A jak se sháněly chybějící díly. Když to začalo vycházet takto uceleně, bylo to jako najít ztracené dětství. Příběhy Gron-c-chů a jejich "bohů" pod paprsky zářícího, Galaxia, Vzpoura mozků a další, všechno pohromadě. V dětství bych za to nedočkavostí utrhal ruce. I teď, po letech, když občas otevřu a listuju, vzpomínám s nostalgií na osmdesátky a začátek devadesátek.

Cibak
19.12.2013

Nádherná ábíčkovská klasika.

lazarus
09.03.2013

Perfektní zavzpomínání na na dobu, kdy jsem každý den vyhlížel ABC v trafice hlavně pro další část komixu. Se speciály jsem to měl jednodušší, protože paní ve stánku mi je schovávala. Díky

Kapis
26.02.2013

NÁDHERA. Nádhera. Příběhy z Žluté planety, Vzpoura mozků, Výpravy na prehistorickou plošinu a má nejoblíbebější z nejoblíbebějších - Galaxia, to jsou naprosto nejkultovnější příběhy mladých techniků a přírodovědců. Sice jsem neplakal celým tím sentimentálním rozněžněním ani se mi nedělo nic podivného v trenkách, ale evokovaly se mi všechny ty závany bezstarostného dětství, kdy jsem tyto příběhy hltal znovu a znovu. Velice jsem se bavil nad momenty, které jsem jako děcko nezaznamenal - např., když přilétává výprava na Žlutou planetu, Goa nebo jaxe jmenoval ten šavlozubý tygr nahání antilopu a "bohyně" říká "bohovi" jak je to kruté a ten ji mravokárně odpovídá něco ve smyslu, že to je příroda a že "nesmíme zasahovat do přirozeného vývoje" a hned za kopcem se zjevují Gronchům a dávají jim evoluční výhody několika stovek generací:-) Koupí tohoto špalku jsem taky konečně mohl povyhazovat vystřihané zadní strany ábéceček, které jsem si dlouho skladoval. Cartera jsem viděl poprvé a nebyl jsem to schopen ani přečíst - to se mi fakt nelíbilo, asi qůli té otřesné naivitě a hodně extrahovanému ději. No ale i tak mi tento špalek udělal obrovskou radost a jsem moc rád, že mám všechny příběhy dětství pěkně pohromadě v pevné vazbě.

Kate.S
03.02.2013

Jeden čas jsem komiksy přímo zbožňovala. Tato knížka byla pro mě opravdu něco krásného, něco k čemu jsem se několikrát ráda vracela:)

Kefidlo
30.11.2012

výborné zpracování klasiky z ABC, a docela slušně rostoucí investice .)

Ikkju
15.08.2012

Komixy které jsme hltali díl po dílu na zadních stranách ABC. Nebo vycházely v ABC speciál? :x Už nevím, každopádně se mi pořád vybavují celá okýnka či vtipné hlášky komixů...

cejkalubomir
13.02.2012

tuhle knihu mi přinesl Ježíšek a teda není nic krásnějšího než si zavzpomínat na dětské roky...