Velká kniha komiksů #2

Velká kniha komiksů #2 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7557/bmid_velka-kniha-komiksu-abc-velka-kniha-0H5-7557.jpg 5 59 7

Velká kniha komiksů ABC série

Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC. Obsah: Cesta kolem světa – Karel Dunda, Helena Kholová, Vladimír Pergler (24 stran, ABC 1986-87) Lovci zelených pokladů – Karel Dunda, Helena Kholová, Lubomír Hlavsa (24 stran, ABC 1988-89) Asií křížem krážem – Karel Dunda, Helena Kholová, Milan Víšek (24 stran, ABC 1988-89) Znovuzrozené lodě – Helena Kholová, Vladimír Pergler (24 stran, ABC 1983-84) Karibská perla – Helena Kholová, Martin Hrdina (24 stran, ABC 1976-77) Kapitán Karibského moře – Vlastislav Toman, Lubomír Hlavsa (26 stran, ABC 1989-90) Pán vlků – Vlastislav Toman, Milan Víšek (24 stran, ABC 1985-86) Zajatec ptáka Mauk – Vlastislav Toman, Otakar Procházka (na motivy románu L. Platova, 26 stran, ABC 1971-72) Dobyvatelé hlubin – Vlastislav Toman, František Kobík (na motivy románu G. Adamova, 24 stran, ABC 1986-87) Biggles – Václav Šorel, Jiří Petráček (38 stran, ABC 1990-92) Ostrov pokladů – Libuše Štěpánková, Jan Štěpánek (na motivy románu R.L.Stevensona, 19 stran, ABC 1996-98) Stroj času – Rudolf Baudis, Lubomír Hlavsa (31 stran, ABC 1991-93)... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art , Ringier Axel Springer SK (Ringier Slovakia Media)

Velká kniha komiksů abc, druhý svazek , 2002

Adapa
23.12.2022 4 z 5

Další návrat do mého dětství, do ábíčkovského období. Většinu příběhů jsem znal, některé jsem si poprvé přečetl celé, protože mi některá abíčka ze 70. let kdysi chyběla.
Poprvé jsem také dočetl komiks Stroj času, který vycházel někdy začátkem 90. let, kdy jsem si řekl, že kvalita ABC upadá a přestal jsem ho kupovat.

Oproti první Velké knize komiksů ABC je to sešup dolů. Jsou zde nudnější komiksy, ale i tak to stálo za přečtení.

jan.para
02.01.2022 5 z 5

Modlitební knížka za mlada :D

TimeLord
06.09.2018 5 z 5

Rovnako ako prvý diel, bohužiaľ si to už moc nepamätám na to, aby som hodnotil jednotlivé príbehy.

Mistr119
07.07.2017 3 z 5

Musím teda říct, že většinu příběhů už si vážně nepamatuju, ale neuvědomuju si ani, že by mě některý z příběhů urazil... :-\

Kapis
06.03.2013 5 z 5

Táák, trvalo mi to dva roky ještě s Encyklopedií komiksů z ABC, ale nakonec jsem tuhle bichli zdolal. Už to nejsou ty největší palby, kterými byla nacpaná jednička, ale jsou zde pořád velmi slušné kousky. Bez Encyklopedie bych si to asi sám neuvědomil, ale texty, jež byly v záhlavích a zápatích původních seriálů v ABC u některých komiksů citelně chybí. Děj bývá dost zkratkovitě zahuštěn a tyto vysvětlivky tomu dávaly hlavu a patu. Bez nich je to místy opravdu dost zmatené a člověk neví, která bije. Ale co už, stejně jsem rád, že to takhle pěkně sebraně před 11 lety vyšlo. Mezi nejlepší kousky řadím Asií křížem krážem, Zajatce ptáka Mauk a Pána vlků, za nejslabší pak považuju Stroj času, mě ten Hlavsa moc nesedí a v barvě už vůbec ne. Komiks jsem pořídil za hřejivých 440 Kč v antiku a dávám mu poctivých 90%. A tuhlé sérii mám rád ještě z jednoho důvodu - když ji vidím v antiku, hned ji beru a v očičkách se mi jen točí ty dolárky z aukra :-D No marné, je třeba pomáhat rodinnému rozpočtu, když si chcu kupovat ty obrázkové cypoviny pro děcka, nalívat se pivem, dobře si žrát a někam si občas zajít/zajet.

Kefidlo
30.11.2012 5 z 5

výborné zpracování klasiky z ABC, a docela slušně rostoucí investice .)

smetyl
11.03.2012 4 z 5

Komiksům zrovna moc neholduji a nedávám jim moc prostoru ale tohle se mi opravdu líbilo. Přestože se jedná o komiksy pro děti. Některé jsou vážně zajímavé, hlavně ty dobrodružné o plavbách a skutečných událostech. Nejvíce se mi líbil zajatec ptáka Mauk. Tahle knížka u mě 100x přebila všechny Spider-Many, Batmany a podobné bezduché nesmysly.

komiksy české komiksy

Vlastislav Toman