Terapie láskou

Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149357/terapie-laskou-8QE-149357.jpg 3.8483
Vydáno:, Knižní klub

The Silver Linings Play Book (2008)

Kniha Terapie láskou

DracoMalfoy

Kdybych nečetla Leonarda, pravděpodobně bych udělila pět hvězd. Protože však vím, že by to šlo ještě líp, dávám pouze 4. Knihu si ale všichni povinně přečtěte, ok? Protože je to masterpiece i tak :-). Těším se na film.

Lili

Nikdy by mě nenapadlo, že dám pět hvěz. A dala!
Hrozně nerada melu dohromady film a knihu, protože obojí je něco jiného, ale tady se tomu prostě neubráním. A víte proč?
Film měl osm nominací na Oscara a když jsem ho před časem dokoukala, vůbec jsem nechápala, co na něm všichni vidí. Nijak se mi nelíbil. Obsazení dobrý, Jennifer mám jako herečku moc ráda. Ale jestli mělo být z filmu cítit to samé co z knihy - a že mi hezky zahrála na struny - pak naprosto chápu tu nadšenou většinu shlédnuvších.
Pat působí sice jako nevyrovnaný blázen, ale není to náhodou proto, že je tak citlivý a že si najednou uvědomil co měl a nevážil si toho? Mně ta jeho citlivá duše naopak dojala. A když se potkají takový zbloudilý osamělý duše dvě, nemůže to být náhoda. Ten nahoře je jak ta oblaka žene k sobě, aby se přes všechny strasti našli, ač si skoro denně šlapají na paty.

Taky chci věřit na stříbrný lemování! - to, když skrz temný mrak prosvítá slunce a on pak na okrajích stříbrně září - protože kde je světlo, je i naděje.

PetraBery
20.08.2018

Hm, tak já nějak nevím… Téma zajímavé, návrat třicátníka Pata z psychiatrické léčebny po delší době. Do života, který léčbě předcházel, se ale vrátit nelze. Pat je přesvědčený, že když na sobě bude dostatečně pracovat, tak se opět shledá se svou ženou Nikki. Ale je to opravdu tak? Některé myšlenky byly fajn, uvažování hlavního hrdiny celkem věrohodně popsáno... Ale to je asi tak všechno, rozhodně ne bestseller. Alespoň za mě ne. Tak 2,5 hvězdy, když zavřu obě oči, tak zaokrouhlím nahoru na 3.

sola_lupa
05.08.2018

Vnímala jsem text i jeho obsah, ale něco mu trošku chybělo. Pro mě se bohužel nejedná o bestseller, ale o průměrnou knížku. Film se mi oproti tomu líbil více.

Domca1
02.07.2018

Jednoduchá milá, predvídateľná a naivná oddychovka, ktorú prečítate za dva dlhé večery. Poteší, neurazí, poskytne relax.
Hoci musím priznať, že o americkom futbale nechcem v najbližšej dobe ani počuť...:)

klara1550
08.06.2018

Mně knížka hrozně učarovala. Je pro mě o tom, jakým způsobem spolu lidé mohou vstupovat do kontaktu a být vzájemně v kontaktu. Taky o tom, jak můžeme některé věci v životě zpracovat a uzavřít - o tom, že život nám nabízí možnosti nebo příležitosti nebo situace, kdy můžeme některý věci uzavřít, a my tyhle příležitosti někdy využijeme a někdy ne. A taky mi byli Pat a Tiffany hrozně sympatičí - byli pro mě opravdoví, upřímní, autentičtí.

Aerine
17.01.2018

Bestseller? Pro mě ne. Ale špatné to taky není. Jen jsem si k této knížce nenašla ten správný vztah. Každý máme něco, ale ani jeden z hlavních hrdinů mi nepřirostl k srdci. O něco sympatičtější byly jejich filmové protějšky.

mrkvajda
20.11.2017

Do knihy jsem se nějak nemohla pořádně začíst, trvalo dlouho než jsem ji dočetla. Bestsellerem bych ji tedy rozhodně nenazvala. Své čtenáře si ale určitě najde, každému se líbí něco jiného.

psychické problémy zfilmováno láska tanec

Matthew Quick
americká, 1973