katallinka katallinka komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Krásný příběh! Nechápu proč jsem knihu tak dlouho odkládala. Autorka prostě umí skvěle psát. Navíc opět přidala zajímavé téma, které klasicky romantický příběh pěkně doplní a v mém případě přidá jednu hvězdičku za originalitu. Už se těším na další její knihy.

07.04.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Skvělá kniha, velmi pěkně vykreslený vztah hlavních hrdinů. Film se mi asi líbí trošku více, ale nemůžu hodnotit jinak než 5*.

13.03.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Třetí přečtení a stále to miluju. Historický příběh, cestování časem a Jamie, co víc si přát. Autorka má perfektně vykreslenou dobu i přírodu tehdejšího Skotska. Navíc i když jsou knihy celkem baculky, čtení nejde zastavit.

20.01.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Velmi zajímavá, ale i děsivá kniha. Moc se mi líbil autorčin styl psaní, ale z hlavní hrdinky i celého tématu jsem měla husí kůži. Nicméně ten konec? Chci se dozvědět odpovědi na hromadu otázek, které mám!

06.11.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nutno podotknout, že jsem velký fanoušek Browna a autor patří k mým nejoblíbenějším, ale při čtení této knihy jsem se hrozně moc trápila. Být to kniha od někoho jiného v půlce bych ji odložila. Bohužel kniha nepřinesla nic nového a děj se vlekl! Tentokrát pro mě ani prostředí a ani historické souvislosti nedokázaly přidat na čtivosti. Doufala jsem alespoň v nějaký wow efekt na konci, ale nebyla jsem překvapena téměř ničím.

29.07.2020 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Velmi dojemná knížka. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Je zvláštní vidět válku z úplně jiného pohledu. Obdivujeme hrdiny, ale už nevíme, kdo na ně doma čekal...

29.09.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásný příběh o naprosto strašném období dějin. Autorka ličí druhou světovou válku na pro mne neznámých událostech a jsem za to moc ráda. Na velmi krátkých kapitolách mne příběhy dětí naprosto zdrtily a ještě dlouho na ně budu myslet. Klobouk dolů před autorkou.

07.05.2017 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

4,5* Tato série se hodně povedla! Jedná se o oddechovou, milou detektivku, která je navíc pořádně zamotaná. Autoři nás pořádně pletli, každou kapitolu jsem měla jiný tip na vraha. I když má kniha hodně stránek, tak jsem se ani chvilku nenudila. Postavy jsou skvělé a neskutečně sympatické. Doufám, že budou vycházet další díly.

07.01.2024 4 z 5

Skvělá kniha, stejně jako první díl. Čekala jsem, že druhý díl bude malinko lehčím čtením, ale právě naopak, začalo ještě přituhovat. František už není tak naivní a komunistický režim mu život hodně ztrpčuje.

13.12.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knihy autorky jsou vždycky sázkou na jistotu a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Začátek knihy je dost pomalý, ale skvěle to kompenzuje konec, který je hodně napínavý. Tentokrát není romantická zápletka tou hlavní, což mě malinko zklamalo. Celkově se kniha skvěle čte! 3,5*

29.05.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Zase jednou romantika, která mě moc bavila a nepřipadala mi hloupá. Dialogy mezi postavami byly vtipné a zápletka se povedla. Doufám, že budu mít možnost si přečíst i další díly.

14.05.2023 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Po dlouhé době romantika (erotika), která mě hned chytla a čtení mě bavilo celou dobu. Nápad s romantikou cestou na Everest mi připadá geniální. Autorka nádherně vykreslila prostředí a klidně tam toho mohlo být více. Hlavní hrdinové mě oba moc bavili a zápletka z minulosti přidala knize na čtivosti, protože jsem rychle chtěla vědět, co se stalo, takže jsem otáčela jednu stránku za druhou. 4,5* a určitě chci další knihy autorky.

02.05.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Od knížky jsem měla hodně vysoké očekávání. Česká autorka, navíc skvělé hodnocení. U mě se, ale dostavilo celkem velké zklamání. Hrozně mi vadilo chování hlavních hrdinu a chyběla mi tam jiskra mezi nimi. Začátek byl pouze o šikaně na pracovišti a to mě hrozně odradilo a pak už to bohužel pro mě nemohlo nic zlepšit. Knize se rozhodně nemůže upřít čtivost a asi i nápad, který za mě bohužel moc nefungoval. I když nerada dávám českým autorům nízké hodnocení, tak 2,5*.

02.05.2023 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Do půlky jsem si myslela, že to bude průměrná romantická oddechovka, vůbec jsem nečekala, že konec probrečím. Zase jednou platí, že není možné soudit knihu podle obalu.

13.02.2023 4 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Autorka pro mě byla velkou neznámou. Ale teď chci více jejich knih. Mám moc ráda poznávání rodiny a jejich těžkých osudu ve dvou časových linkách. Klářina linka byla malinko slabší, ale i tak mě hodně bavila. Velmi oceňuji, že se příběh zabývá těžkým nástupem komunismu.

28.01.2023 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Další kniha, kterou jsem hrozně dlouho odkládala a bála se, že nebude nic pro mě. Teď nechápu proč. Film mě vůbec nezaujal, ale tohle bylo velmi čtivé, originální a místy napínavé. Mám moc ráda mytologii a antiku, takže jsem nadšená. I když je knížka pro mladší čtenáře, vůbec to nevadilo. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

21.01.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil malinko více než první. Naprosto mě fascinovalo, jak moc do hnusných detailů je autor schopný zajít. Nicméně je to čtivé a poměrně zajímavé, takže se určitě pustím i do dalších dílů.

21.01.2023 4 z 5

Kniha je velmi pomalá a místy poetická. Hlavní hrdinka vnímá svět poměrně netradičně. Nicméně je to zase trošku jiný pohled na druhou světovou válku, který mě moc bavil.

30.12.2022 4 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Stará dobrá a vtipná Josefína. Začátek byl malinko nudný a zmatený, ale o to lepší byla druhá polovina knihy. Nová postava tety, je ještě lepší než babička a to je, co říct. Těším se, co bude dál.

23.10.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tohle bylo naprosto skvělé čtení. Knížku jsem přečetla za jeden den a náramně jsem se u čtení bavila. Samozřejmě to bylo plné klišé, ale to přesně jsem od knihy očekávala. Vtipné a romantické čtení pro každou knihomolku. Moc doporučuji.

22.10.2022 4 z 5