karolina5333 karolina5333 komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velice dobré, propracované do detailů. Nejvíc mě bavila příběhová linka sekty a děj kolem Tobiase a jeho brášky. Holger i celý tým je sympatický, konec mě v podstatě dojal. Bohužel samotná Mia a její život mě nějak úplně neba, konkurence má v podobě sebedestruktivních a geniálních vyšetřovatelů z knižních sérií dost, a mě holt ten Hole a Forsová přirostli k srdci víc. Což bude asi ten důvod, proč hned pro druhý díl nepoběžím, ale věřím, že časem po něm přece jen sáhnu.

30.12.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poslechnuto jako audiokniha, takže nehodnotím hvězdami, čtení může být jiným zážitkem.
Filmové horory miluju, v těch přečtených má bilance pokulhává, možná se na to teď víc zaměřím :) Nebála jsem se ani mě to neznepokojilo, vzhledem k popularitě knihy jsem čekala samozřejmě větší pecku, ale vlastně mě to celkem bavilo.

09.12.2018

Medvídek s falešným srdcem Medvídek s falešným srdcem John J. Lamb

Je to milé, originální, zábavné. Ráda se někdy vrátím k dalšímu dílu. Ale není to kniha, na kterou bych dlouho vzpomínala a která by mě napínala k zbláznění. Spíš taková vražedná pohodička, s pár klišé :)

03.12.2018 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Výborný to bylo!Je to ten druh knihy, kterou musíte přečíst na jeden zátah :)

26.11.2018 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Kniha má jakýsi "vyšší smysl", díky tomu jak a kým byla napsaná. Mě to bohužel neoslovilo, lépe řečeno, byť je mi až stydno to přiznat - mě to vyloženě nebavilo :( Tak možná někdy jindy, někde jinde :)

24.11.2018 2 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

50%
Nebylo to vyloženě pitomé, ale že by mě zápletka posadila na zadek, to opravdu ne. Lauirii je trochu nudná, Lou jako dítě, nebavila mě šablonovitost kapitol. Jako epizoda kriminálního seriálu by to bylo fajn, ale v dnešním světě super promyšlených a vymakaných detektivek, to u mě neobstálo.

18.11.2018 2 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Tohle je velice výjimečný kousek!

21.10.2018 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Literární zážitek.

08.09.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo, jo, jo! Jo prostě umí :)

"Aune tvrdí, že ve Švédsku mají u zapomnětlivých svědků dobré výsledky s hypnózou. Možná bychom to měli zkusit."

Po třech Keplerech zpět k Nesbømu. A ať se na mě nikdo nezlobí, nevěřím, že tahle dvojka mého norského oblíbence kdy dožene. To jak poutavě, přitom kvalitně, napínavě a chytře píše Nesbø je prostě pecka. A Harryho miluju čím dál víc :D

Pro někoho, kdo má stejné guilty pleasure jako já (existuje někdo takový??:D) a zkouknul osm sérií seriálu Myšlenky zločince, není sériový vrah a jeho počínání nějakou novinkou, přesto mě bavilo, jak Nesbø prostřednictvím vraha, všechny tyhle "klišé" použil a zinscenoval nám perfektní vražednou podívanou :)

23.08.2018 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Super. Jednoduché, ale velmi lidské, je v tom spousta pravd. Bavilo mě sledovat osudy členů "jedné" rodiny, vývoj dcer od dětství do dospělosti, pocity a myšlenky všech, to jak "dědíme" nejen vzhled, ale i povahy. Na rodinnou dovolenou k moři, ideální čtení :D

19.08.2018 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak jo. Keplerovi si i ode mě konečně vysloužili čtyři hvězdy :D Bavilo mě prostředí, všechny postavy, zápletka i konec.
Zároveň jsem přišla i na to, co mi na téhle sérii vadí a proč asi nikdy nebude moje úplně top.
Za prvé, je to zbytečně dlouhé. Občas se přistihnu jak přeskakuju řádky (u jiných knih se mi to nestává) a vlastně se vždycky těším, až to dočtu.
Za druhé, nesnáším ženské policajtky v knize. Díky bohu, že tentokrát neměly tolik prostoru. To jako ve švédsku může analytička řvát na své šéfy, jak se jí zlíbí? A její kolegyně Saga dupat a rozkopat někomu kancelář jako malé rozmazlené děcko?? To mi hlava fakt nebere. Policajtky zkrátka podle Keplera, pokud chtějí být respektované, musí hystericky ječet na všechny kolem a dupat do toho. Paradoxně u ostatních ženských postav to nepozoruju.

12.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem ráda, že paní Mornštajnová otvírá bolavá témata našich dějin a ještě raději, že má její kniha takový úspěch, protože připomínat si je, je stále důležité.
I když jak je psáno přímo v Haně: "...ti, kdo by se poučit potřebovali, po žádné z moudrých knih nikdy nesáhnou."
Jako člověk, který knihy s podobnou tématikou čte častěji, nejsem zřejmě až tak zasažena jako ostatní, i když kniha se četla opravdu moc dobře a určitě si přečtu od autorky i další.

21.07.2018 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Už si začínám připadat trapně - knihy z různých sérií s vyšším hodnocením se mi líbí méně a naopak, ale nemůžu si pomoct :D
70% Pro mě menší zážitek než díl první, styl psaní i s hlasy mrtvých mě stále baví, ale zápletka případu je průměrnější. Navíc nemám ráda, když se případ vyřeší a kniha za další stranu končí. Přála bych si nějaké obsáhlejší zakončení i co se života Malin týče.
I tak se ale těším na další díl :)

15.07.2018 3 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Deprese, deprese, deprese. Až jsem měla strach, že ji z knihy budu mít taky. A proč? Pro koho?
O kéž není mnoho tak promarněných životů jako ten Annin. Nemohla jsem se dočkat až tu zbytečnost dočtu.

21.06.2018

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Přivírám obě oči nad historickými nepřestnostmi, přece jen to je román, ne dějepisná učebnice. A je to román, který mě hodně chytnul, vtáhnul do děje a vzbudil ve mě emoce. Jediné co bych vynechala je začátek a konec ze současnosti, kniha by se bez toho klidně obešla. Těším se na pokračování :)

03.06.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

A mně se to líbilo méně než Hypnotizér. Nevím, zda je to překladem, ale všechny akční situace se mi četly úplně příšerně, vůbec jsem se neorientovala, kde se kdo objevil, vyskočil, vyběhnul atd. A vlastně celá ta akčnost, jak z Jamese Bonda, mi v té knize prostě neseděla. Někdo v komentáři níže zmiňuje, že oproti Hypnotizérovi už neměl pocit, že ve Švédsku ho na každém rohu někdo zabije, znásilní, praští... - no pardon, ale co teda měla znamenat ta scéna na ostrově, kde za dva dny prchající nenarazí na nikoho normálního, kdo by jim pomohl, místo toho jsou na tom ostrově samí magoři a superpachatel je jim stále za zadkem? :D
I dialogy byly často docela umělé a neuvěřitelné :( Navíc bych to klidně celé o sto stran zkrátila. A ani Joona mi už nepřipadal tak skvělý, charismatický a zajímavý.
Ale na druhou stranu ano, je to pořád velice čitelné krimi. Třeba postava Axela a jeho příběh mě hodně bavili.
Uvidím, co přinese třetí díl, ještě dám Keplerovcům šanci :)

17.05.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

SPOILER: Nechci rýpat, ale kdyby prostě ověřili alibi všech zaměstnanců, měli by vraha chyceného hned první den.

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy. Pro mě osobně zde Poznanski opět nepřekonala sama sebe a skvělé Pět a Saeculum, a přemýšlím, zda jí vůbec do budoucna dám ještě šanci.
Téma příběhu mě moc nezaujalo, protože z námětu psychiatrie a jejich pacientů čerpá kde kdo, ale málokomu se povede přijít s něčím netuctovým a dobrým.

Pozor spoiler číslo dvě: Zaráží mě i název a anotace knihy na přebalu, které odkazují na pacienta, slyšícího hlasy, který ale v příběhu příliš důležitý není. Celé vyšetřování je bohužel už extra iracionální, vím, že je to fikce, ale proboha, takhle se snad pátrat nedá ani v knize :) Navíc je mi Kasparyová nejméně sympatická ze všech populárních vyšetřovatelů z knižních sérií vůbec :(

29.04.2018 3 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Né, tohle prostě ne :(

Bavila mě postava doktora a mladé novinářky Uny. A to je asi tak všechno.
Zápletka je chabá, jednání Christie hloupé a čtenářsky předvídatelné.Žádné drama na konci. Vlastně žádné drama nikde. Chudák Agatha se v hrobě neobrací, ale rotuje.

19.04.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

70%
Prvních sto stran je strašná slepičárna, naštěstí to později nabere úplně jiný směr. Dobře popsané pocity žen, do všech z nich jsem se dokázala velmi dobře vcítit. Skvěle vylíčené eskalující násilí. Překvapivý konec. Kniha je ale opravdu rozvleklá, a to jak se v ní (ne)řeší školní šikana mě neskutečně vytáčelo.
Nicméně se těším na seriál, který mám teď v plánu shlédnout :) Nesedí Nicole Kidman do role Celeste jenom mně?? :D

23.03.2018 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Přečteno v rámci Knižní výzvy a určitě budu v sérii pokračovat dál. Dobrý námět, zajímavé postavy i "promlouvání" oběti mě bavilo. Doporučuju číst v zimě, myslím, že mínusové teploty posledních dvou týdnů mi pomohly se vžít do děje ještě trochu více :)

06.03.2018 4 z 5