karolina5333 karolina5333 komentáře u knih

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Já absolutně nevím, jak hodnotit... Film jsem neviděla a asi jsem čekala něco trochu jiného. Víc drama, ale taky možnost víc sestry poznat. Ta kniha je pro mě strašný "bezpoinťák" nebo jsem já pointu nepochopila. A posedlost vyprávějících chlapců jejich sousedkami, mně připadá tak stejně chorobná jako sebevraždy. Nevím no, za mě ne, byť se to nečetlo špatně.

18.02.2018 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejsem technický typ, chemie a fyzika pro mě na střední škole byly peklo a vesmíru se bojím. A přesto mě tahle kniha naprosto uchvátila!Dokonalé :)

15.01.2018 5 z 5

Na Analfabetku jsem se vrhla kdysi, těsně po dočtení a nadšení ze Staříka a ani ne v její půlce jsem ji znuděná odložila. Teď jsem se na ni po dvouleté pauze vrhla a hle, zdá se, že to chtělo jen trochu odstup :) Staříkovi se zkrátka nevyrovná, ale je oddechová, svižná, šílená a zábavná. A to já ráda :)

14.12.2017 4 z 5

Vraždy v hotelu Vraždy v hotelu Zora Beráková

Zápletky jednotlivých novel by samy o sobě nebyly špatné, a po čtení pět seti stránkových severských detektivek je celkem fajn znát vraha už po sto stranách. Přesto nemůžu dát víc jak dvě hvězdy. Strašně špatně se postavám jejich chování a průpovídky věří, hlavně asi proto, že mluví jak za dob první republiky, i když se vlastně ani nedá poznat, v jaké době se který příběh odehrává. Matou mě i jména. Jak se v jednom příběhu mohou postavy jmenovat Adéla, Kuba a Míca (ne, to není kočka, ale dívka) na jedné straně,a na straně druhé Norton, Sibyla, Gustl, Rolf? Tak jsme v Rakousku, u nás nebo kde? Chápu, že paní spisovatelka má svůj věk, ale tohle je na mě tak nějak moc. Přestože jsem knihu ve finále přečetla rychle a do určité míry mě svou jemnou bizarností bavila, po další knize od paní autorky už nesáhnu. A to jsem i pominula skutečnost, že jedna novela se v hotelu vůbec neodehrává :D

23.10.2017 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Pro mě po Dokonalém tichu zklamání. Zápletka nic moc,čekala jsem daleko víc strhující závěr, vrah mi byl víceméně jasný od chvíle, co se v knize objevil, a to nejsem žádný čtenářský Sherlock. A přestože mám sama sestru a jsem poměrně "cíťa" ani jsem si v závěru nepoplakala :)

30.08.2017 2 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Náhodou je to velmi dobrá kniha!Přiznávám, že ze začátku se mi taky nečetla úplně dobře, ale naštěstí nemám ve zvyku rozečtené knihy odkládat, a tak jsem se mohla dopracovat do skvělé druhé třetiny knihy a neméně zajímavého finále.Doporučuji vydržet!

14.05.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Z první polovinou jsem docela bojovala, ale pak to byl nářez :) Finále jsem přečetla jedním dechem. Takže kdo je ze začátku na rozpacích, radím vydržte!

02.05.2017 4 z 5

Norma Norma Sofi Oksanen

Moje první kniha Oksanen. Směska to sice je :D ale není to žádná hrůza :) Téma zajímavé, zápletka se dobře rozvíjí, jen by ji mohla autorka odhalovat trošku systematičtěji, takhle jsem byla chvílemi dost zmatená co, kdo, jak, proč.

21.02.2017 4 z 5

Ty, já a ti druzí Ty, já a ti druzí Fionnuala Kearney

Opravdu nic přelomového. Manžel hloupý nevěrník a žena, která musí po rozvodu začít znovu žít. Nic víc, nic míň, byť se o nějaké "víc" autorka asi snažila.

08.02.2017 2 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

V knize najdete popsané velmi zajímavé situace z Afriky, což mě osobně rozšířilo obzory a v dobrém slova smyslu změnilo moji představu o tomto kontinentě. Ovšem styl psaní autorky se mi zdál plochý a povrchní, byť děj sám o sobě je zajímavý. Chování a jednání postav je ale pro mě ve většině případů úplně nepochopitelné, většina hrdinů mi připadala jako s IQ tykve nebo autorka nedokázala dobře vystihnout příčinu jejich činů.

07.01.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Můj první Nesbo...a rozhodně ne poslední :)

30.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky jsou prudce čtivé, ale (nebo protože?) jsou celkem o ničem :) Kéž by takový boom, jako byl kolem nich, byl i kolem jiných knih...

23.10.2016 3 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

A mně se to moc líbilo! Já se pobavila a zavzpomínala na pubertu a myšlení ve stylu "no future" :D
Takže pokud nejste upjatí vychovatelé, určitě si knihu přečtěte :)

05.09.2016 5 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Nenáročná kniha ke kávě. Některé myšlenky mě opravdu oslovily, některým jsem se musela smát, ale pokud člověk bere knihu s nadhledem, tak vůbec není špatná.
Dávám hvězdičku navíc za recept na jednoduchý, ale výborný čokoládový dort :D

05.09.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mně se strašně líbily první tři části knihy. Rok čtvrtý a pátý pro mě bohužel už byl zklamáním, myšlenky se hodně opakovaly a celé to bylo už trošku "o ničem". Nicméně i tak doporučuji :) Ilustrace knihy jsou opravdu výjimečné!

05.09.2016 4 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Módní i kosmetické rady paní Ines se mi zdají většinou úplně mimo, ilustrace mě nezaujaly. Kniha se snad může hodit před cestou do Paříže, protože tipy na místa, která doporučuje autorka navštívit zabraly půlku publikace.

05.09.2016 2 z 5

Když pan Pes kousne Když pan Pes kousne Brian Conaghan

Velmi osobitá kniha, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak mě chytla. Hezké nahlédnutí do světa (ne)obyčejného teenagera :)

27.07.2016 4 z 5