Když pan Pes kousne

Když pan Pes kousne - Příběh o životě, smrti, lásce, sexu a nadávání. Seznamte se s Dylanem Mintem. Je celkem fajn, až na toho Touretta. Jeho život, to je neustálá snaha ubránit se tomu, co ho Tourettův syndrom nutí dělat: potlačit nutkání sprostě nadávat, tiky, třas, vrčení, vytí psa, který se chce dostat ven, když je Dylan ve stresu. Není to snadné, zvlášť když je táta ve válce, neustále na mušce ostřelovačů, a máma pořád brečí. A jako by to nestačilo, během jedné pravidelné kontroly u doktora zaslechne Dylan větu, která nebyla určena pro jeho uši. Podle všeho má namále a vydrží nanejvýš do srpna. Teď je duben. Za ty čtyři měsíce by Dylan chtěl ještě pár věcí stihnout a zažít. Pár super věcí. Například sex. Udělá si seznam, a odhodlaně se pustí do plnění posledních přání......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294211/kdyz-pan-pes-kousne-RKC-294211.jpg 3.922

When Mr. Dog Bites (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

waitwhat

Velmi jsem se pobavil, i díky skvělé práci překladatelky!

zee

Výborný a vtipný vhled do duše kluka s Touretovým syndromem, který se svérázným humorem komentuje své vnímání světa, problematiky své nemoci, normálnosti a nenormálnosti, to vše okořeněné naivně vnímanou sexualitou a přístupem k pubertální partnerské problematice. Je to milé, je to vtipné, je to naučné.

Maanna
27.11.2017

Kniha mě zaujala nesentimentálním přístupem k problematice postižení, kdy všichni žáci Drumhillu byli popisováni jako v podstatě normální teenageři, kterým zkrátka život něco trochu komplikuje. V knize je také dost vtipných situací a i líbilo se mi i to, že Dylan nebyl příliš přemoudřelý. Jedinou výtku mám k tomu, že naopak občas byl možná až příliš dětský, s čímž pak poněkud neladil jeho přístup k sexu...

Princezna22
16.08.2017

Nemilé téma, ale spracované dokonale. Zasmála jsem se. Sice mi trvalo trošku se zacist, ale nakonec jsem knize podlehla. Sice jsem věděla hned, jak kniha skončí. Ale to vůbec nevadilo. Příběh je to opravdu mile vyprávěn :)

Tánička11
27.06.2017

Kniha je jedna z mích nejmilejších knih vůbec, jak říká mnoha lidí neveselé téma bylo převedeno do docela svižné a humorné knihy. Doopravdy jsem se smála když popisovaly že Dylin jde vedle nějakého frajera a on vylézá pes to mě dostalo. Skvělí příběh u kterého se nebudete nudit.

S.monika
26.02.2017

Kniha nebyla špatná. Správně pubertální a uvěřitelná z pohledu 15/16 dětí. Líbil se mi Dylan a jeho osobnost a nemoci. Myslím, ze dospívání je těžká věc a to nemluvě o duševní nemoci. Sice mi trvalo než jsem se zacetla ale nakonec jsem byla rada, že jsem u knihy vydržela :).

hellena1523
21.01.2017

Neveselé téma, které bylo zpracované tak milou formou! Sice jsem tušila, jak kniha dopadne, takže jsem nebyla zvlášť překvapená, ale to mi vůbec nevadilo. Kniha mě moc bavila, chvílemi jsem se opravdu zasmála, za mě spokojenost.

Lenka.Vílka
08.11.2016

Ani nevím jak, ale četla jsem do noci, protože nešlo přestat. Vážně dobře napsáno, ale...kdybych byla o jednu dekádu mladší, hvězd dám víc. Proč? U podobných knih si říkám, jak jsem šťastná, že mi je tolik, kolik mi je. Protože já ty některý současný fakany fakt nechápu. Jinak bych je asi chápala...

karolina5333
27.07.2016

Velmi osobitá kniha, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak mě chytla. Hezké nahlédnutí do světa (ne)obyčejného teenagera :)

Autor knihy

Brian Conaghan