karolina5333 karolina5333 komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Je mi to líto, ale mě to příliš neoslovilo. Děj mi připadal vlastně trochu o ničem a byť souhlasím s tím, že psychologie hlavních hrdinek byla celkem dobře načrtnutá, ani jedna z nich si mě nijak extra nezískala a jejich příběhy mi byly víceméně lhostejné.
Co mě vyloženě štvalo byly vedlejší příběhy o ničem - ztráta notebooku a jeho nalezení, celé dění ve firmě. Chápu, že to mělo spojit příběhy, ale bylo to takové divně bez kontextu.

11.04.2024 2 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Poslechnuto jako audiozpracování od Českého rozhlasu. Bavilo, příjemné oddechovky, některé se super originálním nápadem.

23.02.2024 4 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

I don't know co si o tom myslet. Četlo se to fakt dobře, něco je hnus, ale taky v tom vidím nějaké paralely.

09.02.2024 3 z 5

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Skvělé. Poslechnuto za jeden den. Začala jsem dopoledne u vánočního úklidu a knihu měla jako zábavný podkres. Končila jsem před spaním, se zapalenými svíčkami a vonnými tyčinkami, a hezky prožila hluboký závěr.

12.12.2023 4 z 5

Malučký princ Malučký princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásné, jako každé čtení Malého prince!
I když pocházím z Valašska, tak mi chvílu trvalo sa začíst, ale za chvílu, už to bylo dobré :) Moc se mi líbily i ilustrace.

23.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslechnuto, skvělá adaptace Českého rozhlasu.

02.06.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Skvělý,boží,úžasný! Díky :)

22.12.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám samozřejmě hluboký respekt k příběhu Laleho, ale to jak je kniha napsaná, je spíše průměrná práce a myslím si, že původní scénáristická podoba mu sedla lépe. Takhle je to trochu plytké, nepropracované, nedobře popsané emoce, takže s žádnou postavou jsem se neztotožnila.

17.01.2022 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasné, nadčasové, dechberoucí.

30.12.2021 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Nemám chuť přečíst si další knihu o Holmesovi, ale mám velkou chuť se podívat na seriálové zpracování.
Za mě zkrátka kniha, která dává dokonalý základ pro moderní zpracování.

28.12.2021 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Dost jsem bojovala s ústřední povídkou Žárlivost, do které jsem se nemohla začíst a která byla zbytečně zdlouhavá.
Všechny ostatní byly fajn,většinou s poměrně šokující koncem, který ve vás zarezonuje,byť pointu většinou očekáváte.

28.12.2021 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá práce autorky! Velmi silná kniha, kterou by měl přečíst každý!

22.12.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za velmi napínavý závěr nakonec hvězda navíc, ale celou dobu to byl jinak velmi slabý průměr. Žádná z postav mě nezaujala, takže jsem děj nijak extra neprožívala. Plus opět mám pocit, že by knize slušelo tak o sto až dvě straň méně, je to zbytečně překombinované.

11.12.2021 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Poslechnuto jako audiokniha s paní Medveckou.
Na jednu stranu velmi nadčasové pasáže a výborný humor, na stranu druhou trochu depresivní vyprávění frustrované poslušné manželky.

14.11.2021 4 z 5

Úžasná kniha! Vtipná, zajímavá, se spoustou malých velkých životních pravd.
Tak a teď chci jet do Gruzie!

‐-------------
Buddhisté říkají, že když člověk nějakým způsobem překročí pravidla, která si sám stanovil, nikdy by toho neměl litovat. Měl by si to naopak užít.

Některé věci jednoduše nejde vymyslet potichu a sám.

Člověk ale bohužel musí pracovat s tím, co zrovna má - a když je sám, platí to taky.

Těžko hledat lepší důkaz blahobytu než skutečnost, že vedeme životy tak nesnesitelně snadné, až do nich potřebujeme přidávat dobrodružství.

Pocity jsou jako Rusové. Přicházejí tehdy, kdy je jeden nečeká, a zpětně člověka přesvědčují, že je vlastně pozval.
Každopádně jsem svoje pocity vždycky poslouchal, protože by stejně přicházely tak dlouho, dokud bych to neudělal.

Je to právě iracionální strach, který nás vede k hloupým chybám.

To, jací jsou lidé kolem mě, jednoduše kopíruje mou náladu.

Život je dosud příliš vzácný na to, aby se lidé mohli jenom míjet.

Skutečná svoboda pro mě začíná tehdy, kdy se přestanu brát vážně.

"...no co,když se pije,tak se lije."

"A takovej milej člověk si včera byl," vydíral mě Igor. Já se ale nedal. Nic jsem mu nesliboval a svobodu má člověk jenom jednu.

15.10.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Dokonalost!

Tak si říkám,co ještě Jo chudákovi Harrymu provede.

"Umění naučit se vycházet s přízraky spočívá v tom, že najdeš odvahu dívat se na ně tak důkladně a dlouho, dokud nepochopíš, že jsou právě jenom přízraky.Mrtvé a bezmocné."

"Člověk se toho od života možná moc nenaučí, s výjimkou jediného: není cesty zpět."

"To všechno jsou akorát drobný okamžiky a možnosti volby, tati. Takový, o kterejch sis myslel, že jsou nedůležitý, prostě here today, gone tomorrow. Jenomže se nasčítají. A než si toho všimneš, slejou se v řeku, která tě strhne s sebou. Která tě dovede tam, kam míříš."

27.09.2021 5 z 5

„Je tak, jak je, a bude tak, jak bude."

Rereading 2021.

29.08.2021 4 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

50%
Mám pro tuhle sérii velkou slabost, bohužel mi tentokrát děj přišel hrozně natahovaný, potenciál zápletky zpracovaný spíše průměrně.

14.06.2021 2 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Nevím, jestli je to tím, že jsem mladá nebo tím, že nemám moc v oblibě romantické knihy, ale za mě spíš ne, než jo.
Život Doris mi ve finále zase tak dobrodružný nepřipadá, ano, pocestovala si, ale že by zažila zase něco tak zajímavého...S Jenny měly vztah asi krásný, ale pasáže s ní mě vyloženě nudily (šla si vyčistit zuby..., podala malé kapesník..., malá vyplivla piškot na zem...). Stejně jako v jiných knihách, které souvisí s historií mě i zde pasáže z přítomnosti rušily.
Celkově jsem se musela donutit do dočtení.

11.04.2021 2 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Grace se Samem už by děj asi sami neutáhli, naštěstí autorka přidala postavy Isabel a Cola, kteří mě moc bavili a dali druhému dílu nový náboj.
Za mě ve svém žánru stále super čtení a časem se snad dostanu i ke třetímu dílu.
Zajímalo by mě, proč to Netflix ještě nenatočil jako seriál :D V roli Sama - Shawn Mendes, v roli Cola - Machine Gun Kelly...Už to úplně vidím :D

12.02.2021 4 z 5