Norma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní postavou nového románu Sofi Oksanen je mladá žena Norma Ross, která bydlí v helsinské bohémské čtvrti Kallio. Je osamělá, avšak osamělost je částečně dobrovolná. Jediným blízkým člověkem, a také jediným, kdo znal Normino tajemství, byla její matka Anita. Ta spáchala sebevraždu skokem pod metro… Po pohřbu kontaktuje Normu neznámý muž a přesvědčuje ji, že je i v jejím zájmu si s ním promluvit. Strhující thriller z pera známé finské spisovatelky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306455/norma-1Bk-306455.jpg 3.492
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Norma, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Norma

Přidat komentář
poulet
30.08.2020

Za mě nezajímavé téma, nepřehledné vztahy mezi postavami, děj taky nic moc - jeden z nejslabších kousků, který jsem ze Světové knihovny Odeonu četla (a čtu je hodně). Jednu hvězdičku dávám za to, že se to poměrně dobře četlo, druhou za to, že úplnej průšvih to taky nebyl :-)

Anette99
02.08.2020

Velice zajímavé a zvláštní čtení. Ale líbilo se mi a od autorky si někdy určitě ještě něco přečtu.


Devil-Ivet
15.07.2020

Sofi Oksanen si mě získala Očistou a každou její další knihu s nadšením očekávám. S touto to nebylo jinak. Začetla jsem se poměrně rychle, i přesto, že postavy se mi pletli. Byla jsem zvědavá, jaké tajemství Norma skrývá a jaké bude její pátrání. Ale asi za polovinou knihy mé nadšení opadlo. Pořád to bylo čtivé, ale zbytečně zdlouhavé, postavy se nevyvíjely a ztratilo to nápaditost. Přesto nahrávky s Anitou jsem přečetla s napětím.

000nugatovej
23.03.2020

Oksanen našla odvahu opustit témata, která ji přinesla úspěch. Norma se nevyrovná předchozím románům, i tak je čtivá - "norma kvalitní četby".

lencin
07.02.2020

Nebylo to špatné, byť Stalinovy krávy či Očista byly vyšší liga. Možná tam bylo příliš mnoho témat....

Kittywu
29.12.2019

Oksanen mě opět nezklamala. Ačkoliv knihy s tématy nadpřirozena nemusím, Norma se mi líbila. Zde byl totiž dotek nadpřirozena jen letmý (jde o vlasy hlavní postavy), nicméně zajímavá a kontroverzní témata (byznys s prodlužováním vlasů nebo náhradními rodičkami), která se v knize vyskytují mají jasný a nepopiratelný přesah do našeho skutečného života.

petrarka72
24.11.2019

Žánrová neujasněnost škodí, respektive - čtenář dostane tolik čtecích klíčů, že se v nich prostě ztratí... V hlavní roli vlasy - a žena jako spotřební zboží, redukovaná na majitelku vagíny, dělohy a reprodukčních schopností. Tento motiv se u autorky vrací - ale raději ho postupně odhaluji v jejích příbězích typu Stalinovy krávy nebo Očista, než když mi je vržen mezi oči z každé stránky třikrát...

Moška
16.04.2019

Úplně jiné, než Baby Jane. Tajemné, s prvky magického realismu. A také s prvky napínavého, téměř detektivního pátrání. A s prvky psychologické novely. Cokoliv mezi těmito žánry může být (a je) Norma. Rozhodně doporučuji.

1