Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tuto sérii čtu už potřetí a pořád se mi stejně líbí. Tenhle díl patří určitě k mým oblíbeným. Celkově jsou všichni členové bratrstva úžasní a já se rovnou přesouvám k druhému dílu. Všem doporučuji.

02.04.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Úžasný začátek této série. Stránky jsem hltala jednu za druhou a od knihy jsem se nedokázala odpoutat. Mou oblíbenou postavou se určitě stal Tobias. Tris mi byla taky sympatická, ale v některých věcech jsem se s ní vůbec neuměla ztotožnit. Celkové prostředí a příběh mi přijdou velmi zajímavé, určitě všem doporučuji.

Supernova Supernova Marissa Meyer

Skvělé zakončení. Až do posledních stran jsem byla napjatá a vůbec netušila, jak příběh dopadne. Hodně věcí mě překvapilo, hodně věcí se vyjasnilo.
Adrian byl stejně skvělý, jako v předchozích dílech. Opravdu jsem si ho oblíbila, stejně jako jeho celý tým a rodinu. Noviny důvody pro pomstu jsem stále moc nechápala a její chování často také ne, ale naštěstí vše dopadlo jakžtakž dobře.
Na konci bych ale ještě uvítala aspoň jednu kapitolu navíc, kde by měly více prostoru všechny hlavní postavy a kde bychom se dočkali nějaké jejich závěrečné promluvy.
Epilog mě překvapil, proto doufám, že se někdy v budoucnu autorka rozhodne pro pokračování.
Všem tuto sérii určitě doporučuji!

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Povídky z pohledu mé oblíbené postavy Divergence. Opravdu jsem ráda, že autorku napadlo tyto povídky napsat a vydat. Četlo se to velmi lehce, klidně bych uvítala více stránek.

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Příjemná pohodová knížka. Postavy mi byli sympatické, i když Prudence mi docela často lezla na nervy, Quint to ale vyvažoval. Pro odpočinkové odpoledne doporučuji.

31.03.2021 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tento díl byl pro mě lepší než předchozí. Celou dobu jsem byla napjatá, co přijde dál, protože jsem vůbec neuměla odhadnout, jakým směrem se bude děj vyvíjet. Celkově zde bylo více akce než v předchozím díle. Noviny důvody k pomstě mi ale stále nedávaly smysl. Adriana a jeho tým jsem si opravdu oblíbila. Vlastně většina postav mi přijde sympatická a i díky nim se těším na další díl.

29.03.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Zajímavé pojetí moderního světa. Kniha mě zaujala, téma je poutavé. Autorčina tvorba mi celkově vyhovuje, její postavy jsou mi vždycky velmi sympatické a snadno si je oblíbím, prostředí se mi také líbilo. Moc akce v tomhle díle není, prvních 400 stran mi totiž přišlo jen seznamující, uvádějící do děje. Na začátku jsem se docela ztrácela ve jménech. Novino argumentování a důvody mi přijdou nedostačující a docela nelogické. Ale i tak jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

29.03.2021 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Skvělé zakončení série. Celou dobu jsem se dobře bavila, postavy mi přišly velmi sympatické. Nejvíc jsem si oblíbila Cartera a Romana (tomu jsem přála lepší konec), ale jsem ráda, že se aspoň Georgina se Sethem dočkali šťastného konce. Knihy jsem přečetla za pár dní, za mě musím říct, že to byla příjemná oddechová četba plná všemožných nadpřirozených postav a zvratů.

20.03.2021 5 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

Série nám skoro spěje ke konci a já jsem zatím spokojená. Je to takové dobré odpočinkové čtení, knihy se čtou snadno. Jsem ráda, že se znovu objevil Roman. Zároveň se dozvídáme nové střípky z minulosti jak Georginy, tak i Setha. Docela jsem si oblíbila i Cartera, tak se ho snad opět dočkám v dalším díle. Celkově si myslím, že se máme na co těšit.

Žár Žár Richelle Mead

(SPOILER) Další pěkné pokračování. Tyto knihy se čtou skoro samy. Opět se objevila nová zápletka i nové postavy. Georgina se vzpamatovává z rozchodu, ale moc se jí to nedaří. I když i na ni se časem usměje štěstí (ale zas tak jednoduché to nebude). Celkově jsou mi postavy z této série (až na výjimky) sympatické, ale nějak s nimi necítím spojení, které jsem pociťovala třeba s postavami z VA. Přijde mi, že jsou popsány docela mělce. Nicméně i tak se těším na pokračování.

Sny Sny Richelle Mead

(SPOILER) Další fajn díl. Georgina určitým způsobem udržuje vztah se Sethem, ale bohužel se vyskytnou překážky a nedopadne to úplně ideálně. Celkový děj se začíná slibně rozjíždět a já už se nemůžu dočkat pokračování.

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Super pokračování. Tento díl se opět čte velmi lehce. Objevila se nám tu nová zápletka i nové postavy. Dočkali jsme se vývoje vztahu Georginy se Sethem. Těším se na další díl.

Trápení Trápení Richelle Mead

Po čtení Vampýrské akademie a Pokrevních pout jsem se rozhodla vrhnout i na tuto sérii a musím říct, že nelituji. Celkový námět se mi líbí a postavy mi přijdou sympatické. Roman i Seth mě zaujali a už se na ně těším v dalších dílech. Kniha nemá moc stránek, tak se čte velmi lehce a rychle.

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Skvělé zakončení. Spousta věcí mě opravdu mile překvapila. Celkově musím říct, že byla tato série zakončena úžasně a já jsem si při čtení tohoto dílu užívala každou stranu, stejně jako u předchozích.

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

(SPOILER) Opět skvělý díl. Tato série je velmi čtivá a já jsem si užila každou stránku. Sydney musela přežít pobyt v nápravném centru, odkud i díky svým nových přátelům nakonec dokázala utéct. Adrian bojoval s úzkostmi plynoucími z využívání éteru a únosu Sydney, ale během toho všechno se stále snažil hledat Sydney a nakonec byl úspěšný. I přes všechny překážky se totiž opět společně setkali. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Další skvělé pokračování. Při čtení jsem celou dobu byla napjatá, co přijde potom. Líbí se mi střídání pohledů Sydney a Adriana. Takhle si více uvědomujeme, jak éter působí na Adriana i co cítí k Sydney. Jejich vztah v této knize museli skrývat, ale i tak jsme se dočkali několika skvělých romantických scén. Po napínavém konci ihned sahám po dalším dílu. Všem doporučuji.

14.03.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další skvělé pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jsem ráda, že se tak autorka rozepsala, protože tato série patří mezi mé nejoblíbenější. K předchozím párům se nám tady přidala Cress s Thornem. Jejich společné chvilky mě opravdu bavily. Autorka byla schopna všechny tyto tři páry příběhově propojit a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Můj nejoblíbenější díl této série. Vlk byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho, jen škoda, že se Scarlet neměli ještě více prostoru. Byla jsem ráda, že se příběh věnuje i Cinder s Kaiem. Celkově jde podle mě o velmi originální pojetí pohádek a jsem opravdu vděčná, že něco takového bylo vymyšleno.

12.03.2021

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Skvělé doplnění jedné z mých nejoblíbenějších sérií. Jedná se o několik krátkých povídek, ve kterých se dozvíme více o našich oblíbených hrdinech. Všem doporučuji.

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Zajímavý pohled do Levaniny duše. Po tom všem, co provedla, jsem ji nebyla schopna litovat, ale mírné pochopení jsem pro ni dokázala najít. Stejně jako ostatní knihy této série se i tato četla velmi lehce. Určitě doporučuji.