Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Úžasná kniha, která vypráví o skutečném přátelství, ale i o bolesti. Knihu jsem četla už dávno, ale zanechala ve mně silný dojem.

25.10.2020 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Tato kniha mě docela zaujala a i díky ní jsem přestala odkládat některé povinnosti a řešit nedůležité věci. Myslím si, že velkou částí rad, které nám autor dal, je dobré se řídit, ale ne ve všem jsem s autorem souhlasila. Nemyslím si, že cílem všech lidí, je být co nejúspěšnější, ale spíše "jen" být co nejspokojenější. Zároveň mám pocit, že si informace upravoval podle sebe, než že by používal skutečná fakta. Autor nejspíš také žije v domnění, že všichni chtějí žít jako on. Ne každý má v sobě chuť být sobcem.

25.10.2020 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Krátké, ale silné povídky, které vypovídají o krutosti války stejně ne-li více než mnohé jiné válečné příběhy.

25.01.2019 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Příběh na mě velice silně zapůsobil. Občas jsem se musela ve čtení pozastavit a zhluboka se nadechnout, než jsem mohla dále pokračovat. Až tak těžké bylo snášet utrpení malého dítěte.

16.02.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha, která mě dokázala vtáhnout do děje. Válečné scény byly velmi dobře popsány, až se mi tajil dech. Určitě stojí za zmínku filozofické zamýšlení nad válkou.

17.01.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Příběh mě zaujal, ale bohužel ty strojené dialogy mi dojem mírně kazily.

01.09.2017 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

23.04.2017

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tato kniha mě velice mile překvapila...Bylo to roztomilé, sladké, romantické, ale i trochu napínavé. Sice se dalo poznat, kdo tajemný Blue je, ale až do konce to nebylo jisté.
Simon mě zaujal, myslím, že příběh byl uvěřitelný, realistický a lehce se četl.
Určitě doporučuji. Knížku přečtěte za chvilku ;)

23.04.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

12.04.2017

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

06.04.2017 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Po dlouhé době jsem se vrátila k Bratrstvu a jsem za to ráda.
Quinna a Blaye jsem si neskutečně oblíbila a celou knihu jsem si říkala "Proč už spolu prostě nezačnete chodit!!???"
Přiznám se, že jsem byla tak moc natěšená na jejich příběh, že jsem vedlejší dějové odbočky ani nečetla. Časem to určitě napravím.
A souhlasím s Janičtou ohledně časového skoku na konci, taky jsem čekala něco víc.

08.03.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Určitě doporučuji všem fanouškům Divergence.
Tobiasův pohled je velice zajímavý a objasnil mi i některé nejasnosti.
Oblíbila jsem si ho ještě více a to je co říct, protože Čtyřku zbožňuji už od začátku.
Myslím si, že autorka popsala většinu důležitých scén a já jsem byla opravdu spokojená.
Knihu jsem přečetla hned, protože se čte velice dobře a navíc není dlouhá.
Možná bych byla spokojenější, kdyby celá trilogie byla z pohledu Tobiase. Opravdu se mi líbilo číst to z jeho pohledu a prozkoumat jeho osobnost zblízka.

08.03.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že tato kniha mě moc nezaujala. Nějak jsem příběhu nevěřila, přišlo mi to nepromyšlené.
Charaktery nerealistické, povahově se každý choval jinak, než bych čekala.
Na druhou stranu to byl návrat do světa Harryho Pottera a bylo to tam pár světlejších okamžiků.
Scorpiuse jsem si velmi oblíbila, myslím si, že tato postava se povedla.
Takže nakonec jsem se rozhodla pro tři hvězdy.

08.03.2017 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem už před nějakým časem četla, ale tentokrát jsem se rozhodla přečíst si ji v angličtině. Trochu mi ze začátku vadilo, že je kniha psaná v přítomném čase, ale později jsem si na to zvykla. Znovu jsem si neskutečně oblíbila Čtyřku. Je prostě úžasný. Myšlenka frakcí mě zaujala (v knize...ve skutečnosti je to blbost). Také by pro mě bylo lepší, kdyby postavy byly o něco starší.
Děj byl zajímavý, postupně gradoval a já se těšila na další stránky.
Myslím si, že autorka skvělé vykreslit jednotlivé povahy. Určitě tuto knížku i přes drobné výhrady doporučuji.

07.03.2017 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Opět zajímavá zápletka, při které jste přemýšleli, jak to vlastně dopadne. Neskutečně jsem si oblíbila Chancea... Pěkný závěr, jsem velice spokojená s celou sérií.

07.03.2017 5 z 5

Únos Únos Kathy Reichs

Opět úžasný díl. Zábavné pokračování. Už se těším na další díl, hlavně na Bena a Chancea.

05.03.2017 5 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Opět úžasný příběh. Samozřejmě ne bez chybičky, ale to vůbec nevadí. Četlo se to rychle a snadno.
Chance mi bylo líto. Ani se nedivím, že se chce dozvědět víc.
A možná by neuškodilo trochu více té mužské dominance, přece jen jsou tam tři kluci. :D

25.02.2017 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Tak po tomhle dílu jsem zvědavá, jak to bude s Chancem dál. Opět skvělý díl. Nezklamal.
Viráti musí zachránit LIRI, sehnat spoustu peněz a jak jinak to udělat, než nalezením pokladu.
Ben se nám asi trochu zakoukal do Tory. Těším se na další díly.

Virus Virus Kathy Reichs

Tuto knížku jsem četla už před pár roky. Teď jsem se k celé sérii vrátila, protože konečně vyšly poslední díly. I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, dokáže zaujmout i starší. Děj je zábavný, docela rychle utíká a Viráti jsou zábavní.

Winter Winter Marissa Meyer

Dokonalá kniha...úžasné postavy, skvělá zápletka. Na tenhle díl jsem čekala dva roky a čekání se vyplatilo. Znova jsem si přečetla celou sérii, četla jsem skoro bez přestávky . Nemohla jsem knihy odložit a nakonec jsem to vše za 4 dny stihla. Nejvíce jsem si oblíbila Vlka a nakonec i Jacina.