Debordelizace hlavy

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? Chcete vědět: ■ Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí? ■ Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte? ■ Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou? ■ Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky? ■ Proč pronášíte nejapné poznámky? ■ Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší? ■ Co vám brání v úspěchu? ■ Jak nejlépe využijete svou agresivitu? ■ Jak se vždy správně rozhodnete? ■ Jak ušetříte 2/3 své energie? ■ Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život? ■ Jak se vyrovnáte se svou minulostí? ■ Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí? ■ Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete? ■ Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu? Odpovědi najdete uvnitř této knihy. Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57148/debordelizace-hlavy-YUt-57148.jpg 4177
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, TAXUS International

Kniha Debordelizace hlavy

Lotka
08. listopadu

Buďte flegmatický sobec a bude vám dobře.

Janadvorackova

Hmm, hmm :). Zjistila jsem, že jsem pračlověk (chovám se a jednám instinktivně jako oni). A kupodivu mi to vůbec nevadí :), protože z pohledu rad, postřehů v téhle knize jsme pračlověci, pardon pralidi, totiž úplně všichni. Nejde nám už tolik o život jako našim předkům, přesto podléháme primitivismu. Pravda, někdo to umí maskovat, ale stejně jsme všichni stejní.
Jenom nevěřím tomu, že za den člověčí mozek vyplodí pětadvacet tisíc myšlenek. Vědomých, nevědomých, to je fuk. Zajímalo by mě, kde autor to číslo vzal.

Když si třeba o nějaké konkrétní osobě budu x hodn denně myslet, "jaký že střevo to po světě chodí," a po domácí "přestřelce" na nic jiného v podstatě myslet nebudu, bude se spousta myšlenek asi točit kolem masného průmyslu, domácích zvířat a kýblů krve. Ale budou to furt ty stejné představy :).

Také se mi líbí potvrzení faktu, že když se třeba v práci nudíte, namísto toho, abyste dělali něco konstruktivního, víc vás to unaví.
Proto většinou v práci poslouchám knihy, protože ty jsou vlastně podnětnější, než mechanická činnost, mnohdy otravná a pomalá.

Poslouchala jsem audio i této.
Text je na tento druh literatury nečekaně srozumitelný, místy vtipný a dokonce většinou uvěřitelný.
Motivační záležitost totiž nevyhledávám. Připadají mi většinou hloupé, a vždy si představím nějakou tu filmovou scénu se zpruzelou úřednicí v dopravní zácpě, která vůbec nic nestíhá a ze záznamu k ní mluví měkký hlas, radící jí "jste nejlepší na světě a všechno zvládnete." A ona ví, že ne :).

Ve skutečnosti jsme ale spíš všichni zvířata a je v pořádku, když silní "požírají" slabé. Ti nejlepší jsou pod drnem. Jsme potomky zbabělců. Protože hrdinové umřeli na bojíštích :). To v knize zaznělo a je to tak :).

Uživatelka alix vystihla dokonale to, co jsem si během poslechu říkala.

Aicha196

Uzasna kniha plna uzitecnych rad snadno realizovatelnych

kneslova

Svižně a z mého pohledu humorně dobré rady do života. Faktem je, že když se budou dodržovat, změna se dostaví. Za mě sympatický autor

Lady Greystoke

To je vážně super knížka. I když ke zlepšení života mi až tak nepomohla, vše co je v knize popisováno totiž používám už dávno. Potěšilo mě, že takové zásady sdílí i někdo další :-) Akorát mě udivilo, že pan Toman nezná záložku do knížky a musí si do knihy čmárat aby poznal, kde přestal číst. Snad mu o její existenci za těch deset let, před kterými kniha vyšla, někdo pověděl :-) :-) :-)

JaninaK.

Skvěle, stručně a výstižně napsáno. Shrnuty hlavní atributy dnešní doby z nadhledu. Využila jsem možnosti zúčastnit se motivačního turné "Kurvítka v hlavě" a už se nemohu dočkat, až danou knihu budu držet v ruce.

Teron
26.11.2018

Čet jsem to prvně asi před 15ti lety a je to stejně platný jako tehdy. Toman jde rychle k jádru věci, bez vaty kolem a neztrácí se v podružnostech. Neškodí si občas projet znova pro připomenutí. No a zkrátka říká to, co slyšet potřebujete, ne to, co chcete;-)

JancaMia
13.07.2018

Pomůže ucelit myšlenky a vyčlenit špatné ven ..