Debordelizace hlavy

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? Chcete vědět: ■ Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí? ■ Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte? ■ Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou? ■ Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky? ■ Proč pronášíte nejapné poznámky? ■ Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší? ■ Co vám brání v úspěchu? ■ Jak nejlépe využijete svou agresivitu? ■ Jak se vždy správně rozhodnete? ■ Jak ušetříte 2/3 své energie? ■ Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život? ■ Jak se vyrovnáte se svou minulostí? ■ Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí? ■ Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete? ■ Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu? Odpovědi najdete uvnitř této knihy. Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57148/debordelizace-hlavy-YUt-57148.jpg 3.9203
Literatura česká, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, TAXUS International

Kniha Debordelizace hlavy

Zdeňula

Čekala jsem od knihy více...

Daniel.F
25.12.2020

Návod k použití své hlavy nepotřebuju. Knihu jsem přečetl jen ze zajímavosti, stejně jako Debordelizaci vztahů, která mě bavila víc, i když ani její informace jsem si k srdci nevzal.
Pokud někdo prochází životní/vztahovou krizí a chce ji vyřešit/překonat čtením nebo poslechem nějakých mudrlantů, kteří plácají spíše naučené všeobecné teoretické fráze než radí na základě vlastní zkušenosti, budiž. Mě tohle moc nebere.

Karoli282
25.10.2020

Tato kniha mě docela zaujala a i díky ní jsem přestala odkládat některé povinnosti a řešit nedůležité věci. Myslím si, že velkou částí rad, které nám autor dal, je dobré se řídit, ale ne ve všem jsem s autorem souhlasila. Nemyslím si, že cílem všech lidí, je být co nejúspěšnější, ale spíše "jen" být co nejspokojenější. Zároveň mám pocit, že si informace upravoval podle sebe, než že by používal skutečná fakta. Autor nejspíš také žije v domnění, že všichni chtějí žít jako on. Ne každý má v sobě chuť být sobcem.

EllSeifert
21.08.2020

První třetina knihy mě bavila, ke konci už jsem si nebyla jistá, zda knihu raději neodložím. Autor v knize egoisticky podsouvá svoje názory a pohled na svět. Navíc je to podané tak, že každý, kdo nejedná tak, jak autor uzná za vhodné, je ten špatný - a dobře mu tak, že není šťastný / nedaří se mu. Navíc se mi zdálo, že se stále řeší jedna věc dokola. Neustálé srovnávání s 5 % úspěšných, kam se nejspíš řadí i sám autor - který je úspěšný díky tomu, že lidem říká, jak být úspěšní (???).
Autor v knize pojednává i o depresi. Lidé trpící depresemi - to jsou ale hlupáci. Že je to ještě nenapadlo, že prostě nemají nic řešit. Aha, počkat...

hackote1
05.05.2020

Spousta myšlenek je stejná jako z knih, které jsem četla. Ale jinak moc hezky napsána. Každý si musí z knihy vzít, co potřebuje :) Pro mě nejzajímavější část o rozhodování :) tam pise o dobré a jednoduché technice, jak se rozhodovat :) to jsem od knihy očekávala, že se dozvím, takže hodnotim kladně.

Manifest blech
05.04.2020

Naprosto úžasné, jak jednoduše říci, co si hodně lidí myslí v hlavě.

Vše je stejnak o našem nastavení hlavy.

i_vanička
01.01.2020

Vadí mi jak pan Ivo Toman manipulativně využívá zjednodušené informace na podporu svých rychlých a jednoznačných závěrů.

Lotka
08.11.2019

Buďte flegmatický sobec a bude vám dobře.