Debordelizace hlavy

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? Chcete vědět: ■ Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí? ■ Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte? ■ Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou? ■ Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky? ■ Proč pronášíte nejapné poznámky? ■ Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší? ■ Co vám brání v úspěchu? ■ Jak nejlépe využijete svou agresivitu? ■ Jak se vždy správně rozhodnete? ■ Jak ušetříte 2/3 své energie? ■ Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život? ■ Jak se vyrovnáte se svou minulostí? ■ Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí? ■ Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete? ■ Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu? Odpovědi najdete uvnitř této knihy. Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57148/debordelizace-hlavy-YUt-57148.jpg 4151
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, TAXUS International

JancaMia

Pomůže ucelit myšlenky a vyčlenit špatné ven ..

Boo

Až na tu formální úpravu (tři otazníky všude "???") výborný. Jeho systém řešení dilemat používám doteď a stejně tak ho doporučuji všem, kteří se trápí nějakým rozhodováním.

Nicol13

Po dlouhé době jsem sáhla po rozvojové četbě a dočetla ji. Ke konci mi to však dělalo trochu problém. Nemám ráda takovéhle knihy. Myslím, že na většinu těch věcí člověk musí přijít prostě sám. Jak už to bývá, tak většina lidí se z těch knih stejně neponaučí. Autoři to vědí a jen těží z cizího neštěstí. Tahle kniha je podána tak, že vás ze začátku zaujme... ke konci už mi přišla dost egoistická a s něčím jsem nesouhlasila... Ale o tom to je. Co se mi na knize líbí, že je napsaná jednoduše a vážně to funguje.
V knize jsem našla i pár zajímavých rad,
takže pro mě není úplně nejhorší.

Dejf_ano

Hned na úvod musím říct velmi kontroverzní knížka a autor, buď Vás zaujme nebo ji prohlásíte za nesmysl. Za sebe můžu říct mnoho zajímavých věcí, tipů a návodů jak zlepšit vlastní myšlení. Nezbývá pouze doporučit knížku k přečtení a možná Vám také přinese nové podněty do života. Netřeba dalších komentářů.

Platýz

Jak tu někdo psal, že by ji doporučil číst každému povinně. S tím souhlasím. Kniha je psaná stylem, který pochopí i voliči Zemana. Nepřidává jí to na hodnotě, ale ani neznehodnocuje. Doporučuji opravdu všem - i jako dárek pro rodiče a prarodiče. Neurazíte a zároveň si s knihou uvědomí spoustu věcí. O tuhle literaturu se zajímám hodně, takže tam byly i věci, o kterých už jsem četla dřív. Přesto jsem byla z jednotlivých částí nadšena. Ivo Toman si nebere servítky, ale na jeho styl si velmi rychle každý zvykne. Navíc mě kniha místy i pobavila. :)

Anya636

První třetina knihy je velmi zajímavá a inspirativní, pro to jak si uspořádat myšlenky. Zbylá část knihy je však pouze pro osoby, kteří mají pocit, že by v životě chtěli něco důležitého změnit a mají pocit, že jim v životě něco chybí.

martin8738
06.12.2017odpad!

Já po přečtení knihy mam v hlavě větu: Chcete zbohatnout? Napište knihu! Očemkoli. Tohle je hloupý příklad za všechny.

Nira_DeRaven
23.11.2017odpad!

Knihu nemohu hodnotit pozitivně. Je zaměřená extrémně egoisticky. Vyhrát za každou cenu bez ohledu na morálku či slušnost.
Od takovýchto knih čekám pozvnášející ideály nebo zajímavé postřehy. Kniha nenabízí ani jedno.

sola_lupa
29.07.2017

Knížka je relativně použitelná, dokud se nedostanete k části týkající se deprese (naštěstí je to téměř u konce). Napsat, že z deprese se dostaneme kladným hodnocením všeho - to autor myslel vážně? Pro jistotu jsem si googlila, co je autor zač. Je to nějaký pan inženýr, který podniká. Ať raději podniká v čemkoli, hlavně ať lidem, kteří trpí skutečnou depresí, neříká, co mají dělat. Nebo ať radí, ale až poté, co si přečte, co skutečně deprese znamená.
V knize mi také chyběly odkazy na výzkumy, na něž se autor odkazuje, to beru jako zásadní chybu. Pokud si nemohu přečíst, na čem svá tvrzení staví (jak byl výzkum proveden, kým, za jakých podmínek,...), je mi to k ničemu. Navíc je slušností uvést cizí práci, když ji užívám ve svém výkladu. (U bakalářských, diplomových prací,... je to dokonce nutné, i když nejde o citaci přímou, neboť je jinak práce brána jako plagiát).

sofmysl
06.06.2017

Knize dávám čtyři z pěti, ale to jen proto, že poslední kapitoly už mě nebavily jako začátek knihy. Jinak je kniha moc skvělá, pomohla mi pochopit, na co se musím do budoucna zaměřit a co mi ulehčí život.

kikidok
24.02.2017

Autor píše výborně. Na můj vkus sice moc otazníků, ale knížka mi svojí naprostou upřímností pomohla uvědomit si některé věci. Doporučuju

1v8na
07.12.2016

Kniha je velmi poučná. Je psaná formou přednášky a je doplněna obrázky a cvičenímu - dává nám možnost vyzkoušet si rovnou to, co si přečteme i v praxi.
Hodně věcí mi informace v knize pomohly vyjsnit a určitě je budu používat. Knihu hodnotím velmi kladně a doporučuju ji si přečíst.

Eldar80
19.09.2016

Kniha je psaná jako záznam mluvené přednášky a literární úroveň tak není valná. Taktéž je v knize spousta nepřesností a dalo by se říct laciných obratů. Ale na celkové téma to nemá nijak velký vliv. To kam Toman míří je úplně jasné: pokud se sebou něco neuděláte, zůstanete tam kde jste. Díky názvu jsem očekával spíš knihu na téma odstranění myšlenkového balastu a zbytečného přemýšlení. Podtitul Zprimitivněte k úspěchu ve mě evokoval návod k co nejjednodušímu myšlení. Ale kniha je spíš klasickou motivační knížkou, která dává zcela prosté rady jak se posunout dál a jak si usnadnit rozhodování. Spoustu věcí jsem musel odkývat, protože v této oblasti snad nelze vymyslet něco zcela nového. Kniha se taky mírně dotýká esoteriky, protože si všímá extrémní důležitosti vnitřního života. Svým způsobem se opírá o obecně známý princip: každý je strůjcem svého vlastního osudu. A: o našem štěstí nerozhodují vnější události, ale to jak na ně reagujeme. Pokud nemáte přehnaná očekávání a jste ochotni se sebou skutečně něco udělat, může vám kniha pomoct. Kniha mi přišla horší než Tajemství vnitřní mluvy, ale nejspíš proto že jsem podle názvu očekával trochu něco jiného. (Pro intelektuály to opravdu není.) 70%

adelinka
06.07.2016

po dlhej dobe som si dala motivačnú literatúru....niekedy som ju čítava viac.....mne sa páčila, úplne jednoducho vysvetlené, aj sa s niektorými názormi stotožňujem, no v praxi som asi niekedy zabrzdená :-)

Adelix
30.06.2016

Jednoduše napsané, s mnohým se dá souhlasit. Kniha ale nenadchne, chybí jí trochu nějaká posloupnost, jak psal Neby níže, autor plácá páté přes deváté. Za přečtení ale stojí, i když už se k ní nevrátím. Zjednodušujte, nechoďte zbytečně do detailu, sestavte si hodnoty, řešte pouze to, co můžete ovlivnit, pozitivní samomluva a postoj.

Marketule
13.01.2016

Super - jako vždy :)

DCKH
16.12.2015

Bezva kniha , praktická,naučná,jedna z nejlepších z oblasti psychologie od lidí kteří nemají školu z této oblasti.Pana Tomana uznávám za to co dokázal i se svým Turretovým syndromem.Knihy tohoto autory vždy doporučuji všem zájemcům o amatérskou psychologii a osobní rozvoj.
80%

soltera
26.04.2015

Knihu som dostala, nikdy by som si ju nekúpila, lebo motivačnú knihu o rozvoji osobnosti si predstavujem inak. Je potrebné v dnešnom svete ešte motivovať ľudí k tomu aby zarábali viac, a využívali svoj mozog na 100% aby vybabrali s tými druhými, aby boli úspešnejší?

tisha8409
26.04.2015

Psáno namyšleným blbečkem výsměšně, zjednodušuje situace, které nejsou "zprimitivnět" a nic efektivního za rady nedává. Sám sebe staví do světla dokonalosti, úspěchu a nesmírného majetku.
Opravdu se divím že Česko se nechává tím, co mu má být přirozené - čistit si hlavu a uvažovat klidně-navádět a ještě to neváhá označit za "bestseller".
K smíchu takové "rady".Dají se shrnout pod pojem "nic nehroťte" .
Nedána ani jedna hvězda - skutečně totiž není ji za co dát.

Jana_Z
13.10.2014

Po přečtení níže uvedených komentářů souhlasím vlastně se vším, i když si zdánlivě odporují.
Alix: Jasné, logické a prosté.
Jack Bauer: Krátké, názorné, výstižné.
Hactive: Napsaná čtivě, ostře a na nic si nehraje.
I LordSnape má pravdu, Ivo Toman "nedělá charitu".

Mně osobně kniha opět připomněla co je v životě důležité a co se dá hodit za hlavu. Ve spojení s nedávno přečtenou knihou Čtyři dohody mám teď mnohem větší klid. A proto jsme tuhle knihu přece četli.

andream
02.06.2014

Jednoduché, zajímavé, doporučovala ybch aby si ji každý přečetl , povinně -))

tlapička
08.04.2014

zajímavé poučení

LenysekC
01.04.2014

Kdybych už na tohle téma něco nepřečetla, tak bych asi netušila, o čem to autor mluví, nebo na to už z principu nepřistoupila, protože je to dost radikálně podané. Takhle je to jasné a stručné shrnutí základních principů, které se objevují i jinde. Každému holt sedne něco jiného a někdo jiný :)

Klamm
30.01.2014

Samozřejmě, že jsou v knize parafrázovány myšlenky jiných autorů, ale značnou dávku sebereflexe nelze Ivo Tomanovi upřít. Vždyť jen se svým hendikepem si musel v životě od svého okolí vytrpět své. Najdete zde spoustu užitečných rad a názorů, které můžete aplikovat do svého života a zvednout tak jeho kvalitu. Lépe řečeno, zlepšit vnímání svého života.
Možná, že přijde styl psaní někomu kariéristický a pragmatický. To je ale logické, protože je psána člověkem, který svůj úspěch staví na marketingu. Pokud chcete trochu pohladit a ukonejšit, sáhněte raději po nějaké duchovní knížečce.
Negativa jsem shledal snad jen v ceně knihy, která se mi zdá dost přemrštěná. Platíte totiž i za zbytečné, mnohdy rušivé otazníky a odstavce. To paradoxně potvrzuje autorovo teorii, že lidé mají rádi jednoduchost a přehlednost. Proto si také raději koupí bulvár, než seriozní deník s dlouhými články bez obrázků. Bez této natahovací pomůcky by obsah knihy stačil na pouhou útlou knížečku, za kterou by už bylo ale echt trapné požadovat takovou sumičku.
Jak už ale bylo řečeno, Ivo Toman je podnikatel a ví jak na to. Je už jen na nás, zda jeho strategii budeme akceptovat.

Nebo snad ne?
???

80%

Dandy1
03.01.2014

Skvělé rady jak se jednoduše poprat s problémy.

Neby
30.12.2013odpad!

Kniha plácá páté přes deváté, skáče k tématu na téma a to bez souvislosti a logiky.....................fakt ne, diky. Díky Bohu, měl jsem jen pujcenou. Proč češi neumí psát v tomhle odvětví,až na čestné výjimky........ ...nevím

Hactive
19.12.2013

Pokud existuje motivační kniha s radami do života nebo konkrétně k úspěchu v kariéře bez toho, aniž by sypala všem do hlavy, že budou po přečtení milionáři (což je nesmyslné krmivo, protože bychom už byli všichni, že..), je to právě tahle knížka. Napsaná čtivě, ostře a na nic si nehraje. Podle mě zatím nejlepší knížka svého druhu, kterou jsem četl.

Vlkova.kristyna
14.10.2013

Inspirujici knížka, které mi hodně dala, Samozřejmě ale zaměřená hlavně na peníze.

pecka02
09.06.2013

Dostala jsem ji darem na Vánoce a musím říct, že mi v té době hodně dala...s postupem času jsem ovšem nacházela i lepší

LordSnape
29.05.2013odpad!

Ivo Tomana jsem viděl kdysi v pořadu Hyde Park, kde mě zaujal i název této knihy. Nicméně jsem si při čtení této "příručky" utvrdil jen svoje mínění o tomto člověku. Působí na mě jako namyšlený, sobecký a protivný lektor, kterému nejde ani tak o dobro druhých, ale spíš o své blaho, pocit důležitosti a peníze, které dnes bohužel hýbou světem. Svůj hendikep používá spíš jako vábničku, aby ukázal, jak je jiný a úspěšný. ??? Kniha mi nic nedala, ani mě nijak nezaujala, což je u motivační literatury problém. ??? Já hledám ve světě něco víc, než jen primitivní myšlení. ??? Wtf is this ???

Ivo Toman

Ivo Toman