Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Krásné pojetí Popelky. Tuto sérii čtu už potřetí a stále se mi líbí. Cinder s Kaiem na mě jako hlavní postavy působí velmi sympaticky. Celkový námět se mi opravdu líbí, už se těším na druhý díl.

07.03.2021 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Další skvělé pokračování. Přibývají zápletky, Adrianův vztah se Sydney se konečně posouvá dál, Sydney začíná zpochybňovat alchymisty a nechybí ani magie. Těším se na další díl.

04.03.2021 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Skvělé zakončení. Jsem opravdu spokojená. Není zde nouze o nové zvraty, vzrušení, boj ani lásku. Dimitrij s Rose si k sobě opět díky jejich společné cestě hledají cestu. Lissa bojuje o právo být královnou a mezí tím vším se všichni snaží odkrýt skutečného vraha. Nádhera.

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Od autora jsem už četla knihy Svět bez stížností a Šťastný život a ty mě zaujaly více než Vztahy bez stížností. Čte se to velmi dobře, rady jsou užitečné, ale mám pocit, jako by se celou dobu opakovalo to samé, jen napsané trošku jinak.

02.03.2021 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Po přečtení série Vampýrská akademie jsem rychle sáhla i po téhle sérii a musím říct, že jsem udělala dobře. Příběhy našich hrdinů zde pokračují, jen místo Dimitrije s Rose máme Adriana, Sydney, Jill a další. Tento díl je takový rozjíždějící. Seznámíme se s hlavními postavami, novou situací i prostředím. Dozvíme se také více o alchymistech. Vývoj vztahu Adriana se Sydney je pozvolný, těším se na další díly.

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Skvělé pokračování. Objevilo se zde několik nových zvratů, vytvořily se nové vztahy, některé zanikly. Dočkali jsme se na chvíli i Dimitrije, za což jsem ráda. Vztah Sydney a Adriana se konečně pomalu začíná vyvíjet. Adrianův vývoj na mě působí velmi dobře, jedná se o mou oblíbenou postavu. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Skvělá motivační knížka. Člověka donutí zamyslet se, jak moc si všichni často zbytečně stěžují a o kolik lepší je si v mnoha případech nestěžovat. Velmi dobře se čte. Líbí se mi nápad i pojetí, jen si myslím, že kniha mohla být klidně o polovinu kratší, opakovalo se pořád to samé dokola.

26.02.2021 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

(SPOILER) Další skvělé pokračování. Jedná z mála sérií, kde neklesá kvalita s každým následujícím dílem. Jsem stejně nadšená jako jsem byla před deseti lety, když jsem tuto sérii četla poprvé. Dočkali jsme se zde několika zajímavých dějových zvratů, ať už se jedná o záchranu Dimitrije, vztah Adriana s Rose či morojské politikaření. Opravdu všem doporučuji.

24.02.2021

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Inspirativní a velmi pozitivní knížka, která mě opravdu dobře naladila. Je zde několik rad pro šťastnější život, které podle mého určitě pomůžou.

24.02.2021 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

(SPOILER) Další skvělé pokračování.
Tentokrát se Rose ocitá v Rusku při hledání Dimitrije. Poznává jeho rodinu a známé. Vyskytuje se zde několik nových postav, konečně se dozvíme něco o otci Rose. O tom, co se děje s Lissou, víme díky spojení s Rose.

Tenhle díl se mi opravdu líbil, předchozí pro mě byly zajímavější, ale i tak jsem byla nadšená. Nejvíc jsem si užívala scény s Rose a Dimitrijem.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Pokračování opět nezklamalo a navnadilo mě na další díly. Kniha je velmi čtivá, stejně jako předchozí díly lze přečíst za den. Jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Postava Adriana se zajímavě vyvíjí, objevuje se zde hodně nových dějových zvratů. Také vztah Dimitrije a Rose jde dopředu. Konec je napínavý.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Skvělé pokračování. Přibylo pár nových postav, děj se slibně rozvíjí. Objevuje se zde i nové prostředí. Rose dospívá a její vztah s Dimitrijem je na dobré cestě. Postavy jsem si oblíbila, nejvíc Dimitrije a Adriana. Tuto sérii čtu už poněkolikáté a stále mě baví. Určitě všem doporučuji.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Tato série patří k mých nejoblíbenějším. Poprvé jsem tyto knihy četla už skoro před deseti lety a rozhodla jsem se k nim nyní vrátit, a i když už nejsem v tom cílovém věku pro Vampýrskou akademii, knihy mě pořád velmi baví. Tento díl je takový rozjíždějící, celkové prostředí, ve kterém se děj odehrává, je popsáno velmi dobře. Postava Dimitrije na mě působí sympaticky a i ostatní postavy jsou příjemné. Opravdu doporučuji!

19.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha plná užitečných rad pro spokojenější život.

14.02.2021 5 z 5

Užitečná knížka, kde můžeme najít několik pravidel, které nám pomůžou v komunikaci s lidmi. Samotná pravidla jsou všeobecně známá, ale je dobré mít je touhle formou shrnuté. U každého z nich je uvedeno několik příkladů z praktického života.

23.01.2021 5 z 5

Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Meik Wiking

Knížka se opět četla lehce stejně jako autorovy předcházející dvě knížky Hygge a Lykke. Oproti ním ale už neměla tak zajímavé téma, navíc mi přišlo, že šlo spíše o deník autorových životních zážitků. Obsahově slabší, krásné obrázky to ale zachraňovaly.

12.01.2021 3 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka Lykke se mi líbila dokonce víc než kniha Hygge. Celá kniha sršela spokojeností a optimismem. Příjemně mě naladila a zlepšila mi náladu. Jen neustálé vyzdvihování Dánska jako nejlepšího státu se mi příliš nezdálo.

09.01.2021 5 z 5

Asi jsem čekala od této knihy víc. Nepřijde mi, že rady z této knihy jsou pro lidi dostačující a reálné. Sám autor vyrůstal úplně v jiných podmínkách než většina lidí u nás.

01.11.2020 2 z 5

Během čtení této knihy jsem cítila vnitřní klid. Určitě si z ní mnoho věcí odnáším i do života. Jen si myslím, že ne vším, co stálo v této knize, se dá doopravdy plně řídit.

31.10.2020 4 z 5

Takhle knížka působí velmi pozitivně a člověk se při jejim čtení příjemně naladí a odpočine. Myslím, že je čas od času dobré si takovou knihu přečíst.

27.10.2020 5 z 5