Spoutáni magií ekniha

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/213871/spoutani-magii-213871.jpg 4.61403

Vampýrská akademie / Upírska akadémia (5.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Domino

Spirit bound (2010)

Kniha Spoutáni magií

DannyLady

Zajímavý vývoj událostí. Spoilerově musím říct, že zlý Dimitrij mi opravdu lámal srdce. Kniha byla suprová, stejně jako celá tato série, ale musím ubrat hvězdičku, protože místy mi to přišlo hodně vycpávané a prodlužované a konec se zase seběhl až moc rychle. Každopádně jako veliký fanoušek páru Dimitrij a Rose se moc těším na další díl, který doufám skončí dobře. Rose mě místy až irituje jak furt nadbíhá Dimitriovi a plazí se za nim že ho miluje a o dvě stránky dál se vrhá na Adriana. Ať už si vybere (samo Dimitrije). :D

Twinny
27.12.2018

Rose se dozví o možnosti vše zachránit. A opět jako v minulých dílech se do všeho vrhá po hlavě. A tentokrát neušetří ani Lissu. Je načase, aby princezna Dragomirová přestala jen brát a taky něco dala. Konec skrývá více překvapení, než se na první pohled zdá.

Hoshi
18.11.2018

Jak by mohla? Ach Rose.. Tolik mě to mrzí. Buď silná a my budeme také. Dimko, jak si mohl? Pfff... Jsem naštvaná, jen když na to pomyslím. Předposlední díl je čtivý, nabitý emocemi a zajímavými zvraty.

Lethania
02.09.2018

Ano, ano, ano... Pátý a předposlední díl neztrácí na čtivosti, co víc, pořád se zlepšuje. Postavy se během dílů postupně vyvíjejí a je slast o nich číst.

Lucka1355
11.07.2018

Zase povedený díl, jako všechny ostatní v této sérii a jsem ráda že jsem je četla.

Szekynka
06.03.2018

Tak to by bylo aby to nebylo :). Happy end téměř na všech frontách.

Kačkaknihomol
21.01.2018

Jsem lehce na rozpacích, jak knihu hodnotit. Má pomalý rozjezd, kdy se nadobro loučíme s naší milovanou Akademií a jedeme na Královský dvůr. Upřímně, změnu prostředí jsem nějak moc nezaregistrovala, Rose se sice mohla více flákat, ale to je asi tak všechno. Pak tu máme zas nějakou tu akci, která byla poměrně dějově k ničemu, ale za to se nám tu rozmohl jakýsi nešvar. A ten nešvar se jmenuje Adrian. Já vím nevím, ale mě prostě přijde, že tam ten odporný milostný vztah dala autorka kvůli naléhání fanynek. Co si budem, děsně se okolo hlavního páru motá, Rose splete hlavu, a já nevím, prostě jsem ho chtěla nechat ukamenovat, aby se tam laskavě nepletl. Když už jsem mluvila o tom hlavním páru, tak se k tomu taky vrátím. Co říct. Možná budu trochu přehánět, ale Rose a Dimko mi připadá zatím jako nejcharismatičtější pár, s jakým jsem se zatím v YA setkala. Samozřejmě za to spousta faktorů. Hlavně ten nejvýraznější, a to je ten, že v žádné knize spolu prakticky nejsou spolu. Tedy samozřejmě až na Krvavý slib, ale to prostě nebylo ono. Nejspíš proto čtenáři doslova slintají nad pasážemi kdy jsou spolu, a proto je nejspíš tak zábavný, protože téměř přes celou sérii je to s nimi jak s kočkou a myší. A právě proto nikoho nezajímá Christian s Lissou, protože ty jsou naopak téměř přes celou sérii spolu, takže je to pak s nimi vlastně nuda. Jop, záhada hlavolamu vyřešena. Každopádně, abych se vrátila ke knize a nenechala se rozhořčit milostnými aférami. Spoutáni magií mi přijde na stejné vlně jako čtyřka. Zase je tu nějaký ten "lov", pak shledání, které není dvakrát šťastné a na konci nečekaný zvrat (který jsem už odhalila, protože tuhle knihu komentuji po přečtení celé série, asi jsem divná). Ale přesto to má hlavu a patu, nedivila bych se, kdyby byla Richelle nějaká zvláštní Morojka se zvláštními schopnostmi.

Rea1307
18.01.2018

Skvěle vymyšlené pokračování. Objevují se nám staré známé postavy.. Ze začátku sice trochu pomalejší rozjezd, ale ten závěr.. Nemůžu se dočkat, až se pustím do čtení dalšího dílu.. Není nejlepší ale rozhodně nejnapínavější díl ze série.