Karimah Karimah komentáře u knih

Od začátku do konce takový ten třeskutý humor (jsem tlustá, nezvládám dvě děti, domácnost v 3+1, opíjím se a závidím). I když jsem se párkrát zasmála, celkově mi to spíš lezlo na nervy.

19.01.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přestože se to četlo dobře, bylo to takové nemastné neslané, nedotažené. Jak už psal někdo níže, trošku Ordinace v růžové zahradě.

10.11.2019 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Příběh o pasivní vzpouře, o vymanění se z lidské existence.

30.07.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Příjemné a zajímavé čtení, škoda jen, že tam nebylo více pasáží psaných manželem.

15.07.2019 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Překvapilo mě, nakolik se film liší od knihy.

12.07.2019

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová umí psát, ale toto bylo trošku roztahané.

05.07.2019 4 z 5

Po stopách Karla IV. Po stopách Karla IV. Lenka Pecharová

Skvělá kniha, spousta informací podaných srozumitelně a krásné ilustrace. Doporučuji malým i velkým.

26.04.2019 5 z 5

Příjemná knížka, pro cílovou skupinu fajn změna. Hvězdu ubírám za trochu prkenný překlad.

25.12.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Sice jsem se občas zasmála, ale celkově mi to přišlo jako nedodělek. U tohoto autora jsem zvyklá na jinačí kvalitu.

11.12.2018 3 z 5

To To Stephen King

Až příliš rozvláčné, ztrácela jsem se v tom. Film je celkem kvalitní zkratka.
Šokoval mě tam ten sex mezi dětmi, ve filmu to nebylo a myslím, že se to do příběhu ani vůbec nehodilo. A musím se přiznat, že jsem tu pasáž musela přečíst několikrát, abych se ujistila, že to opravdu chápu správně.

02.12.2018 3 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

"... Vodka ... Knihy a vodka. V tom je zakopaný tajemství ruský duše, v tom hledejte základ ruskýho patriotismu. Věříme slovům, těm klikyhákům na papíře...."

15.08.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Profesor Pavel Kolář, zajímavý člověk, který má co říct. Dotazy paní Červenkové byly ale místy docela rušivé.

19.07.2018 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nebavilo mě to. Pokaždé, když jsem otevřela knihu, nedokázala jsem si vůbec vzpomenout, o čem jsem naposledy četla.

24.04.2024 2 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Spíše young adult než historický román.

20.01.2023 4 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Člověk se u toho docela zasměje, až na ty autorčiny slabé svěrače, po dvacátépáté už to ztrácí vtip.

07.10.2022 4 z 5

Couchsurfing v Saudské Arábii Couchsurfing v Saudské Arábii Stephan Orth

Dávám pět hvězdiček ne proto, že by to byl takový literární skvost, ale protože mě velice zajímá život v Saudské Arábii. Je fajn, že se Saudská otevírá světu a tohle svědectví o prvních krůčcích v tomto směru je rozhodně zajímavé a věrně podané. Oceňuji hlavně aktuálnost a nevyhýbání se politickým tématům, jako je aféra na ambasádě v Turecku nebo válka v Jemenu. Bylo mi líto předčasného ukončení cesty (kvůli koronaviru), ale co se dá dělat.

14.10.2021 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Mám ráda knihy, ve kterých nahlédnu do prostředí a společností, které jsou pro mě neznámé a těžko bych se tam jinak dostala. A tady se mi dostalo plnou měrou. Život v Nigérii, život a starosti migrantů v Anglii a USA, rasismus, peripetie s afro vlasy ... Autorka píše čtivě a určitě se poohlédnu po jejích dalších knihách. Trochu mi vadila rozvláčnost.

05.10.2021 4 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Velice silný a zajímavý příběh, ale absolutně mi nesedl styl psaní, takový nevybroušený diamant.

02.09.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Třetí díl se mi zdál nejslabší a dost jsem se překonávala, abych to dočetla. Rozvláčný a "nijaký" konec tomu nepřidal.

27.05.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Šedý průměr. Obálka jak od žáka 4. třídy v programu Malování.

14.02.2021 3 z 5