14-14 Přátelství napříč staletími

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hadrien a Adrien jsou dva třináctiletí kluci, kteří od sebe žijí jen pár kilometrů ve Francii. Mají problémy ve škole, doma a i s dívkami – jako většina kluků jejich věku. Jen jedna věc je od sebe dělí: Hadrian žije v roce 1914 a Adrien v roce 2014. Jejich osudy se záhadně propojí, když si začnou psát dopisy. Myslí si, že píšou jenom vzdálenému bratranci, a vůbec netuší, že jejich dopisy putují časem. Když si Adrien uvědomí, že Hadrien žije před sto lety, rozhodne se ho varovat – blíží se první světová válka a jeho kamarád se musí za každou cenu ukrýt...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325440/big_14-14-pratelstvi-napric-staletimi-qHe-325440.jpg 4.2164
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

14-14, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha 14-14 Přátelství napříč staletími

Matematicka
12. května

Pro mě zklamání. Dcera ji dostala ze školy jako "doporučenou" četbu, ale už jsem četla mnoho podstatně kvalitnějších knih pro děti a dospívající. Téma je výborné a dalo se z něj rozhodně "vytěžit" mnohem víc. Příběhy pro mládež v různých časových rovinách zvládají lépe např. Jostein Gaarder nebo Sophie de Mullenheim.

Jarka_rybář
22. ledna

Nádherná kniha. Kluci toho zažili a prožili...


happy-smile
14.06.2021

Nejprve jsem četla 42 dnů od Edgara a protože se mi to opravdu líbilo, tak jsem zkusila i tuto knihu. Zprvu se mi zdálo, že tentokrát je to až moc zaměřeno na mladší ročníky (trable zamilovaných), ale nakonec se z toho vyklubal opravdu moc pěkný příběh a jsem moc ráda, že jsem si i tuto knihu přečetla. Můžu jenom doporučit. :)

klarenzi
21.05.2021

14-14.
Neboli 1914 a kluk jménem Hadrien. A 2014 a kluk jménem Adrien.
A tihle dva si spolu nějakým zázrakem píšou dopisy. Jsou rozdílní, neznají svou dobu. I když vlastně - Adrien ví, že se blíží 1. světová válka, a co vše způsobila. Zejména s Hadrienovou vesnicí... @knihodura

kikidok
11.04.2021

Román pro děti a mládež. Co jsem si sakra myslela? Samozřejmě, že mě upoutala anotace a tenhle detail jsem úplně vynechala. Takže hodnotím opravdu jako dětskou knížku. Pro kluky i holky ve věku 10-15 let, měl i menší 'poslání' a poučení. Kniha byla čtivá, 200 stran a velká písmenka. Zvláštnost cestování v čase bylo to jediné, co knihu odlišovalo od druhých. Jinak byla docela průměrná, věřím, že se mládeži bude líbit ale asi to nebude žádná must-read. Je těžké hodnotit dětskou knihu, aniž by k ní člověk měl vztah. Já hodnotím 3,5* za originálnost ale zároveň nevyužití potenciálu.

paníŠ
11.04.2021

Nejsem cílová skupina čtenářů, ale přesto jsem si knihu užila. Ve druhé polovině dostává děj spád a stává se zajímavějším. Dva třináctiletí kluci, kteří si dopisují, ač jsou každý z jiné doby a vzájemně si pomáhají, podporují se, zachraňují.... Je to možná místy až dětsky naivní, ale přesto napínavé. Přátelství napříč staletími můžu jedině doporučit všem.

asodomkova
28.01.2021

Sice asi nejsem úplně cílovka, ale i přes to se mi kniha velmi líbila.
Kniha v sobě nesla takové ještě dětské kouzlo, a i když některé situace kluci museli řešit trochu dospěleji, bylo z toho cítit dětství a z toho jsem byla dost unešená. Měla jsem to přečtené hodně rychle a ráda bych doporučila jak mladším, tak i starším čtenářům.

MiLiška
12.01.2021

Tuto knihu jsem si přečetla, abych splnila jednu ze čtenářských výzev... Knihovny jsou stále zavřené, musela jsem si ji tedy koupit. Po pár stránkách mi kniha přišla povědomá a čím déle jsem četla, tím jsem si byla jistější... Ano, tuto knihu jsem přečetla 2x, netuším, jak bych hodnotila po prvním přečtení, dnes dávám 2 hvězdičky, víc za mě ne.

1