Karelvovsik Karelvovsik komentáře u knih

Armabetton Armabetton Martin Chval

Místy mi to vzdáleně připomínalo povídky Šimka a Grosmanna. Hodnotím 70%.

25.03.2022 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Nejsem žádnej citlivka, ale tady bylo už těch vulgarismů moc, a čeho je moc, toho je příliš!

10.11.2021 2 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Alternativní historii obvykle nečtu, tady jsem však udělal vyjímku , protože mám rád knihy pana Bureše, a rozhodně nelituji. Tento, místy hodně depresívní příběh hodnotím 90%.

22.04.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Sorry jako. Hlášky dobrý, ale celkově mě to vůbec nebavilo.

05.01.2020 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Pan spisovatel se s hlavním hrdinou opravdu nemazlí a proto je Nůž podle mě nejlepší příběh s Harrym Holem. Doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Více než polovina knihy je nuda o ničem, druhá půlka je však výborná a stojí za přečtení. Všem budoucím čtenářům doporučuji přeskočit až do bodu,kdy se americká loď dostane k Saturnu. O nic důležitého nepřijdete.
Hodnotím celkově za 70%.

27.08.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Zatím mám přečteny asi 2/3 knihy, ale už teď můžu říct, že Stalingrad nedosahuje ani zdaleka zajímavosti a zábavnosti původní série. Zatím je to celkem nuda, a těch vulgarit je na mě až příliš.
Ohodnotím knihu až ji dočtu.

Dočteno. Bohužel závěr knihy žádnou změnu k lepšímu nepřinesl. Příběh se nikam nevyvíjí. Je to jen řada přestřelek a následných útěků. Autor nedostatek nápadů a vtipu nahrazuje vulgaritami, což se mi opravdu nelíbilo. U Stalingradu jsem se nezasmál ani jednou, narozdíl od původní série, která doslova sršela vtipem. Proti původní sérii fakt slabota. Hodnotím jako slabší průměr - 40%.

19.08.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebyl to vůbec špatný příběh, ale k dílům mistra Kinga bych ho nepřirovnával. Hodnotím 75%.

07.08.2019 4 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Mám přečteny všechny knihy od Monse Kalentofta, ale tahle je podle mě ze všech nejslabší. Už na mě bylo těch alkoholických eskapád Malin Forsové nějak moc. Hodnotím jako slabší průměr-40%.

05.05.2019 2 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Úžasný nový svět od Romana Bureše. Inferium mě bavilo víc než Kopřivův Asfalt a možná stejně jako trilogie Propast času. Už teď se těším na další knihu od Romana Bureše. Doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Nebylo to tak napínavé ,jako třeba Devátý hrob od Ahnhema nebo Mrtvý muž přichází od Finche, ale po značně přehnané Noci je to krok zpět k tomu starému dobrému Martinu Servazovi , jak ho mám rád.

25.02.2019 4 z 5

Deník z Hirošimy Deník z Hirošimy Mičihiko Hačija

Fascinující vyprávění očitého svědka hirošimské tragédie. Doporučuji.

25.02.2019 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Čtvrtá a zatím nejlepší kniha od Paula Finche ,co jsem četl. Plná napětí, strachu a akce. Doporučuji.

25.02.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Mnohem lepší, než předchozí díl. Doporučuji.

19.02.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Příběh mě příjemně překvapil a hlavně na popis rozpojení ještě dlouho nezapomenu! Hodnotím 90%.

18.01.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tentokrát půjdu proti proudu. Mě hašteření Kim s Travisem vůbec nebavilo a první půlku knihy jsem se do čtení musel doslova nutit. Závěr příběhu byl o něco lepší, ale celkově hodnotím jako průměr.

18.01.2019 2 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Mnohem čtivější příběh, než byla Smrtící DNA, jen škoda toho rychlého konce.

24.11.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Napětí v knize bylo dost, ale místy byl příběh hodně přitažený za vlasy. Myslím si, že nebylo potřeba křísit superzáporáka, který jen s jednou rukou všechny přepere a téměř všechny zavraždí. No a pak přiběhne Joona Linna a šup, se záporákem je konec, než bys řekl švec.
Už z Lovce králíků jsem nebyl nijak nadšenej, ale Lazar ho v negativním slova smyslu ještě překonal. Hodnotím 45%.

07.11.2018 2 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Tohle byla taková šílenost, že mě to fakt bavilo!

03.10.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Mám rád sci-fi a opravdu hodně se mi líbil Marťan, ale Artemis to byla jedna velká nuda. Scházela mi v knize akce a hlavně marťanův vtip. Hodnotím jako podprůměrné sci-fi. Bohužel.

21.08.2018 2 z 5