Deník z Hirošimy přehled

Deník z Hirošimy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23769/bmid_denik-z-hirosimy-hVZ-23769.jpg 5 108 108

Podtitul: Zápisky japonského lékaře od 6. srpna do 30. září 1945 Deník japonského lékaře je přímým svědectvím o svržení atomové pumy na Hirošimu.

Literatura světová Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , Práce

Hiroshima Diary , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deník z Hirošimy. Přihlašte se a napište ho.

Tvurce001
06.02.2024 4 z 5

"Je velice drzý." :-) Napsala mi učitelka do žákovské knížky ve 3.třídě ZŠ, když mne načapala, kterak si krátím trest "po školu" četbou této knihy, místo toho, abych seděl rovně s rukama za zády a zíral do prázdna opuštěné třídy. Dodnes na obě vzpomínám s láskou - na knihu i na učitelku, jejíž jméno, na rozdíl od názvu knihy, jsem už dávno zapomněl. Samotná kniha je poměrně zdařilá, byť otřesná, výpověď přeživšího atomový výbuch.

clovek4846
11.09.2022 4 z 5

Syrové, ale čtivé vyprávění o účincích jaderných zbraní, když byly ještě v plenkách. Udělejme vše pro to abychom nemuseli zažít, co umí ty současné.

Mudry
10.08.2021 5 z 5

Z literárního hlediska asi nejde tuto knihu hodnotit. Chcete-li získat věrohodný ničím nepřikrášlený pohled na tuto smutnou historickou událost, pak je deník očitého svědka tou nejlepší volbou, i když pro slabší nátury možná místy velmi syrovou. Součástí tohoto vydání z roku 1978 jsou i předmluva a doslov, na jejichž tvorbě se pan M. Hačija velmi pravděpodobně nepodílel. Při četbě prvně zmíněné jsem se i trochu pobavila.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Deník z Hirošimy v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x

deníky smrt japonská literatura strach atomová bomba diáře, zápisníky Hirošima

Autorovy knížky

Mičihiko Hačija