Deník z Hirošimy

Podtitul: Zápisky japonského lékaře od 6. srpna do 30. září 1945

Deník japonského lékaře je přímým svědectvím o svržení atomové pumy na Hirošimu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23769/big_denik-z-hirosimy-hVZ-23769.jpg 4.594
Literatura světová, Válečné, Biografie a memoáry

Vydáno: , Práce

Hiroshima Diary, 1955

Kniha Deník z Hirošimy

Mudry
10.08.2021

Z literárního hlediska asi nejde tuto knihu hodnotit. Chcete-li získat věrohodný ničím nepřikrášlený pohled na tuto smutnou historickou událost, pak je deník očitého svědka tou nejlepší volbou, i když pro slabší nátury možná místy velmi syrovou. Součástí tohoto vydání z roku 1978 jsou i předmluva a doslov, na jejichž tvorbě se pan M. Hačija velmi pravděpodobně nepodílel. Při četbě prvně zmíněné jsem se i trochu pobavila.

mulderka
19.02.2021

Panebože, už je to pár desítek let, co jsem tuhle knížku četla, ale jedno je jisté, že na tu popisovanou hrůzu nadosmrti nezapomenu. A neměl by zapomenout nikdo.
Ještě teď mám z těch naturalistických popisů obětí nemoci z ozáření občas noční můry. Málokdy mi bylo při čtení hůř, a to jsem shltala už ledajakou drsňárnu!!
Vlastně se dost divím, že při současné módě knížek o Osvětimi a holocaustu si na tenhle Deník sotva kdo vzpomene. Určitě by si zasloužil nové vydání. Je to síla, a autor-očitý svědek ani nepotřeboval používat žádné pateticko-nadnesené výrazové prostředky. Nechť mluví prostá fakta a bezprostřední dojmy, nakonec máte co dělat, abyste ten raněný a zděšený křik vůbec ustáli.
Nikdo tuto knihu neodloží, aniž by zůstal nezměněn.

xxtom
23.12.2020

Japonský lékař popisuje první dva měsíce po zásahu Hirošimy jadernou bombou. Kniha popisuje snahu o léčbu zraněných a setkávání se s příznaky ozáření do té doby neznámými.

martina2540
21.10.2020

Kniha měla zajímavý děj a četla se velmi dobře.

FejKýý
14.04.2020

Kniha se mi četla krásně. Moc se mi líbila (pokud to jde napsat u této knihy), ty hrůzy co si prožili.. ach jo, nechápu jak lidi mohou být tak zlý a škodit druhým a to je prostě do dnes. Chytla mě více za srdce než kniha Modlitba za Černobyl, snad i proto že byla čtivá a nebyly tam za mě nudné části i když se děj odehrával převážně jen v nemocnici. Černobyl nebyl tak čtivý.. Mapa ke knize byla taky fajn, měla jsem větší představu kde co je a lépe jsem se v tom orientovala.

Patrik1987
13.10.2019

Pěkná kniha Doporucuji prečist

Ronnie68
01.09.2019

Z téhle knihy mě místy až mrazilo ... bylo zde popsáno od lidí, se kterými se doktor setkal (a léčil), co viděli, když na Hirošimu spadla atomovka .... a také zde byla popsána i zatvrzelost Japonců, kteří (tedy alespoň polovina lidí z Hirošimy, kteří přežili výbuch) nechápali císaře, že Japonsko vyjednává o míru [to bylo 15.srpna] ... ano jedná se o zápis každého dne od rána 6.srpna do 30.září 1945 ... rozhodně doporučuji ... je to zajímavá kniha ...

Karelvovsik
25.02.2019

Fascinující vyprávění očitého svědka hirošimské tragédie. Doporučuji.