Kejda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Markéta vede všední život studentky až do doby, kdy si jednou k večeři uvaří zvláštní hmotu – kejdu. Ráno zjistí, že se stala vševědoucí. S kamarádkou Týnou se zprvu nově nabytou superschopností baví, ale pak se o ni začne zajímat armáda a jde do tuhého. Hrdinky se ze zombíkama zamořené vojenské základny dostávají do víru nekonečné války na cizí planetě, aby opět skončily na Zemi, která už ovšem není taková, jakou ji opustily. Brakový román Kejda je divokou jízdou na horské dráze: nechybí ufoni, zombíci, krev, erotika, napětí a humor. Akční cynická sci-fi umně žonglující s klasickými rekvizitami žánru. Příloha Pevnosti 9/2012. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133811/big_kejda-DZF-133811.jpg 4.173
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Kejda

Pítrs85
28. dubna

Zpočátku jsem si myslel, že bude Kejda jen jeden z těch ulítlých, nebo spíš trapných sci-fi románů. Jenže po počátečním oťukavání, představení hlavních hrdinek (na začátku mi nebyla sympatická ani jedna), dostane Kejda super lauf a každou další stránkou to jen graduje (velice mě bavila ta až 'survival horor' část s Týnou cestující vykydlenou ukrajinskou krajinou). Teda takhle, pořád je to brak (což autor sám nepopírá), ale velice zábavný brak ve stylu všech těch popkulturních blbinek. A i tu Týnu jsem začal zhruba v polovině knížky milovat.

Marek82
07.10.2021

Táto kniha si robí srandu sama zo seba. Rozjazd môže slabšie povahy odradiť, literárne to naozaj nie je žiadne veľdielo. Drobné nedostatky však zachraňujú zvraty a neobvyklé nápady - hlavne na začiatku sú naozaj zábavné a originálne. Miestami príbehu trocha dochádza dych, vesmírnu odyseu strieda klasické zombie postapo. Aj v klišé si však dokáže autor robiť srandu z klasík žánru, prípadne sám zo seba. Veľa zábavy robí aj interpret, v rámci vydavateľstva Čti mi je to nadpriemer. Záver však ide opäť na plný plyn a vylepšuje celkový dojem. Veľa ľudí si bude pamätať zombie srnky a žaby, mne sa zdali veľmi originálne masturbujúce mimozemšťanky s chápadlami


jaroiva
01.10.2021

Není to můj žánr. Tohle není můj šálek sci-fi! Zombíci, přisprostlé hlášky a bojůvky.
Humor rozlišuju dvojí: líbí a nelíbí... Bohužel, tohle je ten druhý. Laciný. Tak to bychom měli: ani sci-fi, ani humor...
Nechci hejtit knížku, po které bych sama od sebe vůbec nesáhla. Není to tak hrozný, jak to zatím z mého komentáře vyznívá, prostě to nesedělo mně.
Superschopnost - vševědoucnost - se mi zdá, že má mnohem vyšší potenciál, než se tady uplatnil. Škoda.
Měla jsem se nechat varovat obálkou.

Jaruš7
12.08.2021

Fujahuja úlet jako supernádo.
V příběhu, jenž by cenzůrou byl jistojistê zkrášlen, se hrdinky jedna normální a druhá kejdou zvševědoucnělá akčně snaží přežít a spasit zombíky zamořený svět.
Odložit to, nepoznala bych zázračný potenciál lidské obranyschopnosti ve stavu úzkosti, stresu a šoku v jisté situaci na planetě odlišného složení, v nichž stačí k reakci osvobozující aktérky z nenávratných pastí v kosmu, jen povolit svalstvo jistých svěračů a konají se divy.
Citace líbivá: " Otevřela okenice a za ní na ni číhalo krásné ráno."
" To je tak na ho.no, když jeden ví všechno."

Čtivé, leč extrémně znečištěné.

Malarkey
31.05.2021

Zatraceně dobrej brak. Komiksový borec Dan Černý, kterého znám hlavně coby stripového mága v časopise Pevnost, se rozhodl pro ucelenou knihu, pojmenovanou jednoznačně – Kejda. A hned z kraje Vás vhazuje do děje dvou lepých děv, kde jedna si uvaří nějakou kejdu a bude vědět všechno. Jednoduchý, přímočarý, občas si autor utahuje ze sebe, z děje, ze čtenáře, když na něj promlouvá v textu. Text navíc nespisovnej, poplatnej době, aktuální a zábavnej. Postup příběhu je pak tak surrealistický, jako kdyby byl z autorova snu. Nekonečný úlet, ale po vzoru brakového sci-fi kvalitní čtivo. Na pomezí Kotlety a Kulhánka a přesto svoje.

stanislav0373
03.12.2020

Huh! Tak toto byla těžká braková jízda...na začátku jsem krčil obočí (jedno, sice ho nemám nad oběma očima, ale jsem trošku okohybnej lempl a to pravý fakt nahoru dát neumím), přemýšlel, co má autor v sobě, když toto píše...a pak...a pak? A pak jsem si s Radkem v ruce (pro neznalé je to pivo, ne pseudonym pro...no vy prasata!) užil krásně psaný, odlehčující, parodický, vesměs promyšlený příběh, který mě, jak říkaj čutálisti, zahřál na srdíčku... Jo, sice je to jako by čtyřprdelní opice s bicepsem ve tvaru Františka Kotlety orálně uspokojila krajíc toastového chleba Jiřího Kulhánka, ale stejně mě ta neskutečná jízda moskvičem napříč chapadlům a slizu dokázala rozesmát. Ano, o hlavní hrdinky jsem moc strachu neměl, ale to asi ani nebyl záměr. Naprosto oddychová oddechovka, kterou si oddychnete od ostatních oddechovek...

Musím ocenit komunikaci autora s čtenářem a opravdu skvostnou čengliš!

A proč jen 4 hvězdy? Přeci jen mám raději toho našeho Leoša...

McKashi
07.10.2020

Dlouho jsem jí nečetl,ale nedávno jsem si na ní vzpomněl. A je stejně dobrá jako si jí pamatuju. Taková lehčí zombie ufo apo románek:)

Storm.b
24.08.2020

Parádní brak. Kromě svižné akce a vtipu oceňuju zejména fakt, že je tu v hlavní roli vztah dvou žen (dívek). I kdyby byl čistě jen přátelský, je to v literatuře extrémně nedostatkové zboží. Dva parťáky vidíme všude, ale dvě parťačky? Za mě příjemné osvěžení.

1