Kamil2 Kamil2 komentáře u knih

Omen: Ďáblovo znamení Omen: Ďáblovo znamení David Seltzer

Zdařilé, mrazivé, napínavé, vyjímečné. Kolik hororových knih se může chlubit tím, že jsou lepší?

27.09.2017 5 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Výborný příběh, který sice plyne pomalu ale čtenáře udržuje dostatečně v napětí. Tajemnou řeku směle řadím mezi TOP knihy, které jsem kdy četl. Lehane prostě umí.

27.09.2017 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Kniha má rychlý spád, je čtivá, napínavá, ALE chování postav naivní a neuvěřitelné, kdy jsem při čtení mnohdy "obracel oči v sloup"...být mi tak patnáct sežral bych to autorovi i s navijákem (rozuměj za full počet bodů)., ale takhle dávám za tři.

27.09.2017 3 z 5

Zelenáč Zelenáč Andy McNab (p)

Děj příběhu je jednoduchý a kniha není ničím objevná, ale má napětí, spád a dobře se čte. Pro prázdninové čtení jak dělaná :-)

07.07.2017 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Miloval ji natolik, že se nezdráhal ženu svých snů unést, věznit a mučit. Nenáviděla ho natolik, že se nezdráhala využít příležitosti ho uvěznit a mučit...a nakonec spolu šťastně a spokojeně žili až do smrti....

27.05.2017 odpad!

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Stejně tak jako spousta čtenářů jsem viděl nejprve film. Válka očima malého kluka, který těžko mohl chápat co se okolo něho děje a proč se tak děje. Děsivé rozuzlení příběhu vnímám jako poselství všem lidem, aby nikdy nedopustili opakování hrůz druhé světové války. Kniha by měla patřit mezi povinnou četbu.

19.04.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Při čtení této knihy, jsem marně mezi řádky vyhlížel alespoň to pomyslné světélko v podobě naděje na konci tunelu. Těžký a krutý příběh, který by se měl stát povinnou četbou. Pod dojmem této knihy si musím položit otázku proč má zlo tolik podob a proč je člověk člověku schopen přinášet tolik bolesti a utrpení. Poučení pro ty, kteří si denně stěžují na to, jak špatně se mají.

21.01.2017 5 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Jedním slovem - skvělé.

03.01.2017 5 z 5

Temná voda Temná voda T. Jefferson Parker

Myslím, že tato kniha má lepší hodnocení než by si zasloužila. První třetina je zajímavá, od poloviny víte kdo je vrahem a zbytek je tak nějak o "ničem". Tuctová detektivka, která žánrově nijak nevyčnívá.

03.01.2017 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělé čtení, které nenásilnou formou dovolí nahlédnout pod pokličku černobílého světa údajně nejdemokratičtější země světa. Autorka ve mě zanechala hluboký dojem.

27.12.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha s rozjížděla pomalu, ale po dvoustech stranách nabrala solidní tempo, kdy jsem hltal stránku za stránkou. Možná existují lepší, poutavější a napínavější thrillery, ale Mráz Bernarda Minniera splnil přesně to, co jsem od této knihy očekával a proto dávám plný počet bodů :-).

01.11.2016 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Mistrovské dílo na poli politického thrilleru :-)))

16.10.2016 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Ve filmovém zpracování se jedná jen o béčkový thriller/horror, ale to by nesměl být King jedinečný tím, že z mála dokáže vytěžit hodně. King tímto dílem popírá rčení, že z hov... bič neupleteš. Za mě rozhodně nadprůměr.

28.08.2016 4 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Charles je obyčejný člověk, který se díky osudovým okolnostem musí vzepřít a bojovat o to nejcennější co má - svoji rodinu. Výborné čtení pro chvíle oddychu, přečteno při plážovém povalování.

17.07.2016 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Solidní čtení pro milovníky špionáže odehrávající se v době, kdy studená válka byla již pár let minulostí. Autorovi bych vytkl přílišné tlačení na pilu v černobílém podání světa - USA jsou vždy ti hodní a Rusko to zlé...

17.07.2016 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

To co mne na knize bavilo a nutilo číst dál, se postupem času vytrácelo a s rozvleklou upachtěností jsem se horko těžko prokousal k jejímu konci. Slibný námět autor utopil ve zbytečném filozofování o bohu a jeho pekelném protějšku. Od poloviny děje se to už vleklo k nezajímavému konci. Dávám sám sobě palec za to, že jsem to vůbec dočetl :-) I přesto tohle hodnocení mám Joe Hilla rád a beru ho milost :-).

17.07.2016 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pokoušet se napsat komentář k této knize je z mé strany téměř bezpředmětné, protože mnohem lepší komentáře tu napsali mnozí předešlí čtenáři. Za mě jen - King je král, král je King...

30.05.2016 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Utajovaný projev sice nedosahuje kvalit předchozí autorovy knihy Dítě č. 44, ale dobře se mi četla a mělo to napětí a spád. Místy byl příběh sice nepravděpodobný, až přitažený za vlasy, ale čert to vem :-)

15.05.2016 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Název knihy ve mě evokoval nějaký vánoční rodinný "doják", autora knihy jsem doposud neznal a odrazoval mě šílený počet stran. Kniha tak u mne nějaký čas ležela ladem - chyba. Moji pozornost si znovu získal Hill až zjištěním, že je synem S. Kinga a v Tv běžel film na motivy jeho knihy Rohy. A tak jsem Vánoční říši vzal do ruky a vydal se s Viky po polorozpadlém mostě k domu Charlese Manxe... Fantasmagorní příběh úchylného dědka, ještě úchylnějšího muže s plynovou maskou, jednoho starého Rolls Royce a Victorie coby náctileté teen a o mnoho let později pološílené matky zoufale bojující o záchranu syna ze spárů úchyla - to mě zatraceně bavilo.

17.04.2016 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Červený drak je rozhodně tím lepším, co nabízí knižní trh na poli zvaném thriller.

30.03.2016 5 z 5