Omen: Ďáblovo znamení

Dramatický a napínavý thriller o zrození Satana je zasazen do současných politických a sociálních podmínek Londýna.
V kulisách politických a sociálních podmínek dnešního světa zkonstruoval autor na základě principů satanismu dramatický příběh o zrození Satana do dnešních časů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28996/omen-dablovo-znameni-vsj-28996.jpg 4.485
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Bonus press, Práce

The Omen, 1976

Kniha Omen: Ďáblovo znamení

E.Hyde

Tak jako dobra kniha na cteni po nocich, kdy vedle vas v postylce spi mimco, ktere je az napadne podobne popisovanemu prevtelenemu satanasovi.. :D

Cekala jsem, ze to klucina trochu vic rozbali, takze diky tomu, ze vlastne nic nedelal (az na potouchlou radost z utrpeni nevinnych polosilenych zviratek v zoo) jsem mu docela fandila a doufala, ze se mu nic nestane. Jo, jsem divna, ale to jsou holt ty matersky pudy, haha.

Dej docela odsejpal a jiste pasaze jako kdyby inspirovali tvurce serie Nezvratneho osudu.

Fajn lehce desive pocteni, podle ktereho se inspiroval (nejden) filmovy horor.

Israha

Kdo viděl filmovou adaptaci, tak vězte, že se jedná o takřka doslovné převedení knižní předlohy na obrazovky. Seltzer nezkouší nikterak komplikovaně budovat charaktery ani šponovat čtenářské očekávání nejasnostmi, vypráví přímočaře a posílá protagonisty po spirále do náruči zla s mistrným smyslem pro zahuštění a gradaci atmosféry, díky čemuž je čtení Omenu velmi strhující. Výborně funguje také jakási nenucenost a nonšalantnost v popisech scén násilí a smrti. Čistá horrorová žánrovka, která nechce být ničím komplikovanějším, ale přesto se vymyká škatulce braku. Skvělé, hned řadím po bok satanistických klasik jako Exorcista či Rosemary má děťátko.

ludek.n
14.04.2020

„Šestka je číslo ďáblovo… a tři šestky symbolizují ďábelskou trojici: Satana, Antikrista a Falešného proroka“. Přímočaré opus magnum Davida Seltzera je přesně tím, co se o něm píše na obálce českého vydání: strhujícím thrillerem o mocných nadpřirozených silách zla. Autor do něj otiskl svou představu příchodu „ďáblova zástupce“ na Zemi, přičemž celé to okultní snažení pojal nesmírně civilně a nenásilně. Mystérium zrození Antikrista je díky tomu uvěřitelné a nepředpojaté. Na rozdíl od nejrůznějších násilně expresivních a vypjatých zpodobnění daného tématu se Seltzer drží při zemi a snaží se o racionální přístup, který funguje velmi dobře. Není proto náhodou, že se jeho román stal předlohou filmového zpracování s excelentním Gregory Peckem, Lee Remickovou a Davidem Warnerem v hlavních rolích. Každopádně Seltzerův literární počin má silný potenciál zaujmout i bez této vizuální prezentace.

IvetKl
01.03.2020

Čekala jsem fakt horor všech hororů a musím říci, že Exorcista na mně zanechal větší stopu než tato kniha. Nicméně i přesto hodnotím kladně, protože se mi zdá, že v dnešní době nikdo už moc neumí psát pořádně horory, bohužel už ani King, a tato kniha vyčnívá z tohoto žánru.

encyklopedie
18.08.2019

...román mám zařazený do svého seznamu "Gold knihy, které jsem přečetl"
To hovoří za vše
Mých oblíbených 321%

Calinda
28.05.2018

Před mnoha lety jsem viděla film, bylo mi tehdy asi 13 let, moc mi z něj v paměti nezůstalo, vím jen, že jsem se tehdy opravdu hodně bála. Po x letech se mi do rukou dostala knížka, která mě potěšila, děj svižně plyne, nikde nic „nedrhne“, žádná hluchá místa, žádná omáčka kolem, nechybí napětí, opravdu se to dobře čte. Přesto jsem se vůbec nebála, ani žádné lehké mrazení, prostě nic, ani Damien nepůsobil v knize děsivě (možná jsem všechen svůj strach vyčerpala již při zhlédnutí filmu :-). I tak ale knihu doporučuji.

marcolka
31.12.2017

Hodnocení jedním citoslovcem "Brrrr".

Vidlička
16.11.2017

Nejsem sice na horory, ale na Satana ano, takže jméno mého prvorozeného je jasné!