Omen: Ďáblovo znamení

Omen: Ďáblovo znamení

Strhující thriller o mocných nadpřirozených silách Zla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28996/omen-dablovo-znameni-28996.jpg 4.665

The Omen (1989)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Bonus press, Práce

Calinda

Před mnoha lety jsem viděla film, bylo mi tehdy asi 13 let, moc mi z něj v paměti nezůstalo, vím jen, že jsem se tehdy opravdu hodně bála. Po x letech se mi do rukou dostala knížka, která mě potěšila, děj svižně plyne, nikde nic „nedrhne“, žádná hluchá místa, žádná omáčka kolem, nechybí napětí, opravdu se to dobře čte. Přesto jsem se vůbec nebála, ani žádné lehké mrazení, prostě nic, ani Damien nepůsobil v knize děsivě (možná jsem všechen svůj strach vyčerpala již při zhlédnutí filmu :-). I tak ale knihu doporučuji.

marcolka
31.12.2017

Hodnocení jedním citoslovcem "Brrrr".

Vidlička
16.11.2017

Nejsem sice na horory, ale na Satana ano, takže jméno mého prvorozeného je jasné!

Kamil2
27.09.2017

Zdařilé, mrazivé, napínavé, vyjímečné. Kolik hororových knih se může chlubit tím, že jsou lepší?

danny_21
09.08.2017

Moc dobrá kniha, přitažlivě psaná s atraktivní tématikou s otevřeným koncem pro další pokračování, doufám, že se jich někdy dočkám i v českém překladu - je vidět, že autor má talent, který prodal scénáristicky v Holywoodu. Stejně jako Blattyho Exorcista dostává od mně - 80 %

KuroHaru
07.08.2017

Kdybych měla porovnat s Exorcistou, vyšel by ze srovnání Exorcista vítězně, ale i tak je Omen velice kvalitní horor, u které budete minimálně cítit znepokojení, ne-li se zrovna pořádně bát.

Pitbullka
02.06.2016

Skvělá kniha, ze které mi chvilkami až běhal mráz po zádech. Po dlouhé době opravdu dobrý horor.

misha4005
01.01.2016

Další z knížek u které mě nejvíc mrzí to, že jsem dřív viděla film...

pupopony
24.06.2015

Jen vyjímečně se podaří film natočený dle knihy, aby byl zdařilejší jak předloha. Toto je, dle mého úsudku, ten případ.

Dandulka
18.05.2012

Už je to dlouho, co jsem ji četla, ale pamatuji si, že to byl velmi silný zážitek!!!!!! Film byl taky skvělý.

pajonek

10 x 100 bodov - Omen patří do základního zlatého fondu mých knih - spolu s Blattyho knihou Exorcista