Kamil2 Kamil2 komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Číst Chrise Cartera mě prostě baví. Nadprůměrné zápletky, překvapivá rozuzlení, dějový spád a napětí, nesmírná brutalita - to vše obsahují jeho knihy. A Noční lovec přesně do tohoto rámce zapadá.

28.11.2015 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Autor má neuvěřitelný dar dát svým knihám brutální rozměr. Popravčí je toho důkazem - knihu jsem četl jedním dechem a od pekelného napětí jsem si obrazně řečeno okousal nehty na rukou. To čiré zlo jsem cítil z každé stránky knihy.

20.11.2015 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Více než nadprůměrný thriller. Odložit jsem ho dokázal až s poslední dočtenou stranou. :-)

08.11.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zlomí láska touhu dobrovolně odejít ze světa? Vyjde snaha trochu bláznivé Lou vniveč? Opětuje Will vyslovené city, nebo svoje těžké rozhodnutí nezmění? Neprozradím...tedy prozradím jen jedno, jako chlap jsem byl z tohoto příběhu pěkně naměko :-)

07.11.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha která se mi zaryla pod kůži, přečtena jedním dechem. Tomu chlapovi v marťanské pustině jsem fandil víc než národnímu týmu na mistrovství světa.

08.10.2015

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Přes všechna kladná hodnocení mne tato kniha úplně minula. Měl jsem chuť ji po sto stránkách odložit, dočteno jen silou vůle :-) Ze všech záhad v Labyrintu nebyla na konci knihy pořádně vysvětlena ani jedna, nebo jen v náznacích. Možná si to autor nechal pro pokračování, ale to už bude beze mne :-)

06.10.2015 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Přistupoval jsem k této knize s nedůvěrou a neustále jsem srovnával s Larssonem. Ano, má to svoje mouchy....ale z úcty k autorovi dávám 4*, protože sám sebe vystavil do nezávidění hodné pozice a vzal na svá bedra přetěžký úkol. Proto nehaním, ani nekritizuji. Do podvědomí se mi však vkrádá myšlenka, zda by nebylo rozumnější nechat Stiega Larssona a jeho Milénium v klidu odpočívat.

28.09.2015 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Devátý díl série Rizzoliová a Islesová...deváté setkání s Tess...a kdybych měl napsat komentář ke všem dílům, nejspíše bych opakoval stále dokola to samé - "milá Tess píšeš úžasně, je to napínavé a pokud existují knihy, které se čtou jedním dechem, tak jsou to právě ty tvoje". :-)

21.09.2015 5 z 5

Noční host Noční host John Lutz

Autorka brakových detektivek, vysloužilý polda a sestra jedné z obětí se vydávají po stopách geniálního sériového vraha, který vraždí v různých městech různými způsoby, aby zmátl policii....no tedy slovo geniální bych vynechal, neboť si vrah na všechny svoje místa činu bere jedny a ty samé boty (????) a dále na místě ponechává hluboko v lůně oběti plastové figurky s náboženským motivem (?????). Těchto do očí bijících souvislostí si policie nevšimne... Kniha se celkem dobře čte a nad pokulhávající logikou děje musí čtenář přivřít oči. Kniha pro odpočinkové čtení, ale za měsíc si na ni ani nevzpomenu.

26.08.2015 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Znovu se mi potvrdilo, že pokud se dívám na film, nemám již číst knihu (nebo naopak)....z jednoho nebo druhého jsem pak zklamán. Film se drží věrně knižní předlohy, jejíž předností je barvitý jazyk, z něhož jako by všechny ty vůně čtenář přímo vnímal okolo sebe. Nevidět film, dal bych lepší hodnocení.

23.08.2015 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Moje první setkání s Tess Gerritsen...a rozhodně ne poslední. Všechny její knihy se série Rizzoliová a Islasová jsou parádní, napínavé a čtivé. Její knihy jsou pro mne "the best" mezi thrillery.

Ostrov Ostrov Robert Merle

Knihu jsem četl snad 3x, pro mne je takovým mementem, že největším sokem v životě člověka je zase jen člověk.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Z knihy sálá chladnokrevná hrůza zvěrstev páchaných v koncentračních táborech...co dodat ke knize, která se jinak dobře čte...

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Kniha o životě mezi vlky a jednom přetěžkém rozhodnutí...pěkně čtivé se silným příběhem.